Od d 13 listopada Holandia wraca do „łagodnego” lockdownu

d8cefdf6046253fdbabe26b3a1ec

Holandia wraca do „łagodnego” lockdownu. Holenderski premier w piątek 12 listopada podczas konferencji prasowej poinformował, że potrzebne jest wprowadzenie w kraju „zdecydowanych środków” w związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 w kraju. Mark Rutte powiedział, że w związku z tym w Holandii przez co najmniej najbliższe trzy tygodnie będzie obowiązywała „łagodna” blokada (lockdown).

– Nieunikniony jest powrót do obostrzeń, które znamy z wcześniejszych etapów pandemii – podsumował Rutte.

Holandia wraca do obostrzeń. Szereg nowych rygorów

Holandia

Od soboty 13 listopada w Holandii soboty restauracje i gastronomia mogą funkcjonować od 6.00 do 20.00. Sklepy muszą zostać zamknięte o godzinie 18.00. Nie dotyczy to m.in. sklepów spożywczych oraz aptek. Imprezy sportowe mogą się odbywać, ale bez udziału publiczności. Najbliższy mecz Holandia-Norwegia odbędzie się więc w Rotterdamie przy pustych trybunach.

Gabinet rekomenduje, aby nie przyjmować w domach więcej niż czterech gości. – Pracuj w domu, chyba, że nie ma innej możliwości – przekonywał szef rządu.

Kryzys i napięta sytuacja na granicy z Białorusią.

Funkcjonariusze Straży Granicznej korzystają z nowych uprawnień

Holandia z „łagodną” blokadą. Kolejne decyzje 3 grudnia

Tam, gdzie nie ma zastosowania przepustka sanitarna, obowiązywać będzie zasada utrzymywania dystansu 1,5 metra. Obostrzenia będą obowiązywały przez trzy tygodnie. – W piątek 3 grudnia poinformujemy o dalszych decyzjach – powiedział Rutte.

Policja w Hadze została postawiona w stan wyższej gotowości. W okolicach ministerstwa sprawiedliwości, gdzie odbywa się konferencja premiera, zbierają się przeciwnicy rządowej polityki walki z COVID19.

Jak informuje rozgłośnia „NPO radio 1”, aresztowanych zostało kilka osób, które próbowały dostać się do budynku.

Źródło informacji

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

2ec9800766d176c838de7ec95359

Marsz Niepodległości 2021. Belka krytykuje obecność wojska

oliwia bieniuk w tancu z gwiazdami

Oliwia Bieniuk wrzuca odważne zdjęcia w mediach społecznościowych