LG OLED C1 telewizor dla każdego gracza

69a72fefbd28321cf0e9afab084bd1f41200000

Telewizor LG OLED C1 dla każdego gracza. Życie gracza jest niekończącym się pasmem wyborów. Wcale nie wystarczy bowiem opowiedzieć się po jednej ze stron konsolowej mocy — to dopiero wierzchołek góry lodowej. Chwilę później pojawia się dylemat: monitor czy telewizor. LG zaproponowało nam niedawno, wydawać by się mogło, idealnego wręcz kandydata z kategorii numer dwa. Mowa o LG OLED C1

Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że LG OLED C1 otwiera nowy rozdział w gamingowym portfolio południowokoreańskiego producenta: to urządzenie przemyślane, dobrze zaprojektowane i odpowiadające na wszystkie niemal potrzeby fanów gier — nawet tych najbardziej zaawansowanych. Tylko spójrzcie:

HDMI 2.1 i obsługa 4K w 120 Hz

LG OLED C1 telewizor dla każdego gracza
LG OLED C1 telewizor dla każdego gracza
Mocarny pecet czy najnowsza konsola to jedno. Aby jednak “przeżyć” grę oczami jej twórców, trzeba postarać się o nośnik o odpowiednich parametrach. Obecnie technologią, która pozwala na najlepszą i najszybszą komunikację na linii telewizor — konsola jest złącze HDMI 2.1.

To właśnie dzięki niemu odkryjemy pełne możliwości, jakie daje technologia 4K oraz odświeżanie obrazu na poziomie 120 klatek na sekundę. Telewizory LG OLED C1 zostały oczywiście w te parametry wyposażone. Warto dodać, że liczba portów HDMI 2.1 to aż cztery, więc w razie potrzeby do telewizora można podpiąć większą liczbę urządzeń.

Niski input lag i krótki czas reakcji

1 ms — dokładnie tyle wynosi czas reakcji telewizora LG OLED C1. W “prawdziwym” życiu trudno znaleźć coś, co trwa tak krótko. Mgnienie oka? Cóż, zdaniem amerykańskich naukowców (ale tych prawdziwych!) na pobieżną ocenę za pomocą wzroku potrzebujemy “aż” 13 milisekund.

Tym bardziej więc imponuje szybkość, z jaką telewizor LG przejmuje informacje z konsoli. Co jednak najważniejsze, błyskawiczne odzwierciedlenie ruchów na ekranie daje realną, często ogromną, przewagę nad przeciwnikami.

VRR i ALLM

Variable Refresh Rate i Auto Low Latency Mode to pojęcia, z którymi warto zaznajomić się szukając idealnego telewizora do gier. W skrócie wspomniane technologie pomagają rekompensować wahania zmiany klatek. Dzięki nim obraz będzie “płynął”, a nie rwał się i zacinał. Do minimum ograniczony zostanie również efekt rozmazania w ruchu oraz towarzyszącej mu poświaty.

Telewizor Dolby Vision® HDR w technologii HGiG

HGiG to grupa firm z branży gamingowej i telewizyjnej, które wspólnie pracują nad wytycznymi pozwalającymi doskonalić zastosowanie technologii HDR w grach. LG OLED C1 jest najlepszym przykładem na to, że dzięki połączeniu know-how liderów branży oraz technologii OLED można uzyskać efekty graficzne na najwyższym możliwym poziomie.

Warto dodać, że LG nieustannie utrzymuje współpracę z liderem na rynku produkcji procesorów graficznych, firmą NVIDIA. Dzięki temu telewizory LG OLED jako jedyne spełniają warunki technologii G-SYNC (kolejne z rozwiązań umożliwiających szybszy czas reakcji oraz zapewniających płynność obrazu).
W gronie partnerów LG znajduje się również AMD, firma odpowiedzialna za obsługę
technologii FreeSync™ Premium. Jej zastosowanie w telewizorach LG OLED zapobiega migotaniu i skraca opóźnienia obrazu.

Game Optimizer i nowy pulpit

LG OLED C1 pozwala przejąć pełną kontrolę nad parametrami. Oczywiście, można również skorzystać z funkcji Game Optimizer, która wybierze optymalne dla danego rodzaju gry ustawienia obrazu i dźwięku.

Niemniej jednak ich modyfikacja nie nastręcza żadnych problemów, nawet w trakcie gry. Nowy pulpit został zaprojektowany tak, aby wszystkie opcje były łatwo dostępne w jednym miejscu. Z łatwością więc zmienimy dowolne parametry albo włączymy czy wyłączymy VRR, NVIDIA G-SYNC czy AMD FreeSync™.

Granie w chmurze

Granie na telewizorach LG nie było nigdy prostsze. Dzięki wprowadzeniu usług GeForce Now oraz Google Stadia gracze będą mogli zatracić się w rozrywce na najwyższym poziomie. Dostęp do gier w chmurze zapewnia możliwość zagrania w najnowsze tytuły takie, jak Cyberpunk 2077, Resident Evil Village czy Assassin’s Creed: Vallhala bez podłączania dodatkowego sprzętu. W przypadku GeForce Now strumieniowanie odbywa się w jakości 1080p i 60 klatkach, natomiast Google Stadia obsługuje nawet 4K HDR w takiej samej liczbie klatek na sekundę.
Nie da się zaprzeczyć, że LG OLED C1 to idealny telewizor gamingowy. Jedyny problem jest taki, że pozostali domownicy, którzy być może nie pałają tak wielką pasją do gier, mogą chcieć korzystać z niego w innym celu: oglądać filmy, seriale, może nawet i serwisy informacyjne. I oczywiście, tu OLED od LG również sprawdziłby się idealnie, ale mimo wszystko lepiej uświadomić ich zawczasu, że raczej nie mają na to szans. No, może gdy nie będzie cię w domu…

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Dodane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

4aea1b46352e0e8ac389a3480cbf027f1200000

Berlin. Anna Mucha nie wpuszczona do restauracji

z28076893IERAgnieszkaWozniakStarak

Agnieszka Woźniak-Starak z dziewczęcą grzywką