11 najbardziej niesamowitych gigantycznych rzeźb na świecie

10 najbardziej niesamowitych gigantycznych rzezb na swiecie

11 niesamowitych rzeźb na świecie. Rzeźby lub posągi zwykle tworzone jako symbol. Na całym świecie buduje się pomniki, aby oddać hołd niezwykłemu życiu lub upamiętnić szczególne wydarzenie. Chociaż wiele z tych pomników jest prostych i łatwych do zrozumienia, niektóre z nich są raczej dziwne. Często w wyniku zbyt kreatywnej rzeźby te dziwne pomniki wciąż niosą ze sobą przesłanie lub są powiązane z konkretnymi wydarzeniami. Imponujące gigantyczne rzeźby to niesamowity sposób na upamiętnienie czegoś i wygłoszenie publicznego oświadczenia.

Lista 11 najbardziej niesamowitych gigantycznych rzeźb na świecie.

London Ink Swimmer

10 najbardziej niesamowitych gigantycznych rzeźb

Ta 46-metrowa i 10-metrowa rzeźba przedstawiająca żywego pływaka pływającego po trawie, na południowym brzegu Tamizy między Tower Bridge a City Hall, została zamówiona przez reality show London Ink. Zobacz także: Top 10 Wonders of UK.

Pająk Louise Bourgeois

Pająk Louise Bourgeois

30-metrowy pająk Louise Bourgeois, wykonany z brązu, stali nierdzewnej i marmuru, stoi przed Tate Modern w Londynie. Jest to jeden z sześciu zbudowanych przez 95-letniego uznanego artystę.

Zobacz również:Największy okręt podwodny świata idzie na złom

Wielcy Buddowie: Budda Monywa

Budda Monywa

Ten leżący Budda z Birmy (Myanmar), jest częstym tematem w sztuce buddyjskiej, symbolizuje parinirwanę Buddy – jego śmierć i wejście w nirwanę. Leżący budda Monywy jest pusty, a ludzie mogą chodzić po jego 300-metrowej długości i oglądać 9000 małych obrazów Buddy i jego uczniów. Został zbudowany w 1991 roku.

Magic Tap

Magic Tap

Założony w Aqualand-Cadiz w Hiszpanii „Magic tap”, który wydaje się unosić na niebie z nieskończonym zapasem wody. Właściwie w strumieniu wody ukryta jest rura, która utrzymuje całą konstrukcję.

Oversized Silver Dog, Denver, Kolorado

Ponadgabarytowy srebrny pies

Siedząc uważnie przed schroniskiem dla zwierząt w Denver, wysoki na 20 stóp pies lśni w słońcu Kolorado. Stworzony przez Laurę Haddad i Toma Drugana dla miasta Denver, Sun Spot składa się ze stalowego szkieletu ozdobionego ponad 90000 błyszczących nieśmiertelników, które migoczą i tańczą na wietrze. Ten przyjazny szczeniak wita gości schroniska dla zwierząt, a także ciekawskich turystów przejeżdżających przez autostradę międzystanową-25. Wieczorami Sun Spot świeci światłem diod LED, nadając najlepszemu przyjacielowi człowieka kolorową, serdeczną obecność.

Monster Saw, Tokio, Japonia

Monster Saw, Tokyo Amazing Giant Sculptures

Jedną z przyciągających i niesamowitych wzrok rzeźb na całym świecie jest Monster saw, masywna piła ręczna o wysokości 15,4 metra, wystająca z ziemi przed głównym holem wejściowym – Tokyo International Exhibition Centre – lub Tokyo Big Sight. Stworzona przez Claesa Oldenburga i Coosje Van Bruggena piła przyciąga z poczuciem humoru miłośników sztuki, ciekawskich widzów i turystów.

Zobacz również: Top 10 najbardziej przyziemnych gwiazd Hollywood

Śniąca dziewczyna, St. Helen’s, Anglia

Dreaming Girl

W połowie drogi między Liverpoolem a Manchesterem ponad ruchliwą autostradą M62 góruje jedna z niesamowitych i wysoka na 65 stóp twarz śpiącej dziewczyny. Z zamkniętymi oczami i pogodnym wyrazem twarzy, „Sen” wydaje się pogrążony w głębokiej zadumie. Zbudowane na miejscu dawnej kopalni Sutton Manor, grafika Jaume Plensa symbolizuje przyszłość i wszystko, co jest możliwe.

Forever Marilyn, Palm Springs, Kalifornia

Forever Marilyn Amazing Giant Sculptures

Forever Marilyn to gigantyczny posąg Marilyn Monroe zaprojektowany przez Sewarda Johnsona. Posąg jest przedstawicielem jednego z najsłynniejszych obrazów Monroe, zaczerpniętego z filmu The Seven Year Itch z 1955 roku. Zainaugurowany w lipcu 2011 r. Posąg stoi obecnie w Palm Springs w Kalifornii po przeniesieniu go z Chicago. >> Gwiazdy Marilyn Monroe w miejscach publicznych – Top 10.

Die Badende

Niesamowite gigantyczne rzeźby kąpiących się

Hamburg, Niemcy właśnie powitał „Die Badende” („Kąpiący się”), gigantyczną rzeźbę artysty Olivera Vossa spoczywającą w jeziorze Binnenalster, którą można zobaczyć tutaj 3 sierpnia 2011 r. Rzeźba z pianki i stali ma około 13 stóp wysokości i 99 stóp długości i ma być wystawiany przez dziesięć dni.

Zobacz również: 10 krajów z największą liczbą niewolników na mieszkańca

Spoonbridge i Cherry

Niesamowite gigantyczne rzeźby Spoonbridge i Cherry

Spoonbridge and Cherry (1985-1988) to dzieło Claesa Oldenburga i jego żony Coosje van Bruggen. Jego budowa została przeprowadzona w stoczni stoczniowej w Nowej Anglii, dostosowanej do rozmiaru elementu i złożoności jego produkcji. Łyżka waży 5800 funtów, a wiśnia 1200 funtów. „Wiśnia i łyżka” to jeden z najbardziej znanych elementów kultury Minnesoty i charakterystyczny element Ogrodu Rzeźb Minneapolis. (flickr.com)

Doll Sculpture, Indie

Statua Lalki Niesamowite gigantyczne rzeźby

Jedna z najbardziej niesamowitych gigantycznych rzeźb w Indiach. Turyści pozują z ogromną rzeźbą lalki na plaży Visakhapatnam w Indiach 18 października 2010 roku.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

Policjantki wyznają mobbing i molestowanie

Policjantki wyznają: mobbing i molestowanie. Tego doświadczyły

Wiosenne spacery z niemowlakiem, wkładką i otulaczem | Kobieta na Czasie

Wiosenne spacery z niemowlakiem oraz jego komfort