Aktor Bogusław Linda ostro w wywiadzie o Kościele Katolickim w Polsce

photomix image 19

Aktor Bogusław Linda jest jednym z najbardziej znanych i cenionych obecnie polskich aktorów. Imponująca liczba świetnych ról, niezapomniane kreacje filmowe w „Psach”, „Sarze”, czy „Krollu” na zawsze zapewniły mu olbrzymie grono fanów i status wielkiej gwiazdy polskiego kina.

Twardy facet

Aktor, który przez lata słynął z ról „twardych facetów”, a wiele z jego filmowych tekstów zyskało miano kultowych, także w życiu prywatnym słynie z dosadnego języka i szczerego wyrażania swoich poglądów. Dobitnym tego przykładem jest najnowszy wywiad z Lindą, który pojawił się na Kanale Sportowym.

Zobacz także: Celine Dion jest poważnie chora i odwołała koncerty

Bogusław Linda mocno o Kościele katolickim: „Rozpier*olił nasz kraj”

Bogusław Linda ostro w wywiadzie o Kościele Katolickim w Polsce

W blisko dwugodzinnej rozmowie z Małgorzatą Domagalik Bogusław Linda poruszał wiele różnych tematów, jednak jednym z najbardziej wyrazistych fragmentów jest ten o roli Kościoła katolickiego w Polsce. Zdaniem aktora instytucja ta odpowiada za podtrzymywanie głupoty w Polsce. Linda zauważa, że kościół „rozpier*olił Polskę, ogłupiając ludzi”.

Kościół katolicki

[Kościół katolicki – przyp. red.] tu wszedł i rozpier*olił nasz kraj. Kościół rozwalił ten kraj, ogłupiając ludzi. Przecież lepiej było odprawiać msze po łacinie, żeby nikt niczego nie rozumiał. Lepiej było nie tłumaczyć Biblii, bo jeszcze ludzie dowiedzieliby się, że piekło zostało wymyślone. A tak można było zarabiać na odpustach. Kościół po prostu utrzymuje głupotę w tym kraju – powiedział wzburzony aktor.

Zobacz także: Top 10 najbogatszych wokalistek w ostatnich czasach

Jednocześnie Linda przyznał, że uważa się za osobę wierzącą, ale to nie znaczy, że musi chcieć mieć cokolwiek wspólnego z Kościołem katolickim w Polsce. Kwituje to jednym zdaniem, które uderza w KK:

Przede wszystkim Bóg jest w miłości. Nie ma go natomiast na pewno w Kościele – dodał Linda.

Czytaj więcej..

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

photomix image 9

Top 10 najpopularniejszych aktorów Hollywood

photomix image 20

Kosmiczna cena. Zegarek Rafaela Nadala za 9,6 MLN złotych