Szukasz dobrego smartfona za rozsądne pieniądze? Zdecydowanie warto przyjrzeć się OPPO Reno4 Lite

Szukasz dobrego smartfona za rozsądne pieniądze
Szukasz dobrego smartfona za rozsądne pieniądze

Dziś w nasze ręce trafił średniopółkowiec, o którym tzw. internety rozpisują się, że jest urządzeniem mogącym naprawdę miło zaskoczyć nawet wymagającego użytkownika. Czas więc odpalić OPPO Reno4 Lite i sprawdzić, co tak naprawdę potrafi ten smartfon z dużym, 6,43-calowym wyświetlaczem AMOLED.

 

Tutaj rządzi smukłość – ta myśl zaczyna przewijać się przez głowę od pierwszego kontaktu z owym sprzętem, którego wymiary wynoszą 160.14 x 73.77 x 7.48 mm. Nie, to nie pomyłka: jego grubość wynosi niecałe siedem i pół milimetra. Dołóżmy do tego gładkie, zaokrąglone krawędzie, a otrzymujemy urządzenie, które trzyma się w dłoni naprawdę przyjemnie i pewnie, a do tego można je naprawdę łatwo obsługiwać jedną ręką, co w przypadku dużych smartfonów nie jest przecież sprawą oczywistą.

Na czym polega masaż gorącymi kamieniami?

Tylna część obudowy, wykonana z tworzywa sztucznego, jest zarazem zmatowiona i lśniąca, co daje naprawdę ciekawy efekt, gdy na powierzchni zaczyna załamywać się światło (w przypadku tego egzemplarza mówimy o przechodzeniu błękitów w fiolety, po drodze pojawiają się również akcenty pomarańczowe i różowe). Kolejną z dobrych wiadomości jest to, że zastosowano tutaj specjalną powłokę, która zmniejsza podatność obudowy do łapania odcisków palców.

Oczywiście, znajdą się i osoby, które zaczną narzekać, że wolałyby tylny panel pokryty tak modnym dziś szkłem, jednak pamiętajmy o tym, że nie mamy tutaj do czynienia z flagowcem. W zaakceptowaniu użytego tutaj plastiku może pomóc przemyślenie jego zalet: taka obudowa jest mniej podatna na uszkodzenia mechaniczne w razie upadku oraz znacznie lżejsza od szkła.

Przy masie wynoszącej zaledwie 164 g OPPO Reno4 Lite jest zawodnikiem startującym w kategorii piórkowej, co może być dobrą wiadomością w czasach, gdy coraz więcej smartfonów przekracza magiczną granicę 0,2 kg. O ile na papierze owe kilkadziesiąt gramów wydaje się różnicą symboliczną, to w praktyce naprawdę istotnie wpływa na komfort naszego nadgarstka. Zwłaszcza, gdy zamierzamy spędzić z komórką w dłoni naprawdę sporo czasu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Dodane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

Domowa sieć nie daje rady

Domowa sieć nie daje rady? Jest jedno rozwiązanie, ale prawdopodobnie się go boisz

Szukasz idealnego laptopa do nauki zdalnej

Szukasz idealnego laptopa do nauki zdalnej? Na te rzeczy warto zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu