Ręcznie robiona biżuteria – na co zwrócić uwagę?

Bizuteria

Biżuteria to jeden z najpowszechniej wykorzystywanych dodatków do odzieży, którym chętnie i często podkreślamy swoją urodę i stylizację. Wybierając rękodzieło możemy liczyć na dużo większą kreatywność i oryginalność wzorów, niż w sytuacji, gdy wybieramy je u standardowego jubilera. Co więcej, wiele typów biżuterii artystycznej pasuje do prawie każdego eleganckiego sposobu ubierania się, w związku z czym posiadając stosunkowo niewielką kolekcję możemy być w stanie zawsze dopasować jej elementy do wybranego stroju.

Ręcznie robiona biżuteria artystyczna – największe zalety

biżuteria

Ręcznie robiona biżuteria Decolove ma wiele plusów, dla których warto ją wybrać. Do najważniejszych zaliczymy kolejno:

  • oryginalność: decydując się na biżuterię artystyczną mamy pewność, że ilość sztuk w konkretnym wzorze jest bardzo limitowana, jeżeli wręcz nie są to pojedyncze egzemplarze. Stanowi ona więc nie lada gratkę, szczególnie dla osób lubiących nosić kolczyki, bransoletki czy pierścionki na co dzień;
  • wykonanie z największą starannością: złota i srebrna biżuteria stanowiąca rękodzieło to zwykle również synonim najwyższej jakości. Ponieważ każdy model i wzór są wykonywane ręcznie, znacznie przewyższają pod tym względem masowo produkowane egzemplarze;
  • kunszt i estetyka: decydując się na pierścionek czy bransoletkę w typie handmade możemy również liczyć na niepowtarzalność wzorów i różnorodność wykorzystanych metali czy kamieni. Tego typu ozdoba zdecydowanie podkreśli i wyróżni naszą kreację;
  • wykonanie z poszanowaniem zasad etycznych: rękodzieło to zwykle owoc pracy małych przedsiębiorstw, które znacznie bardziej zwracają uwagę na poszanowanie pracowników i wykorzystywanych materiałów. Dzięki temu sami mamy pewność, że kupione wyroby powstały bez niczyjej krzywdy.

Biżuteria handmade – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybierając biżuterię należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, aby była ona wykonana z bezpiecznych dla nas materiałów. Przykładowo, jeżeli jesteśmy uczuleni na nikiel, delikatna bransoletka ze srebra może nie być najlepszym pomysłem, o ile nie jest to czysty metal. Dla bezpieczeństwa możemy skłonić się w stronę złota lub stali chirurgicznej. W sytuacji, gdy decydujemy się na wzory wykonane z użyciem kamieni szlachetnych powinniśmy również zwrócić uwagę na to, aby były one osadzone w sposób trwały, co pozwoli uniknąć potencjalnego uszkodzenia biżuterii.

Zobacz również: Napuszone włosy – Najlepszy sposób na puszące się włosy!

Biżuteria ręcznie robiona – o czym pamiętać wybierając wzór dla siebie?

Poza dobraniem odpowiednich surowców i wzoru biżuterii liczy się również jej rozmiar. Zwróćmy na to uwagę nie tylko przy okazji zakupu pierścionków, ale także bransoletek i naszyjników – zbyt długie łańcuszki będą wyglądać nieestetycznie, a za szeroka bransoletka bardzo łatwo może zsunąć nam się z ręki i zgubić. Noszenie zbyt małej biżuterii jest z kolei niewygodne, a także może spowodować poważny problem z krążeniem, szczególnie w przypadku pierścionków.

Zobacz również: Które warto jeść owoce na jesień.

Czytaj więcej..

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

df592860e2b153d767e926890a2b

Ford zaprezentował nowe edycje. Ford Mustang. Shelby GT500

Łukaszenka planuje referendum na Białorusi.