Twój partner może cię wspierać i ułatwić proces odchudzania

Odchudzasz się? Twój partner może cię wspierać… i ułatwić ten proces!

Jak partner może cię wspierać.

Choć twój cel może być dla ciebie oczywisty, twój partner może nie rozumieć, dlaczego wybierasz się w tę nową podróż. Wyjaśnij mu to. – Przedstaw, dlaczego jest to dla ciebie ważne i jakie dobre rzeczy może to oznaczać dla waszego wspólnego życia – mówi Chris Gagliardi, trener zdrowia z certyfikatem ACE i specjalista od kontroli wagi. Wtedy jest większa szansa, że ukochana osoba będzie starała się pomagać ci ze wszystkich sił!

Bluzy dla par

Umieść odręcznie napisane cytaty motywacyjne na swojej lodówce, przy lustrze i w innych dobrze widocznych miejscach, aby pomóc tobie i twojemu partnerowi mieć na uwadze te cele. Możesz także prowadzić dziennik utraty wagi i jedzenia, aby śledzić swoje postępy. Pokazywanie, jak bardzo jesteś zaangażowana, to świetny sposób na modelowanie zachowania, które on również będzie podzielał.

partner

A jeśli on też chce schudnąć, to nawet lepiej, ponieważ możecie sobie z tym poradzić razem. Ale musicie podzielać sposób, w jaki chcecie to osiągnąć – lub przynajmniej zrozumieć swoje punkty widzenia. – W moich badaniach nad osobami próbującymi schudnąć niektórzy partnerzy mieli ten sam cel, ale nadal mieli trudności z koordynacją wysiłków – zauważa dr Rene Dailey, profesor nadzwyczajny na Wydziale Komunikacji Uniwersytetu Teksańskiego w Austin, który badał wpływ dynamiki relacji na utratę masy ciała.

Zobacz również; Odchudzanie. Jak stracić 5 kilogramów w miesiąc?

Na przykład, jak mówi, w niektórych celach chodziło o umiar (od czasu do czasu zjedzmy mniejszą gałkę lodów), podczas gdy inni odchudzający się przyjęli bardziej sztywne podejście (lody nie są dozwolone w domu).

To niesprawiedliwe, aby jedna osoba ustanawiała zasady lub oczekiwała, że ​​druga się zmieni. Musicie zatem pójść na kompromis. – Dowiedz się, gdzie wasze cele się pokrywają, a gdzie nie – podkreśla Dailey. Może wspólne okażą się codzienne spacery, ale gotować będziecie oddzielnie. A jeśli jedna osoba nie chce mieć lodów w domu, być może kompromisem jest zakup innego smaku, który lubi twój partner (ale ty nie).

Czytaj Wiecej…

Zaskakująca odpowiedź. Czy należy pić podczas posiłków?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

siwiec miniaturka

Natalia Siwiec korzysta z urlopu w Tulum w Meksyku

1d99d77b85bca56bca2244cc609b

Piotr Gawron-Jedlikowski doznał kontuzji w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”.