Dobry psycholog – po czym go rozpoznać i jak umówić się na wizytę?

Gdy potrzebna jest pomoc psychologa, w takiej sytuacji najlepiej poświęcić czas, aby wybrać osobę, która będzie posiadała w tym obszarze wiedzę i doświadczenie na najwyższym poziomie. Podpowiadamy, w jaki sposób wybrać dobrego psychologa, a także wyjaśniamy, jak umówić się na wizytę w jego gabinecie.

 

Kiedy udać się do gabinetu psychologa?

Spis Treści

Pomoc psychologa jest wskazana przede wszystkim wtedy, gdy pojawiają się problemy z psychiką i trudno jest rozwiązać je we własnym zakresie. Wówczas psycholog może postawić diagnozę psychologiczną oraz może zalecić dalsze postępowanie.

 

Pomoc psychologa jest wskazana między innymi w przypadkach, gdy pojawiają się problemy z pogorszonym samopoczuciem, stany lękowe, nerwice, ale również trudności w nawiązywaniu i utrzymywaniu kontaktu czy trudności wychowawcze i szkolne u dziecka.

 

Warto wskazać, że wtedy, gdy problem będzie poważniejszy, wtedy psycholog może zalecić klientowi wizytę w gabinecie psychiatry.

 

Jak rozpoznać dobrego psychologa?

Dobrego psychologa można przede wszystkim rozpoznać po jego szerokiej wiedzy, wieloletnim doświadczeniu, a także po pozytywnych opiniach, jakie otrzymuje on od klientów.

 

Wybierając gabinet psychologiczny, warto zatem poświęcić czas na sprawdzenie, jakie gabinety działają w okolicy, a następnie zwrócić uwagę na to, czy są one rekomendowane przez klientów. Takie informacje można dzisiaj bardzo łatwo znaleźć w internecie.

 

Należy też zwrócić uwagę, w jakim obszarze specjalizuje się psycholog. Wybrani psycholodzy mają określone specjalności, między innymi pod kątem są to psycholodzy dziecięcy, którzy zajmują się problemami występującymi u najmłodszych.

 

Psycholog – lepszy na NFZ czy prywatnie?

Pomoc psychologa możliwa jest do uzyskania w poradniach działających w ramach NFZ oraz w poradniach prywatnych.

 

Wiele osób decyduje się obecnie na pomoc prywatnych psychologów, ponieważ długi czas oczekiwania na pomoc na NFZ znacznie utrudnia jej uzyskanie, szczególnie wtedy, gdy jest ona potrzebna jak najszybciej.

 

Osobom planującym udać się do specjalisty jak dobry psycholog Poznań – https://klinika-lmc.pl/ umożliwia łatwe i szybkie umówienie się na wizytę w dogodnym terminie.

 

Jak umówić się na wizytę u psychologa?

Aby umówić się na spotkanie u psychologa, wystarczy tylko zadzwonić pod wskazany numer telefonu. Wybrane placówki przyjmują również rezerwacje na wizyty przez internet – wystarczy wtedy wypisać formularz online.

 

Jaka jest cena prywatnej wizyty w gabinecie psychologa?

Ceny związane z wizytą u psychologa zależne są od różnych czynników, między innymi od jego doświadczenia, stosowanej metody terapii czy też od miasta, w którym działa gabinet.

 

Zwykle trzeba liczyć się z kosztem od około 150 do 200 złotych, ale w mniejszych miejscowościach ceny wynoszą nawet około 100 złotych za konsultację.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Co myślisz?

Avatar of zWEB

Napisane przez zWEB

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

Uszczelki na wymiar – zamów bezpośrednio u producenta!

Kurtki na jesień w dużych rozmiarach – te modele to hit!