Nie żyje aktor „Barw Szczęścia”. „Tadeusz Borowski

Tadeusz Borowski

 

Zmarł Tadeusz Borowski, aktor filmowy, teatralny, telewizyjny i dubbingowy. O jego śmierci poinformował Teatr Ateneum, z którym Borowski był związany od 1972 roku. Artysta miał 81 lat.

Informację o śmierci Tadeusza Borowskiego przekazał w piątek w mediach społecznościowych warszawski Teatr Ateneum: „W aktorstwie był prawdziwym zawodowcem. Stworzył, tylko na scenie Ateneum, blisko 60 ról. Wielką Jego pasją był sport, szczególnie tenis, w którym osiągnął mistrzostwo”.

Tadeusz Borowski urodził się 9 lipca 1941 roku w Warszawie. W 1963 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. 18 października 1963 roku zadebiutował jako Zdziebełko w spektaklu „Skąpiec” Moliera w reż. Kazimierza Brauna w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku.

Tadeusz Borowski – Aktor filmowy, teatralny, telewizyjny i dubbingowy

Aktor filmowy, teatralny, telewizyjny i dubbingowy
Aktor filmowy, teatralny, telewizyjny i dubbingowy

Był aktorem Teatru Wybrzeże w Gdańsku (1963-1966), Teatru Narodowego w Warszawie (1966-1969 i 1970-1972), Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie (1969-1970) oraz Teatru Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie, z którym był związany od 1972 roku.

Czy to koniec Instagrama i Facebooka?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Dodane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

Najpopularniejsze hashtagi TikTok 2022

Najpopularniejsze hashtagi TikTok 2022

Jak rozpoznac naturalny miod

Jak rozpoznać naturalny miód?