Sportowcy na igrzyska w Tokio 2021 zostaną zaszczepieni

af853bf92a5046716c5c343f676d

Od kilku tygodni trwa dyskusja, czy sportowcy powinni być zaszczepieni przed Igrzyskami Olimpijskimi Tokio 2021. Przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach potwierdził w marcu, że nie będzie takiego obowiązku. MKOl decyzję w sprawie szczepień sportowców pozostawił gestii rządów i krajowych komitetów olimpijskich. Polski oddział pozytywnie patrzył na taką opcję.

Szczepienia na COVID-19 dla polskich olimpijczyków

Tokio

Portal RMF FM informuje, że zapadła już decyzja na szczeblu rządowym. Szczepionkę na COVID-19 mają przyjąć członkowie kadry olimpijskiej. Nie wszyscy sportowcy wywalczyli niezbędne minima, które pozwalają na udział w imprezie. Rządzący czekają na sygnał, którzy olimpijczycy wyrażą gotowość przyjęcia szczepionki przeciwko koronawirusowi. Decyzję mają podejmować związki sportowe.

Zobacz również: Niezła awantura w sprawie szczepień w Rzeszowie. Internauci wytykają kłamstwo Dworczykowi

Z takiego obrotu spraw zadowolony jest Polski Komitet Olimpijski, który podkreśla, że szczepionka da spokój i komfort tym sportowcom, którzy przygotowują się do startu w IO 2021 na zagranicznych zgrupowaniach – wynika z ustaleń portalu. Część olimpijczyków przyjęła już szczepionkę na COVID-19. Chodzi o osoby, które są jednocześnie żołnierzami lub nauczycielami.

10 najbogatszych tenisistów na świecie

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2021. Kenia szczepi kadrę, Korea Północna rezygnuje

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2021 wystartują 23 lipca. Impreza została przełożona o rok z powodu koronawirusa. Sportowcy mają być testowani co cztery dni. Swoich olimpijczyków zdecydowała się zaszczepić m.in. Kenia. Decyzję o rezygnacji z udziału w najważniejszej imprezie czterolecia podjęli z kolei sportowcy z Korei Północnej, którzy obawiali się zakażenia COVID-19.

Czytaj więcej…

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

98fb99c4db75376e7d0418f42c6e

Izera. Polski samochód elektryczny w 2024. Na razie hatchback i SUV

Microsoft przejmie Nuance Communications za blisko 20 mld dolarów

Microsoft przejmie współtwórcę Siri za blisko 20 mld dolarów