Rosja chce stworzyć własną F1

5b058d68395fa021753609 e1647074937382

Rosja sama doprowadziła do wyrzucenia rosyjskich kierowców z międzynarodowej rywalizacji. Pomysł na rozwiązanie problemu ma Siergiej Sirotkin. Były kierowca Williamsa proponuje, by na terenie kraju tworzyć własne serie wyścigowe.

24 lutego rozpoczęła się inwazja Rosji na Ukrainę, czym Moskwa wykluczyła się z grona państw szanowanych na arenie międzynarodowej. Od ponad dwóch tygodni rosyjskie wojska, na rozkaz prezydenta Władimira Putina, kontynuują ostrzeliwanie i bombardowanie najważniejszych ukraińskich miast. Kosztowało to życie setki niewinnych osób.

Rosja chce stworzyć własną F1
Rosja chce stworzyć własną F1

Działania Rosji konsekwentnie potępia Zachód, co ma też swoje odzwierciedlenie w świecie sportu. FIA nie zawiesiła rosyjskich kierowców, ale mogą oni jedynie startować pod neutralną flagą. Na dodatek muszą podpisać dokument, który zobowiązuje ich do nie chwalenia polityki Władimira Putina i zachowania neutralności politycznej. To wywołało ich sprzeciw.

Rosja weźmie się za tworzenie F1?

Dokumentu FIA nie podpisało szereg kierowców, przez co nie zobaczymy ich m.in. w wyścigach długodystansowych WEC. Z Formuły 1 wyrzucony został Nikita Mazepin, bo Haas nie chciał być kojarzony z rosyjskim kapitałem i oligarchą Dmitrijem Mazepinem.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Dodane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

photomix image 12

TOP Lista Polskich Aktorek (10 zgłoszeń)

Instagram w Rosji zablokowany od 14 marca

Instagram w Rosji zablokowany od 14 marca