w

Jak smartfony oparte na sztucznej inteligencji zmienią dom przyszłości

W dzisiejszych czasach funkcjonalność smartfona wykracza poza komunikację. Możesz zanurzyć się w niezliczonych godzinach rozrywki, uzyskać dostęp do materiałów do nauki, a także użyć telefonu komórkowego jako narzędzia do osobistego rozwoju. 

Jak smartfony oparte na sztucznej inteligencji zmienią dom przyszłości
smartfony

Smartfony oparte na sztucznej inteligencji. Aby jeszcze bardziej zintegrować swoją obecność z Twoim życiem, smartfon może również zdalnie sterować innymi inteligentnymi urządzeniami w domu i wchodzić z nimi w interakcje. Ta innowacja toruje drogę do prawdziwie inteligentnego i futurystycznego domu.

W dzisiejszych czasach, wraz z pojawieniem się technologii, nawet telefony komórkowe poniżej 10000 są wyposażone w funkcje sztucznej inteligencji.

Aby lepiej zrozumieć, jak to jest możliwe, przyjrzyj się kilku sposobom, w jakie smartfony z obsługą sztucznej inteligencji zmienią dom przyszłości.

Uzyskaj zdalny dostęp do temperatury w swoim domu

Kilka lat temu pojawiły się inteligentne termostaty, które pozwalają skutecznie utrzymywać temperaturę w domu za pomocą jednego panelu sterowania. Niektóre modele zapewniają nawet indywidualny dostęp do klimatyzatorów w Twoim domu w celu oszczędzania energii. W przyszłości, dzięki smartfonom i algorytmom AI, będziesz mógł zdalnie ustawić idealną temperaturę i uruchomić systemy HVAC bez żadnej interwencji z Twojej strony. Co więcej, niektóre systemy, takie jak NEST, mogą również automatycznie wykrywać, kiedy jesteś poza domem lub w drodze do domu za pośrednictwem GPS w smartfonie, aby automatycznie wyłączać lub włączać systemy klimatyzacji.

smartfony

Łącz się automatycznie z preferowanymi sieciami, aby oszczędzać dane mobilne

Dane komórkowe mogą być drogie i często zdarza się, że ludzie używają ich oszczędnie, gdy nie są połączeni z siecią Wi-Fi. Jednak w zgiełku codziennego życia możesz zapomnieć o przełączeniu się na sieć domową i nadal zużywać dane komórkowe. Dzięki algorytmom sztucznej inteligencji w smartfonie, gdy znajdziesz się w obszarze oznaczonym jako lokalizacja z preferowaną siecią Wi-Fi, telefon automatycznie się do niej przełączy, chroniąc Cię przed wyczerpywaniem danych komórkowych, gdy ich nie potrzebujesz do. 

Steruj oświetleniem swojego domu za pomocą aplikacji

Inteligentne oprawy oświetleniowe to dość nowy dodatek do domu przyszłości, a dzięki integracji z urządzeniami inteligentnymi będziesz mieć teraz pełną kontrolę nad nimi z poziomu aplikacji na smartfonie. Tutaj możesz kontrolować odcień światła, jego intensywność, a także automatycznie wyłączać się zgodnie z własnymi preferencjami. Niektóre oprawy oświetleniowe są również obsługiwane głosem, co pozwala na wygodniejsze sterowanie ustawieniami.

Na czym polega sterowanie domem z telefonu?

Dom sterowany i smartfon to tak naprawdę możliwość pełnej kontroli nad wieloma urządzeniami zasilanymi energią elektryczną. Za pomocą telefonu można zmienić temperaturę w pomieszczeniu, uruchomić alarm czy zamknąć bramę. Inteligentnym domem można sterować zarówno lokalnie, jak i z dowolnego miejsca na świecie. W większości dostępnych rozwiązań elementem kontrolującym system typu Smart Home jest centralny moduł sterujący, który jest połączony z Internetem za pomocą routera. Tworzy on sieć opartą o protokół łączności bezprzewodowej. Za pomocą centralki połączone zostają wszystkie podsystemy, co pozwala na sprawną komunikację poszczególnych inteligentnych urządzeń i kontrolę ich pracy z poziomu zainstalowanej aplikacji. 

Jak naprawić telefon, który się