Instagram w Rosji zablokowany od 14 marca

Instagram w Rosji zablokowany od 14 marca

Instagram w Rosji zablokowany. Władze rosyjskie potwierdziły los Instagrama w ich kraju. Według informacji od Nexty Kreml daje Rosjanom dwa dni na pożegnanie się z platformą społecznościową. 14 marca o północy Instagram ma zostać w tym kraju zablokowany.

Niestety dni Instagrama w Rosji są już policzone. Według informacji Nexty platforma przestanie działać na terenie Federacji Rosyjskiej w poniedziałek 14 marca o północy. Rosjanie mają więc dwa dni na pożegnanie się z platformą społecznościową.
Roskomnadzor obiecał zablokować Instagram w Rosji o północy 14 marca. Użytkownicy będą mieli dwa dni na przesyłanie zdjęć i filmów na inne platformy – poinformowała Nexta na Twitterze.

Instagram w Rosji zablokowany

Instagram w Rosji zablokowany
Instagram w Rosji zablokowany

Internauci dziwią się, w jaki sposób rosyjskie gwiazdy Instagrama mają w ciągu dwóch dni przesłać tysiące swoich zdjęć i nagrań na inne platformy. Większość materiałów zostanie prawdopodobnie utracona.

Zobacz również: Kasia Cichopek i Marcin Hakiel rozstają się

Niestety, dziś jeszcze mogę coś tu wrzucić, ale jutro lub w najbliższej przyszłości nie będę mogła, ponieważ nie będę miała już dostępu do Instagrama, tak jak i wy. Do dzisiaj zdecydowanie nie wierzyłam, że może się to wydarzyć, ale we wszystkich wiadomościach mówią, że prawdopodobieństwo zablokowania jest bardzo wysokie – napisała w piątek blogerka Anastazja Agabiekian, która ma na Instagramie 1,6 mln obserwujących.

Rosyjscy prokuratorzy zażądali w piątek zablokowania dostępu do Instagrama po doniesieniach mediów o złagodzeniu polityki Mety dotyczącej mowy nienawiści w związku Instagram w Rosji zablokowany z wojną. Internauci tymczasowo nie będą karani np. za życzenie śmierci Władimirowi Putinowi lub rosyjskim żołnierzom dokonującym inwazji na Ukrainę.

Zobacz również; Rosja chce stworzyć własną F1

Rosyjska prokuratura generalna poinformowała w oświadczeniu, że wniosła o uznanie Mety za „organizację ekstremistyczną i zakaz jej działalności na terytorium Rosji”, twierdząc, że platforma była również wykorzystywana do podżegania do „masowych zamieszek, którym towarzyszyła przemoc”.

Instagram, podobnie jak Facebook należy do Mety. Nic więc dziwnego, że dołączył do niego w walce z rosyjskimi środkami masowego przekazu. Zaskakujące jest raczej to, że zrobił to dopiero teraz.  W wyniku tych zmian aplikacja będzie obniżać rangę postów z mediów państwowych w swoim feedzie i w Stories, a także dodawać wyraźne etykiety, aby zniechęcić innych użytkowników do dzielenia się tymi postami. Wychodzi więc na to, że Instagram blokuje rosyjskie media. Raczej nie trudno sobie wyobrazić, że dość szybko skończy się to wyrzuceniem serwisu z kraju.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Dodane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

5b058d68395fa021753609 e1647074937382

Rosja chce stworzyć własną F1

Krzysztof Piątek

Krzysztof Piątek odebrał statuetkę piłkarza lutego