Jak sprawdzić, czy łyżwy są gotowe na sezon?

Zima zbliża się wielkimi krokami. Warto już jesienią zadbać o to, aby sprzęt zimowy był gotowy w 100% na sezon. Trzeba dokonać tego w każdej sytuacji – nawet kiedy jesteśmy niemal pewni, że cały sprzęt przechowywany był w odpowiednich warunkach. Jak sprawdzić, czy łyżwy są gotowe na sezon?

Łyżwy – co sprawdzić w pierwszej kolejności?

Po wyciągnięciu łyżew z pudełka trzeba sprawdzić kilka rzeczy. Najważniejsze podczas jazdy na lodzie są płozy. Ich odpowiednia ostrość to klucz do tego, by jazda była przyjemna i bezpieczna, a nie problemowa. Stępione płozy w łyżwach są w stanie tracić przyczepność na lodzie. Jazda w takim sprzęcie może okazać się bardzo niebezpieczna nie tylko dla użytkownika danych łyżew, ale również dla innych osób. Warto więc zadbać o swoje łyżwy i przed rozpoczęciem sezonu powierzyć je profesjonalistom. Zajmą się oni naostrzeniem płóz. Ta czynność może okazać się za ciężka do wykonania w domu, zwłaszcza jeśli płozy są dodatkowo nieco zardzewiałe. W profesjonalnych firmach znajdziemy sprzęt, który w szybkim czasie nie tylko usunie rdzę, ale również naostrzy nawet najbardziej stępione płozy.

Drugim zagadnieniem, które warto sprawdzić, są buty. Osoby dorosłe mogą mieć z tym mniejszy problem, ponieważ stopa w pewnym wieku już nie rośnie. W przypadku dzieci ubiegłoroczne łyżwy mogą oznaczać tylko jedno – wymianę lub zakup zupełnie nowych. Aby sprzęt ten był wygodny, noga powinna swobodnie leżeć w bucie. Nie można odczuwać dyskomfortu związanego ze zbyt ciasnym obuwiem, jak i ze zbyt luźnym. Są to kolejne „drobnostki”, które mogą doprowadzić do nieprzyjemnych sytuacji na lodzie.

Po wyciągnięciu łyżew sprawdź koniecznie, czy but nie ma wgnieceń i czy nie jest zabrudzony. Zanim wyjdziesz na lód, trzeba sprawdzić sprzęt pod każdym kątem.

Łyżwy damskie i męskie

Łyżwiarstwo to dyscyplina lubiana przez wiele osób. Kochają je mężczyźni, kobiety i dzieci. Aby móc je uprawiać bezpiecznie, trzeba mieć na wyposażeniu dobrej jakości łyżwy. Do rekreacyjnego jeżdżenia dedykowane są łyżwy hokejowe. Bardziej wprawionym polecane są łyżwy dla dorosłych figurowe. Wybór odpowiedniego modelu powinien zależeć nie tylko od ceny, ale również od planowanej częstotliwości jeżdżenia oraz ulubionego stylu. Trzeba tutaj podkreślić, że złej jakości zakup nie tylko zużywa się w ekspresowym tempie, ale również nie gwarantuje odpowiedniej ochrony dla kostki, która w łyżwiarstwie odgrywa kluczową rolę. Jakość wykonania takich akcesoriów, jak łyżwy, jest niezmiernie ważna.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of zWEB

Napisane przez zWEB

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

Opony wielosezonowe – czy są warte swoich pieniędzy?

Korzyści pozycjonowania lokalnego