Twój partner może cię wspierać i ułatwić proces odchudzania

Odchudzasz się? Twój partner może cię wspierać… i ułatwić ten proces!

Jak partner może cię wspierać.

Choć twój cel może być dla ciebie oczywisty, twój partner może nie rozumieć, dlaczego wybierasz się w tę nową podróż. Wyjaśnij mu to. – Przedstaw, dlaczego jest to dla ciebie ważne i jakie dobre rzeczy może to oznaczać dla waszego wspólnego życia – mówi Chris Gagliardi, trener zdrowia z certyfikatem ACE i specjalista od kontroli wagi. Wtedy jest większa szansa, że ukochana osoba będzie starała się pomagać ci ze wszystkich sił!

Umieść odręcznie napisane cytaty motywacyjne na swojej lodówce, przy lustrze i w innych dobrze widocznych miejscach, aby pomóc tobie i twojemu partnerowi mieć na uwadze te cele. Możesz także prowadzić dziennik utraty wagi i jedzenia, aby śledzić swoje postępy. Pokazywanie, jak bardzo jesteś zaangażowana, to świetny sposób na modelowanie zachowania, które on również będzie podzielał.

partner

A jeśli on też chce schudnąć, to nawet lepiej, ponieważ możecie sobie z tym poradzić razem. Ale musicie podzielać sposób, w jaki chcecie to osiągnąć – lub przynajmniej zrozumieć swoje punkty widzenia. – W moich badaniach nad osobami próbującymi schudnąć niektórzy partnerzy mieli ten sam cel, ale nadal mieli trudności z koordynacją wysiłków – zauważa dr Rene Dailey, profesor nadzwyczajny na Wydziale Komunikacji Uniwersytetu Teksańskiego w Austin, który badał wpływ dynamiki relacji na utratę masy ciała.

Zobacz również; Odchudzanie. Jak stracić 5 kilogramów w miesiąc?

Na przykład, jak mówi, w niektórych celach chodziło o umiar (od czasu do czasu zjedzmy mniejszą gałkę lodów), podczas gdy inni odchudzający się przyjęli bardziej sztywne podejście (lody nie są dozwolone w domu).

To niesprawiedliwe, aby jedna osoba ustanawiała zasady lub oczekiwała, że ​​druga się zmieni. Musicie zatem pójść na kompromis. – Dowiedz się, gdzie wasze cele się pokrywają, a gdzie nie – podkreśla Dailey. Może wspólne okażą się codzienne spacery, ale gotować będziecie oddzielnie. A jeśli jedna osoba nie chce mieć lodów w domu, być może kompromisem jest zakup innego smaku, który lubi twój partner (ale ty nie).

Czytaj Wiecej…

Zaskakująca odpowiedź. Czy należy pić podczas posiłków?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Co myślisz?

Avatar of zWEB

Napisane przez zWEB

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

Natalia Siwiec na uroczym zdjęciu z córką – Mia to cała mama.

Natalia Siwiec korzysta z urlopu w Tulum w Meksyku

„Twoja twarz brzmi znajomo”. Piotr Gawron-Jedlikowski doznał kontuzji

Piotr Gawron-Jedlikowski doznał kontuzji w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”.