Dresy piłkarskie – jak wybrać je mądrze?

soccer player

Trening piłkarski wymaga przygotowania również od strony odzieży. Nie w każdych spodniach i koszulkach będzie nam tak samo wygodnie, biorąc pod uwagę wysiłek i warunki otoczenia. Jak prawidłowo dobrać dresy piłkarskie, aby gra faktycznie była przyjemnością przez całe spotkanie?

Dobre dresy piłkarskie poznamy po składzie

Dresy sportowe męskie to ogólna kategoria, do której zalicza się kilka rodzajów spodni sportowych i bluz. Wszystkie łączy jedno – zapewnienie najwyższego komfortu gry. Na rynku znajdziemy tysiące ich wariantów, co wbrew pozorom wcale nie pomaga przy wyborze. Czym przede wszystkim warto się kierować?

Najlepsze dresy piłkarskie rozpoznamy po tym, z jakich materiałów zostały uszyte. Niegdyś odzież sportowa, nie tylko do piłki nożnej, była szyta z naturalnej bawełny. Dziś, choć moda na organiczne materiały jest rozkwicie, odchodzi się od tej tkaniny na rzecz materiałów syntetycznych. Wynika to z ewolucji, jaką przeszły syntetyki – kiedyś kojarzyły się z tkaninami, które nie przepuszczają powietrza, dzisiaj jest wręcz przeciwnie.

Dobre dresy piłkarskie powinny być wykonane z materiałów na bazie poliestru w technologii, która umożliwia swobodną cyrkulację powietrza. Wówczas można cieszyć się jednocześnie dwiema korzyściami. Z jednej strony skóra oddycha, a każda gra staje się bardziej satysfakcjonująca. Z drugiej natomiast tkaniny poliestrowe, jak żadne inne, gwarantują najwyższy poziom elastyczności i rozciągliwości. Każdy piłkarz wie, jak ważne są to cechy w dynamicznych momentach, których na boisku nie brakuje. Najwyższej jakości, oryginalną odzież piłkarską znajdziesz w sklepie producenta Zina – sprawdź ofertę w tym miejscu: https://zina.pl/odziez/dresy-pilkarskie!

Rodzaje dresów piłkarskich

Wbrew pozorom dresy piłkarskie stworzone są z myślą o bardzo konkretnym zastosowaniu. Dlatego wyróżnić możemy kilka ich rodzajów. Ze względu na stopień zaawansowania i wiek piłkarza rozróżniamy dresy treningowe juniorskie i dresy seniorskie. Bluzy dresowe mogą być wkładane przez głowę (najczęściej z zamkiem błyskawicznym w górnej części) lub zakładane przez ramiona (zamek błyskawiczny góra-dół).

W przypadku spodni można mówić o dresach całościowych, które sięgają kostki zawodnika, jak i dresach 3/4. Te drugie perfekcyjnie nadają się do gry w sezonie wiosenno-letnim. Sprawdzą się również w ćwiczeniach motorycznych i kondycyjnych. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na krój, który powinien być jak najlepiej dopasowany do naszej sylwetki. Ponadto ważnym elementem jest guma trzymająca spodnie w stanie. Dresy sportowe męskie Zina, o których wspomnieliśmy wcześniej, wyposażone są w specjalne, firmowe taśmy, które zapewniają komfort i wyróżniają się wieloletnią trwałością. Jak widać, przy wyborze odpowiedniego stroju zdecydowanie dobrze jest zrobić gruntowny research, gdyż nawet z pozoru proste elementy sportowej garderoby mogą zaskoczyć wielością czynników, które trzeba sprawdzić!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

Najszybsze motywy Wordpress 2022

Najszybsze motywy WordPress 2022

pakowanie

Wypełniacze w procesie logistyki