Według Sądu Apelacyjnego Igor Tuleya jest nieprzerwanie sędzią.

Igor Tuleya jest nieprzerwanie sędzią, może orzekać. O wyroku w sprawie sędziego informuje na Twitterze m.in. inicjatywa Wolne Sądy, czy też Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia”. Jak czytamy, Sąd Apelacyjny w Warszawie nie miał wątpliwości, że sędzia Tuleya może orzekać i ma prawo do immunitetu, gdyż „nieprzerwanie jest sędzią”.

Sąd Apelacyjny w Warszawie orzekł, że  jest nieprzerwanie sędzią, a co za tym idzie, ma prawo do orzekania i posiadania immunitetu.

Kolejne kroki wobec sędziego

W związku ze wspomnianym zarzutem ujawnienia informacji, Izba Dyscyplinarna SN uchyliła sędziemu immunitet. Po wydaniu decyzji o immunitecie, sędzia postanowił zadać Trybunałowi Sprawiedliwości UE pytanie o status i uprawnienia tej Izby oraz o status sędziów, co do których wydała ona decyzje. Zrobił to prowadząc jedną ze swoich spraw.

Prokurator następnie zaskarżył postanowienie sędziego Tuleyi o zawieszeniu do Sądu Apelacyjnego w Warszawie, podnosząc, że po decyzji tzw. Izby Dyscyplinarnej o uchyleniu mu immunitetu i zawieszeniu w czynnościach służbowych nie ma on uprawnień do orzekania – opisuje szczegóły sprawy „Iustitia”. Wyrok Sądu Apelacyjnego jednoznacznie jednak stwierdza, że stanowisko prokuratury jest bezzasadne.

Zobacz również; Nowa partia polityczna. Przyszłość 5.0

Źródło informacji

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

Jak poradzić sobie z zakwasami? Sprawdź! | Kobieta na Czasie

Zakwasy. Jak radzić sobie z zakwasami i bólem

z26822651IER,Ousmane dia Bombardier

Pudzianowski zmierzy się z Ousmane. Legendą Senegalu 45l.