Opony Voyager Summer 205/55 R16 91W – dobre ogumienie letnie z asymetrycznym bieżnikiem!

opona5

Wielu kierowców preferujących klasę ekonomiczną ogumienia letniego zastanawia się nad wyborem opon, które odznaczałyby się jednak nieco korzystniejszymi parametrami jezdnymi. Takie są właśnie opony Voyager w rozmiarze 205/55 R16. Co warto o nich wiedzieć przed zakupem? Dla kogo są przeznaczone? Czy warto zaopatrzyć się w zestaw tego typu opon na sezon letni?

Klasa budżetowa, parametry wysokie!

Wydawać by się mogło, że opony klasy budżetowej nie powinny odznaczać się zbyt wysokimi parametrami jezdnymi czy indeksem prędkości. Między innymi z tego względu opony Voyager Summer wyróżniają się na tle innego ogumienia ze swojej kategorii cenowej i jakościowej.

Na początku należy przyjrzeć się etykiecie unijnej opony tej marki w tym rozmiarze. Nietrudno zauważyć, że droga hamowania na mokrej nawierzchni w przypadku opony Voyager uzyskała notę B! Jest to bardzo wysoki parametr w przypadku opon budżetowych, który nie tylko podnosi poziom bezpieczeństwa podczas jazdy w deszczu czy po mokrej nawierzchni, ale równocześnie świadczy o wysokiej jakości modelu w ogóle!

Warto także zwrócić uwagę na poziom emitowanego przez ten rodzaj ogumienia hałasu, który nie jest zbyt wysoki. Nota B i zaledwie 69 dB to poziom, który nawet kierowcom niezwykle wyczulonym na odgłos opon rozchodzący się po wnętrzu auta powinien zapewnić odpowiedni poziom komfortu podczas jazdy. Nawet z wysoką prędkością.

Opony Voyager Summer w rozmiarze 205/55 R16 91W są także, co ciekawe, przeznaczone dla osób, które poruszają się szybko, bo indeks prędkości wynosi aż 270 km/h! To oznacza, że nawet bardzo szybka jazda, na przykład na autostradzie, będzie bezpieczna, a ogumienie wytrzyma przeciążenia, tarcie i wzrost temperatury przy osiąganiu wysokich prędkości.

Rzeźba bieżnika, efektywność paliwowa

Opony Voyager Summer

Ogumienie Voyager Summer odznacza się asymetryczną rzeźbą bieżnika, a więc jedną z najbardziej zaawansowanych istniejących na rynku. Część zewnętrzna opony z tym bieżnikiem ma dwa główne zadania – utrzymywać przyczepność na suchej nawierzchni i zapewniać stabilność podczas dynamicznej jazdy czy bardziej gwałtownych manewrów (stabilizacja na ostrych zakrętach przy wyższej prędkości).

Część wewnętrzna wspomaga auto podczas hamowania, zwłaszcza na mokrej nawierzchni, redukując również efekty aquaplaningu, a więc zjawiska utraty przyczepności podczas przejeżdżania po mokrej nawierzchni czy kałużach. Efektywność paliwowa tego modelu ogumienia otrzymała standardową w przypadku opon ekonomicznych notę C.

Opony Voyager Summer 205/55 R16 91W to bardzo dobra propozycja opon dla osób, które szukają sprawnego ogumienia o dobrych parametrach, ale bez ponoszenia wysokich kosztów związanych z ich kupnem. Sprawdzają się latem także przy wyższych prędkościach, są stosunkowo niegłośne i bezpieczne, do codziennego dojeżdżania do pracy, a także na szybszą jazdę autostradą czy drogą szybkiego ruchu! Ogumienie jest objęte pięcioletnią gwarancją (licząc od daty wyprodukowania opony).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

pokrywa kompozytowa

Łatwiej i bezpieczniej z Fibrelite

plytki heksagonalne

Płytki heksagonalne – wszystko co trzeba o nich wiedzieć przed zakupem