Kłótnie w związku wcale nie muszą być destruktywne dla relacji dwojga ludzi. Tak naprawdę sprzeczki są nieodłącznym elementem bliskiej, długotrwałej relacji. Jeśli ich nie ma, może oznaczać to, że partnerom przestało na sobie zależeć. Jak więc traktować kłótnie i jak nauczyć się radzić sobie z nimi po to, aby się nie rozstać?
Ciągłe kłótnie w związku czy to ma sens?
Osoby, które są w burzliwej relacji ze swoim partnerem, często zadają sobie jedno pytanie: „czy to ma sens?”. Jeśli prowadzimy je w sposób umiejętny, kłótnie mogą wzbogacać naszą relację, zamiast ją niszczyć. Podczas kłótni częściej jesteśmy bowiem szczerzy, mówimy co myślimy i przedstawiamy jasne komunikaty, które łatwiej trafiają do umysłu drugiej osoby. Jeśli kłótnie w związku prowadzone są prawidłowo, skutkują ulepszeniem relacji.
Obie strony mogą bowiem wypracować wspólnie kompromis, a także dowiedzieć się, czego powinny unikać i co robić, aby nie doprowadzić do kolejnej awantury.
Kłótnie w związku o byle co – czyli zastanów się zanim zaczniesz!
Czasami awantury między partnerami toczą się o drobnostki. Niepozmywane naczynia, ślady butów na świeżo umytej podłodze czy niewyrzucone…
Ręcznie robiona biżuteria – na co zwrócić uwagę?
Komentarze