Za co można kochać?

Cherryl

Pytanie: Za co można kochać? Zadajemy to pytanie w dwóch różnych sytuacjach. Pierwsza dotyczy chwil, kiedy chcemy wyrazić swoje uczucia do drugiej osoby, a druga odnosi się do trudnych sytuacji, kiedy próbujemy niejako przypomnieć sobie, dlaczego jesteśmy z kimś w związku. W obu przypadkach warto zastanowić się, za co można kochać drugą osobę.

Za co można kochać i co to znaczy?

Z jednej strony mówi się, że nie kochamy „za coś”, lecz „pomimo wszystko”. W praktyce oznaczałoby to jednak, że kochamy kogoś za samą obecność, a często – zwłaszcza w długoterminowych związkach, które pozwalają ludziom poznać się naprawdę dobrze – kochamy za wiele różnych drobnych i ważniejszych rzeczy. Za co się kocha i co w ogóle znaczy kochać? Uczucia są czymś, czego nie kontrolujemy i na co nie mamy wpływu. Nie ma sensu obwiniać kogoś o to, że przestał nas kochać. Nie doszukamy się również sensu w tym, że sami utraciliśmy do kogoś uczucia. Miłość sprawia, że druga osoba jest dla nas najważniejsza. Dzielimy z nią smutki i radości. Chcemy dla niej jak najlepiej. Za co można kochać w taki sposób? Zwykle powodów do miłości druga połówka dostarcza nam i na co dzień, i w wyjątkowych okolicznościach. Co może znaleźć się na liście rzeczy pod tytułem „za co Cię kocham”?

W związkach ważne jest celebrowanie swojej relacji. Sprawdź nasze propozycje jak zorganizować wspaniałe walentynki w domu.

Za co się tak naprawdę kocha?

kochać

W długim związku kłótnie to rzecz normalna pomimo tego, powodów do miłości jest wiele. Takie osoby są do siebie podobne i dobrze się znają. Za co można kochać człowieka o podobnym charakterze? Oto kilka sugestii:

  • poczucie akceptacji – kiedy partner doskonale zna nasz charakter, akceptuje go i nie próbuje nas zmieniać,
  • wspólne spędzanie czasu – codzienne wspólne śniadania, spacery, wspólna praca i odpoczynek, które dla obojga są przyjemnością,
  • wspólne marzenia, do których spełnienia dąży się razem,
  • poczucie bezpieczeństwa, kiedy partner jest blisko,
  • szczerość i okazywanie prawdziwych uczuć,
  • pomoc i zrozumienie drugiej osoby.

To tylko nieliczne powody do miłości w związkach, które tworzą ludzie o podobnym charakterze, celach i usposobieniu. A za co się kocha, kiedy drugi człowiek jest naszym przeciwieństwem?

Za co można kochać osobę, która jest naszym przeciwieństwem?

Mówi się, że przeciwieństwa się przyciągają. W rzeczywistości osoby zupełnie różne mogą albo ciągle się kłócić, albo świetnie się uzupełniać i uczyć od siebie nawzajem, próbując wykształcić pewien kompromis pomiędzy cechami swojego charakteru, które mogą stać się źródłem nieporozumień. Za co można kochać osobę, która jest naszym przeciwieństwem?

  1. Za szanowanie opinii drugiej osoby, pomimo posiadania innego zdania.
  2. Zrozumienie, że druga osoba potrzebuje czasu dla siebie.
  3. Stawanie po tej samej stronie w obliczu konfliktów zewnętrznych.
  4. Za niespodzianki – osoba o innym charakterze może częściej nas zaskoczyć, a to pozwala uniknąć rutyny w związku.
  5. Przebaczanie błędów – osoby o różnym usposobieniu mogą częściej kłócić się i ranić, dlatego ważne jest wybaczanie sobie nawzajem.

Czasami jednak niezgodność charakterów wywołuje kłótnie w związku. Sprawdź, jak ich unikać.

Czym jest inteligencja emocjonalna i w czym pomaga.

Miłość za miłość

Czasami kochamy kogoś za to, że on lub ona kocha nas i nie boi się wyrażać tego na każdym kroku, różnymi sposobami. Za co się kocha takie osoby? Między innymi za:

  • codzienne „kocham cię”,
  • prezenty, które niekiedy wyrażają więcej niż słowa,
  • spojrzenie, które pozwala czuć się kochanym, pożądanym, atrakcyjnym,
  • komplementy,
  • wsparcie,
  • trzymanie się za ręce,
  • bliskość,
  • udane życie intymne, które bazuje na spełnianiu swoich wzajemnych potrzeb.

Za co można kochać drugą osobę – zwykłe codzienne sprawy

Kiedy kochamy kogoś za samą obecność, codzienne zachowania takiej osoby nie mogą być dla nas przykre lub frustrujące. W prawdziwej miłości doceniamy nawet najdrobniejsze gesty, dzięki którym druga połówka przyczynia się do naszego szczęścia. Mogą to być zarówno rzeczy wielkie, jak i błahe. Za co można kochać tak po prostu, każdego zwyczajnego dnia? Spróbujmy dokończyć zdanie: „Kocham Cię za…”

  • filiżankę kawy, która czekała na mnie po przebudzeniu,
  • pozmywane naczynia,
  • ulubioną przekąskę/słodycz dorzucony do zakupów z supermarketu,
  • wieczorny masaż pleców po ciężkim dniu,
  • przykrycie mnie kocem, kiedy zmęczona zasnęłam na kanapie,

To tylko kilka przykładów, które odpowiadają na pytanie: „Za co można kochać drugą osobę?” Nie muszą to być zatem rzeczy wymagające wielkiego poświęcenia i wysiłku – i tak widać w nich miłość.

Czytaj więcej..

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

Barbara Krafftówna nie żyje. Wybitna aktorka miała 93 lata – Wprost

Wybitna aktorka Barbara Krafftówna (93 l) nie żyje

Klotnie w zwiazku klotnie w zwiazku o byle co 1

Kłótnie w związku – czy to ma sens?