TOP 10 Najbezpieczniejsze miejsca na samotną podróż

TOP 10 Najbezpieczniejsze miejsca na samotną podróż

Samotna podróż. Wiemy że liczy się bezpieczeństwo każdego z nas i atrakcyjny kierunek. Na pierwszą wyprawę solo warto wybrać już sprawdzone miasto. Eksperci z Hoildu (wyszukiwarka apartamentów i domów wakacyjnych), stworzyli ranking najbezpieczniejszych miejsc na samotną wyprawę dla kobiet.  Sprawdź, gdzie warto pojechać planując wakacje 2022 w pojedynkę. Ile razy zdarzyło Ci się odłożyć marzenia, bo nie miałeś z kim pojechać? Wiele osób bardzo chciałoby zwiedzać świat, ale nie samotnie. To jednak także może być doskonała przygoda, tym bardziej jeśli naprawdę drzemie w Tobie ciekawość. Zamiast zdawać się na łaskę znajomych, warto wziąć sprawy w swoje ręce i odważyć się wyjechać samemu. Jeśli będziesz ciągle na kogoś czekać, możesz się nie doczekać.

Zobacz Top Lista 10 Najbezpieczniejsze miejsca na samotną podróż

#1 Kolombo, Sri Lanka

colombo 1

Największe miasto, centrum biznesowe i dawna stolica Sri Lanki. Obecnie władze państwa mają swoją siedzibę w Sri Dźajawardanapura Kotte, które stanowi praktycznie przedmieścia tej samej aglomeracji, dlatego przez wielu to Kolombo nadal jest uważane za miasto stołeczne. Ze względu na dogodne położenie na zachodnim wybrzeżu wyspy, było ważnym ośrodkiem portowym już niemal 2 000 lat temu.

Chaotyczna i zatłoczona metropolia, która nigdy nie śpi, budzi jednocześnie przerażenie i zachwyt odwiedzających ją turystów. Nowoczesne drapacze chmur przeplatają się tu z kolonialnymi budowlami pozostawionymi przez Portugalczyków i tradycyjnymi świątyniami różnych wyznań. W czasie pobytu tutaj warto odwiedzić ciekawe muzea, przestawiające eksponaty z różnych okresów historii tego kraju.

Dodaj komentarz

?s=36&d=mm&r=g

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

#2 Zagrzeb, Chorwacja

zagrzeb

Zagrzeb jest stolicą Chorwacji, zamieszkiwana przez 800 tysięcy osób. Bezpośredni lot z jednego z warszawskich lotnisk trwa jedynie 3 godziny i 15 minut, a ceny (za osobę w obie strony) zaczynają się od niecałych 400 złotych. Język chorwacki jest językiem słowiańskim, a mieszkańcy uchodzą za ludzi towarzyskich i wiedzących, czego chcą i do czego dążą. Okolice Zagrzebia to klimat umiarkowany kontynentalny. W lecie jest bardzo ciepło i sucho, temperatury w ciągu dnia nie spadają poniżej 20°C. Na jesieni pojawiają się częste opady oraz mgły. Opady śniegu to praktycznie codzienne zjawisko od grudnia aż do marca, towarzyszą im także ujemne temperatury. Wiosna w Zagrzebiu jest łagodna i stanowi idealną porę na odwiedziny w stolicy Chorwacji.

Dodaj komentarz

?s=36&d=mm&r=g

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

#3 Montreal, Kanada

photomix image 8 kopia

Drugie co do wielkości miasto Kanady w wyjątkowy sposób łączy klimat dwóch kontynentów: europejskiego i amerykańskiego. Pełne rozmachu wieżowce ze szkła i betonu górują nad kościołami i zabytkowymi budowlami w tak różnorodnych stylach architektonicznych, jak zróżnicowana jest społeczność Montrealu. Dwie trzecie jego mieszkańców ma korzenie francuskie, zaś pozostali to kosmopolityczna mieszanka Brytyjczyków, Chińczyków, Włochów, Greków, Żydzi, Amerykanów z Ameryki Łacińskiej i Karaibów. Nie dziwota, że tak urozmaicone połączenie zaowocowało powstaniem miasta niezwykłego, tętniącego życiem, które wyznacza trendy kulturalne, prezentuje nieskończone możliwości spędzenia czasu, będąc też rajem dla miłośników dobrej kuchni z całego świata – dość stwierdzić, że znajduje się tu najwięcej restauracji w przeliczeniu na jednego mieszkańca w całej Ameryce Północnej.

