Dlaczego kobiety zaraz po seksie korzystają z toalety?

Infekcja układu moczowego. Zapalenie pęcherza

Kobiety. Nikomu nie trzeba tłumaczyć, że to, co robimy po seksie ma ogromny wpływ na relacje w związku. Podczas gdy terapeuci radzą, żebyśmy pierwsze chwile po orgazmie spędzali w objęciach partnera, lekarze głoszą, że lepiej wybrać się do toalety. Dotyczy to głównie pań i wynika z ich anatomii. Cewka moczowa u kobiet jest zdecydowanie krótsza niż u mężczyzn, co znacznie ułatwia zarazkom dotarcie do pęcherza moczowego. Tylko prosimy się o infekcję, odkładając wyjście do toalety na później.

Dobry psycholog – po czym go rozpoznać i jak umówić się na wizytę?

W trakcie seksu narządy intymne kobiety wielokrotnie ulegają podrażnieniu – ciała ocierają się o siebie, partnerzy dotykają się brudnymi rękami. Chorobotwórcze drobnoustroje dostają się w głąb cewki moczowej, a następnie wędrują do pęcherza, gdzie namnażają się, powodując stan zapalny. Wystarczy kilka godzin, żeby odczuć pierwsze skutki braku higieny. Pojawi się ból, pieczenie i ciągła potrzeba oddania moczu. Czasem z infekcją można sobie poradzić domowymi sposobami, pijąc dużo wody i przyjmując preparaty z dodatkiem żurawiny. Innym razem konieczna jest wizyta u lekarza, który zleci odpowiednie leki.

Odchudzanie. Jak stracić 5 kilogramów w miesiąc?

Źródło informacji

Czy banany pomogą w utracie wagi? Jak je spożywać

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

f609d2556e11626c874a37c1da87

Polacy przestali kupować kabriolety w czasie pandemii

2e922e9bd548e7f963622db3c537

Kasia Lenhardt była partnerka Jerome Boatenga, popełniła samobójstwo.