Pudzianowski zmierzy się z Ousmane. Legendą Senegalu 45l.

Pudzianowski zmierzy się z absolutną legendą. Jego rywal ma sylwetkę gladiatora

Pudzianowski i Laamb. Gdy słyszymy o okrągłym piaszczystym placu, na którym walczy dwóch wojowników, myślimy o arenach starożytnej Grecji i Rzymu. Rzadko o Afryce. Tam wciąż walczy się w ten sposób. Poznajcie Laamb, czyli senegalskie zapasy. Tradycyjny sport Senegalczyków, ale i Gambii oraz Gwinei Bissau.

Pudzianowski

W przeszłości Laamb był głównie związany z porą deszczową i żniwami. Tuż po skończonych połowach na Atlantyku mężczyźni spotykali się na placu, by wyłonić mistrza wioski. Co trzeba zrobić, by wygrać? Dwóch wojowników mierzy się na ograniczonym kole usypanym piaskiem. Celem jest wyrzucenie rywala poza koło, lub przewrócenie go na ziemię, tak aby jednocześnie cztery kończyny dotykały ziemi. Walki łączą elementy zapasów, judo, ale i boksu.

Walka Pudzianowski i Laamb.

Nad ich przebiegiem czuwa troje sędziów, a na większych turniejach mogą oni nawet sprawdzać wideo powtórki. Żeby trenować senegalskie zapasy, wystarczy piasek. – Ale żeby zostać mistrzem, musisz trenować trzy razy dziennie, odpowiednio się regenerować, dobrze jeść i nie mieć dziewczyny. Miłość przekieruj na sport – mówi znany trener Pathe Diop, cytowany przez „National Geographic”.

Zobacz również; Lewandowski goni rekord Gerda Muellera, kolejny krok zrobiony

Link do źródła

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Co myślisz?

Avatar of zWEB

Napisane przez zWEB

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

Igor Tuleya jest nieprzerwanie sędzią, może orzekać

Według Sądu Apelacyjnego Igor Tuleya jest nieprzerwanie sędzią.

Zakupy w IKEI tylko dla zaszczepionych? To fake news

Zakupy w IKEI tylko dla zaszczepionych? To fake news