Opony wielosezonowe – czy są warte swoich pieniędzy?

wlasne 2

Klimat w naszym regionie stopniowo się ociepla, o czym dobitnie świadczą temperatury powyżej 15 stopni w październiku. Pogoda jest kapryśna, liście zasypują drogi i chodniki, a kierowcy stoją w coraz większych korkach. Czy to jest właściwy moment na wymianę opon na zimowe? A może jednak warto wybrać opony całoroczne?

Pogoda pomimo wysokich temperatur jest coraz brzydsza. Za oknem widzimy ciemne chmury, a nasz nastrój znacząco odbiega od nastroju jaki mieliśmy w czerwcu czy lipcu. Teraz więcej czasu spędzamy wśród 4 ścian z książką i kawą, niż z psem i piłką dla niego w parku. Stąd też warto się zastanowić nad koniecznością wymiany opon na zimowe. Po co zima ma nas zaskoczyć i mamy tracić czas w kolejkach do serwisu. Może więc warto zastanowić się nad oponami wielosezonowymi?

Opony wielosezonowe są coraz częściej wybierane przez polskich kierowców. Zimowa rzeźba bieżnika, dobre parametry i brak konieczności wymiany opon co sezon. To są główne argumenty przemawiające za oponami całorocznymi. Obecnie rynek opon wielosezonowych jest zdominowany przez segment opon budżetowych. Opony całoroczne 15 to jeden z dwóch najpopularniejszych segmentów opon całorocznych. Opony w wymiarze 15 cali są niezwykle popularne w małych miejskich samochodach poruszających się głównie po mieście. Stąd też kierowcy użytkujący te auta śmiało wybierają właśnie opony całoroczne. W końcu latem poruszając się po mieście nie oczekujemy sportowych osiągów samochodu, a zimą miasta są odśnieżone. Stąd też opony całoroczne są doskonałym wyborem.

Najpopularniejszym rozmiarem opon całorocznych jest rozmiar 205/55R16. Jest to od wielu lat dominator wśród najpopularniejszych opon w Europie. Natomiast cały segment opon wielosezonowych 16 dość dynamicznie się rozwija. Rozmiar 205/60R16 jest odkryciem i z miesiąca na miesiąc zyskuje coraz większy udział w rynku opon. Stąd też warto się zastanowić nad zakupem opon całorocznych 16 cali. W Opomarket.pl zrobisz to za niewielkie pieniądze, a dostawa jest już w ciągu nawet 48H! Całą ofertę opon wielosezonowych 16 zobaczysz klikając tu.

Opony wielosezonowe 17 stale rozwijają się na rynku. Coraz więcej samochodów porusza się na 17 calowych kołach i dotyczy to zarówno samochodów miejskich jak i klasycznych SUVów. Stąd też opony całoroczne 17 cali zyskują coraz większe zainteresowanie kierowców. Dzięki zaawansowanej technologii produkcji oraz rozwiniętej sztucznej inteligencji 17 calowe opony całoroczne są naszpikowane najnowszymi technologiami. Duża liczba nacięć na bieżniku poprawia zachowanie na śniegu, a specjalnie zaprojektowane klocki bieżnika zachowują sztywność w trakcie dynamicznej jazdy latem.

Niestety, użytkując całoroczne opony nie możemy zapomnieć o konieczności kontrolowania ciśnienia w kołach oraz regularnego ich wyważania. Specjaliści w renomowanych serwisach samochodowych oraz producenci opon zalecają wyważanie kół średnio co 10 000km. Wtedy też jest okazja do zweryfikowania wysokości bieżnika oraz stanu opon – pamiętajmy, że w trakcie użytkowania opon mogą powstać delikatne nacięcia na bieżniku lub na bokach opony co może skutkować koniecznością postoju w czasie podróży. W czasie takiego serwisu można poprosić serwisanta o sprawdzenie i napompowanie koła zapasowego raz ewentualnie o zweryfikowanie ilości oleju silnikowego. Jest to zazwyczaj pomijane w czasie wymiany sezonowej opon. Wynika to z faktu, że w czasie szczytu wymiany opon serwisanci raczej wolą szybko wymienić opony i obsługiwać następnego klienta niż zajmować się sprawdzaniem płynów eksploatacyjnych czy koła zapasowego. A klient potem ma niemiłą niespodziankę jeśli przebije oponę w podróży. Stąd specjaliści sklepu internetowego Opomarket.pl polecają nie czekać z sezonową wymiana opon, tylko zrobić to wcześniej. Unikniemy kolejek i nadszarpniętych nerwów. A kierowcom użytkującym opony całoroczne polecają regularne weryfikowanie stanu użytkowanych opon i nie czekanie do minimalnej wysokości bieżnika z zakupem nowych. Pamiętajmy, że opona całoroczna z wysokością bieżnika 1,6mm nie jest równa oponie zimowej z taką wysokością. Warto więc przed zimą wymienić zużyte opony na nowe.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

unnamed

Na co zwrócić uwagę tworząc stronę internetową dla dewelopera lub inwestycji

glówne 20220928093818 g1973fb747837133b6f2ea30186cb76fe17de6bfe5c5dbfcd79a4017dca646d60b6e4b1c201a8bad81e435e84366ac977 640.jpg

Jak sprawdzić, czy łyżwy są gotowe na sezon?