Jak smartfony oparte na sztucznej inteligencji zmienią dom przyszłości

Jak smartfony oparte na sztucznej inteligencji zmienią dom przyszlości

Smartfony oparte na sztucznej inteligencji. Aby jeszcze bardziej zintegrować swoją obecność z Twoim życiem, smartfon może również zdalnie sterować innymi inteligentnymi urządzeniami w domu i wchodzić z nimi w interakcje. Ta innowacja toruje drogę do prawdziwie inteligentnego i futurystycznego domu.

W dzisiejszych czasach, wraz z pojawieniem się technologii, nawet telefony komórkowe poniżej 10000 są wyposażone w funkcje sztucznej inteligencji.

Aby lepiej zrozumieć, jak to jest możliwe, przyjrzyj się kilku sposobom, w jakie smartfony z obsługą sztucznej inteligencji zmienią dom przyszłości.

Uzyskaj zdalny dostęp do temperatury w swoim domu

Kilka lat temu pojawiły się inteligentne termostaty, które pozwalają skutecznie utrzymywać temperaturę w domu za pomocą jednego panelu sterowania. Niektóre modele zapewniają nawet indywidualny dostęp do klimatyzatorów w Twoim domu w celu oszczędzania energii. W przyszłości, dzięki smartfonom i algorytmom AI, będziesz mógł zdalnie ustawić idealną temperaturę i uruchomić systemy HVAC bez żadnej interwencji z Twojej strony. Co więcej, niektóre systemy, takie jak NEST, mogą również automatycznie wykrywać, kiedy jesteś poza domem lub w drodze do domu za pośrednictwem GPS w smartfonie, aby automatycznie wyłączać lub włączać systemy klimatyzacji.

smartfony

Łącz się automatycznie z preferowanymi sieciami, aby oszczędzać dane mobilne

Dane komórkowe mogą być drogie i często zdarza się, że ludzie używają ich oszczędnie, gdy nie są połączeni z siecią Wi-Fi. Jednak w zgiełku codziennego życia możesz zapomnieć o przełączeniu się na sieć domową i nadal zużywać dane komórkowe. Dzięki algorytmom sztucznej inteligencji w smartfonie, gdy znajdziesz się w obszarze oznaczonym jako lokalizacja z preferowaną siecią Wi-Fi, telefon automatycznie się do niej przełączy, chroniąc Cię przed wyczerpywaniem danych komórkowych, gdy ich nie potrzebujesz do.

Steruj oświetleniem swojego domu za pomocą aplikacji

Inteligentne oprawy oświetleniowe to dość nowy dodatek do domu przyszłości, a dzięki integracji z urządzeniami inteligentnymi będziesz mieć teraz pełną kontrolę nad nimi z poziomu aplikacji na smartfonie. Tutaj możesz kontrolować odcień światła, jego intensywność, a także automatycznie wyłączać się zgodnie z własnymi preferencjami. Niektóre oprawy oświetleniowe są również obsługiwane głosem, co pozwala na wygodniejsze sterowanie ustawieniami.

Na czym polega sterowanie domem z telefonu?

Dom sterowany i smartfon to tak naprawdę możliwość pełnej kontroli nad wieloma urządzeniami zasilanymi energią elektryczną. Za pomocą telefonu można zmienić temperaturę w pomieszczeniu, uruchomić alarm czy zamknąć bramę. Inteligentnym domem można sterować zarówno lokalnie, jak i z dowolnego miejsca na świecie. W większości dostępnych rozwiązań elementem kontrolującym system typu Smart Home jest centralny moduł sterujący, który jest połączony z Internetem za pomocą routera. Tworzy on sieć opartą o protokół łączności bezprzewodowej. Za pomocą centralki połączone zostają wszystkie podsystemy, co pozwala na sprawną komunikację poszczególnych inteligentnych urządzeń i kontrolę ich pracy z poziomu zainstalowanej aplikacji. 

Jak naprawić telefon, który się nie włącza?

Zintegruj swojego preferowanego asystenta AI we wszystkich kompatybilnych inteligentnych urządzeniach

Szczególnie ekscytującą integracją jest dostępność jednego asystenta AI we wszystkich kompatybilnych inteligentnych urządzeniach w gospodarstwie domowym. Potraktuj to jako cyfrowy kamerdyner, któremu możesz sterować poszczególnymi aspektami domu za pomocą smartfona. Usługi asystenta AI są najbardziej rozpowszechnione na twoim smartfonie, więc można bezpiecznie założyć, że będzie to główny hub, z którego będzie przyjmował polecenia.

Z każdym rokiem smartfony ze wsparciem sztucznej inteligencji poszerzają swoją ofertę, aby zapewnić najwyższą wygodę. Do tego stopnia, że ​​można bezpiecznie założyć, że dom przyszłości będzie w całości kontrolowany za pomocą jednego telefonu komórkowego, ponieważ większość z tych przepisów już istnieje. Dzisiaj możesz zdalnie sterować odkurzaczem automatycznym, aby upewnić się, że Twój dom jest czysty, zanim tam dotrzesz!

Cieszyć się tymi osiągnięciami

Aby cieszyć się tymi osiągnięciami teraz iw przyszłości, będziesz potrzebować urządzenia obsługującego tę technologię smartfony. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na smartfon Samsunga, Apple czy Vivo z obsługą AI, powinieneś być przygotowany na wydanie pokaźnej kwoty. Na szczęście, kupując smartfony komórkowe w EMI , możesz zamienić zakupy telefonów komórkowych na łatwe EMI i wygodnie spłacać swoje należności w okresie do 24 miesięcy.

Co więcej, sieć EMI ma ponad 1 lakh partnerów handlowych, co umożliwia dokonywanie zakupów od sprzedawców, których preferujesz i tych, którzy oferują najlepsze oferty. Po prostu użyj cyfrowej karty sieciowej EMI podczas płatności lub poproś o natychmiastowe finansowanie w sklepie partnerskim, jeśli nie jesteś jeszcze członkiem. Aby cieszyć się dalszymi korzyściami, sprawdź swoją wstępnie zatwierdzoną ofertę, udostępniając podstawowe informacje i uzyskaj dostęp do ekskluzywnego planu EMI.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

Barcelona i Sevilla

Zapowiedź Barcelona – Sevilla: Chcę wrócić do Copa del Rey

Szablon okladki Fanpage Fitness na Facebooku PSD

Szablon okładki Fanpage Fitness na Facebooku PSD