Małysz skomentował skoki Polaków

Malysz skomentowal skoki Polaków

Małysz skomentował dla TVN wyników skoczków. Słaby występ Polaków na zawodach Pucharu Świata w Titisee-Neustadt najlepiej opisuje dorobek punktowy przywieziony przez nich z Niemczech. Zgromadzili jedynie cztery punkty – najmniej od ośmiu lat. Problem ze skomentowaniem wyników skoczków miał nawet dyrektor skoków narciarskich w Polskim Związku Narciarskim, Adam Małysz.

Małysz: Te skoki naprawdę nie są dobre

Dziennikarz TVN-u Krzysztof Skórzyński spytał Małysza o skok jedynego Polaka, który awansował do drugiej serii niedzielnego konkursu, Andrzeja Stękały. Ten uzyskał tylko 108 metrów i skończył zawody jako 29. tylko dlatego, że Słoweniec Ziga Jelar nie wystąpił w finałowej rundzie po problemach z wiązaniami. Adam Małysz na to pytanie tylko się uśmiechnął. – Ciężko cokolwiek mówić w ogóle o tym weekendzie – wskazał.

Małysz

Wściekły Stękała tylko machał rękami. „Bez walki”. Tak źle nie było od ośmiu lat

– Te skoki chłopaków naprawdę nie są dobre. Już tam jakieś światełko w tunelu można było widzieć po dyspozycji Kuby Wolnego (punktował w sobotę – przyp.), a dzisiaj znów: choć nie miał dobrych warunków to skok też nie był na tyle dobry, żeby wejść do „30”. Andrzej miał trochę szczęścia w pierwszej serii. Nie był to za dobry skok, ale wykorzystał warunki. Teraz miał wiatr z tyłu i już nie było szans, żeby dał radę takim skokiem. Dużo tu brakuje, naprawdę – przekazał Małysz.

Zobacz również: Nowy trener reprezentacji Polski wybrany 12 stycznia

Kto dopełni skład Polaków w Willingen?

Co dalej? – Rozmawiałem z Maćkiem Maciusiakiem i muszą trochę spokojnie potrenować. Jest połowa sezonu. Trzeba usprawnić się, znaleźć przyczynę tych pojawiających się błędów i w jakimś tam stopniu zredukować je, żeby zacząć lepiej skakać – ocenił Małysz.

Dyrektor potwierdził także, że w kolejny weekend na zawody Pucharu Świata w Willingen pojawi się kadra olimpijska, czyli drużyna z Kamilem Stochem, który właśnie wrócił na skocznię, Dawidem Kubackim, Pawłem Wąskiem i Stefanem Hulą. Zabraknie tylko Piotra Żyły, który miał pozytywny wynik testu na koronawirusa. W dwa pozostałe miejsca trenerzy powinni powołać dwóch zawodników spośród tych skaczących w Titisee-Neustadt, ale według Macieja Maciusiaka trzeba sprawdzić, „czy będzie sens” podczas treningowego zgrupowania w przyszłym tygodniu.

Źródło – SPORT.PL

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

967b6cf9520a203730666bd1c5f1

Marek Suski chce promować polskich artystów

fbe36a2daa076518ae124d9f1808

Mateusz Morawiecki chce się spotkać z opozycją.