Wypełniacze w procesie logistyki

pakowanie

Zarządzanie firmą z branży e-commerce wiąże się z wieloma wyzwaniami. Jednym z nich jest usprawnienie procesu logistyki przy pakowaniu i wysyłce towarów. Na każdym etapie takiego procesu zadbać należy o bezpieczne pakowanie przesyłek. Ochrona paczek, dzięki której zakupione produkty dotrą do odbiorcy w idealnym stanie to jeden z kluczy do sukcesu. Ważną rolę pełnią tutaj wypełniacze do paczek. Co dodawać do pudełek, aby – zachowując jak najlepszą optymalizację pakowania – ochronić przed zniszczeniem zapakowany towar?

Uniwersalne wypełniacze do kartonów – usprawnienie logistyki

Wyjątkowo uniwersalnym rozwiązaniem, które sprawdzi się przy różnych rozmiarach opakowań, od dużych kartonowych pudełek aż po niewielkie koperty foliowe, są wypełniacze takie jak wypełniacz SKROPAK. Dzięki temu, że tego typu wypełniacze do kartonów nadają się do przesyłek wszelkiego rodzaju, proces pakowania stanie się wyjątkowo sprawny. Nie będzie bowiem konieczności zmiany typu wypełniacza w zależności od towaru, który ma być za jego pomocą zabezpieczony. Nawet jeśli liczba wariantów opakowań, które wykorzystujesz do wysyłki sprzedawanych przez siebie towarów jest znaczna, w każdym z nich możesz umieścić taki sam uniwersalny wypełniacz do zabezpieczania przesyłki. Taki wypełniacz jest też wyjątkowo łatwy w aplikacji, co również zauważalnie przyspieszy przygotowywanie paczek do wysyłki.

Dlaczego spoty reklamowe to skuteczna forma promocji?

Zabezpieczenie przewożonych towarów – o czym pamiętać?

Dobra ochrona paczek to oczywiście również zminimalizowanie ryzyka zwrotu uszkodzonego towaru. Pamiętaj, że zwroty zniszczonych podczas transportu produktów generują dodatkową logistyczną pracę związaną z odbieraniem odesłanych paczek, a także z wysyłką nowych. Nie trzeba chyba wspominać, że wiąże się to też z ponoszeniem kolejnych kosztów. Z tego też względu nie warto stosować chałupniczych metod w postaci np. resztek pomiętych gazet. Nie zabezpieczą one towaru tak dobrze jak specjalnie do tego stworzone wypełniacze, a więc ryzyko zniszczenia będzie na pewno większe. Profesjonalne wypełniacze mają jeszcze jedną zaletę – są wyjątkowo lekkie. Zapełniając nimi puste miejsca w środku paczek nie zwiększysz wagi przesyłki, a więc i opłat za jej wysłanie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

soccer player

Dresy piłkarskie – jak wybrać je mądrze?

trening w ciazy

Mity na temat treningu w ciąży