Steam Deck – idealny pomysł na prezent

adobestock 634757063

Steam Deck to świetny pomysł na prezent – jest to przenośna konsola wyprodukowana przez niezwykle popularną firmę Valve. Omawiany sprzęt cieszy się wielkim powodzeniem m.in. ze względu na fakt, że oferuje rewolucyjną funkcję ray tracingu. Czym dokładnie wyróżnia się Steam Deck? Jakie ma atuty ten sprzęt? Na te i inne pytania odpowiadamy w niniejszym poradniku. Zapraszamy do wnikliwej lektury.

Steam Deck – co to za sprzęt?

Steam Deck to przenośna konsola, którą zaprojektowała znana na rynku firma Valve. W jej dorobku znajduje się wiele znanych gier, takich jak Portal czy Half-Life. Czy stworzona przez tę firmę konsola to doskonały pomysł na prezent i może z powodzeniem zastąpić Nintendo, czyli najważniejsze konkurencyjne rozwiązanie?

Przede wszystkim warto zauważyć, że Steam Deck w porównaniu z Nintendo Switch jest znacznie bardziej wydajne. Dodatkowo, każdy posiadacz konsoli mobilnej Steam Deck ma możliwość grania w tytuły zgromadzone w ramach swojej biblioteki Steam. Gry, które są dostępne w ramach Steam Deck, to zarówno nowe tytuły jak i nieco starsze gry. Steam Deck zapewnia świetne wrażenia z rozgrywki m.in. dzięki temu, iż posiada 7-calowy, dotykowy ekran. Dodatkowo, konsola jest wyposażona w procesor AMD wyróżniający się wysokim poziomem wydajności.

Wyróżnikiem Steam Deck jest fakt, iż oprócz tego, że pozwala na granie w gry dostępne w ramach Steama, to dodatkowo pozwala na zainstalowanie na nim Windowsa a także gier spoza biblioteki Steam. Dzięki temu posiadacz tej konsoli ma wręcz nieograniczone możliwości w zakresie tego, w jakie tytuły będzie grał.

Jakie są przewagi Steam Deck nad Nintendo Switch?

Steam Deck dla wielu fanów konsol stanowi zdecydowanie lepszą opcję aniżeli Nintendo Switch. Wynika to m.in. z tego, iż oferuje on bardzo podobne możliwości grania w gry jak na standardowym komputerze z mniejszym rozmiarem. Oczywiście, Steam Deck jest większy i cięższy od Nintendo Switch (ważny on 700 g, a jego wymairy to 298x117x49 mm), jednakże z drugiej strony ma większy ekran, zaś jakość grafiki w grach jest nieporównanie lepsza. 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

rsz adobestock 585263043

Deski elewacyjne z drewna świerkowego i sosnowego

moc przyrody gorska flora i fauna podczas podrozy

Moc przyrody – górska flora i fauna podczas podróży