Domowa sieć nie daje rady? Jest jedno rozwiązanie, ale prawdopodobnie się go boisz

Domowa sieć nie daje rady

Administrator sieci: to brzmi dumnie — szczególnie w uszach tych z nas, którzy zamiast poświęcić (dłuższą) chwilę na przyswojenie sobie zasad działania nowych technologii, wolą bezwstydnie trzymać się myśli, że Internet bierze się z „tego czarnego pudełka” obok telewizora. Niestety, czas spojrzeć prawdzie w oczy: dzisiaj każdy z nas po prostu musi stać się adminem swojej domowej sieci.

Znaczenie pomiaru dwutlenku węgla w budynkach

  • Cisco Meraki Go to trzy typy urządzeń: punkty dostępowe (Access Points), przełączniki (Switches) i bramy bezpieczeństwa (Security Gateways).
  • Sieć konfiguruje się właściwie sama.
  • Twoja rola sprowadza się do podłączenia urządzeń do prądu i zainstalowania aplikacji.

Dlaczego? Odpowiedzi teoretycznie może być wiele, ale z uwagi na panujące obecnie okoliczności wystarczy rzucić jedno hasło, aby wszystko stało się jasne.

 

Pandemia, bo o niej mowa, sprawiła, że nasze domy zamieniły się w biura, szkoły, kina, sale koncertowe, wykładowe, gimnastyczne i wszystkie inne, które dało się przenieść do świata wirtualnego.

Dlaczego Polbram jest topowym producentem ogrodzeń?

Efekty? Najważniejsze są dwa: pierwszy to spadek przepustowości sieci, która do tej pory obsługiwała jednocześnie trzy, może cztery urządzenia i to najwyżej przez kilka godzin dziennie.

Drugi związany jest z bezpieczeństwem danych wędrujących w naszej domowej sieci. Tu sprawa robi się nieco bardziej poważna, bo fakt, że obecnie tak wielu z nas pracuje w zdalnych biurach raczej nie umyka bystrym hakerskim umysłom. Co możemy więc zrobić, aby poprawić zarówno bezpieczeństwo, jak i komfort korzystania z urządzeń podłączonych do domowej sieci?

Zgadliście: trzeba zostać administratorem sieci — wydajniejszej i bezpieczniejszej niż dotychczasowa. Co najlepsze, sami jesteście w stanie takową stworzyć.

Jaki papier ścierny do drewna kupić?

I nie, absolutnie nie ma się czego bać. Na rynku jest rozwiązanie, którego potrzebujecie. Nazywa się Meraki Go.

Uszczelki na wymiar – zamów bezpośrednio u producenta!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Dodane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

ksiazkakoc

Co daje czytanie książek i jak znaleźć na to czas?

Szukasz dobrego smartfona za rozsądne pieniądze

Szukasz dobrego smartfona za rozsądne pieniądze? Zdecydowanie warto przyjrzeć się OPPO Reno4 Lite