Dodaj komentarz

?s=36&d=mm&r=g

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

#4 Lublana, Słowenia

ljubljana 1

Lublana (Ljubljana) to stolica Słowenii, która skradła nasze serca. Nie jesteśmy fanami zwiedzania miast, zwłaszcza tych dużych, jednak z tym największą miejscowością Słowenii było zupełnie inaczej. Lublana ma niesamowity klimat. Wąskie, urokliwe uliczki, życie toczące się w rytmie slow i kompletny brak tandety, jaką znamy z wielu metropolii.

Jadąc do Ljubljany (Lublana), stolicy Słowenii myśleliśmy, że odwiedzimy kolejną gwarną europejską metropolię. Tym razem po raz kolejny się pomyliliśmy i przekonaliśmy się o tym, że nie warto oceniać kolejnych miejsc stereotypowo. Od samego zjazdu z autostrady na ulicach słoweńskiej stolicy emanował spokój i cisza. Mimo, że wjeżdżaliśmy do miasta popołudniu, w środku tygodnia, to nie natrafiliśmy na żadne korki, a odnalezienie wolnego miejsca parkingowego zajęło nam bardzo mało czasu. Samochód pozostawiliśmy na podziemnym parkingu zlokalizowoanym pod placem Kongresni trg, znajdującym się w samym centrum Ljubljany (zaznaczony na poniższej mapce).

Dodaj komentarz

?s=36&d=mm&r=g

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

#5 Ottawa, Kanada

ottawa

Ottawa – położona jest we wschodniej części prowincji Ontario nad rzeką Ottawą przy ujściu do niej rzeki Rideau i Gatineau – stolica Kanady. Dzisiaj Ottawa rozwija się bardzo dynamicznie, stanowiąc zarówno miasto o bardzo wysokim standardzie. Posiada też rozległą bazę edukacyjną na wysokim poziomie, trzy uniwersytety oraz liczne prywatne i publiczne collage. Pierwszymi mieszkańcami Ottawy były plemiona Indian Algonquian. Miasto powstało z osady, w XIX w., natomiast w II poł. XIX w. miasto uzyskało, dzięki Królowej Wiktorii, status stolicy.

Dodaj komentarz

?s=36&d=mm&r=g

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

#6 Edmonton, Kanada

Edmonton

Edmonton, stolica prowincji Alberta, rozciąga się wzdłuż obu brzegów rzeki Saskatchewan Północny w mniej więcej centrum prowincji. Zmienne siły ekonomiczne, w tym wczesny handel futrami, kolej cross-Kanada, 1897/1898 gorączka Klondike, autostrada Alaska, wydobycie ropy i gazu miały wpływ na miasto. Dzięki temu dobrobytowi gospodarczemu Edmonton zainwestował w sztukę i kulturę, budując wspaniałe teatry i muzea. Największym roszczeniem miasta do sławy jest jednak West Edmonton Mall, które jest jednym z największych centrów rozrywki i zakupów na świecie. Nawet podczas długich, mroźnych zim, gdy temperatura wynosi średnio -15 ° C, klienci wciąż są zachwyceni.

Dodaj komentarz

?s=36&d=mm&r=g

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

#7 Wiedeń, Austria

wieden

Austriacka stolica to miasto kultury i wieloletniej historii, bogate w ciekawe miejsca i atrakcje przyciągające turystów z całego świata. Przy tym Wiedeń znajduje się blisko Polski – dla mieszkańców południowo-zachodniej części naszego kraju oddalony jest o zaledwie kilka godzin jazdy. Poznaj, co warto zobaczyć w Wiedniu. Bez wątpienia największą atrakcją turystyczną Wiednia jest pałac Schonbrunn. Ta dawna letnia rezydencja Habsburgów jest najczęściej odwiedzanym przez zwiedzających miejscem w austriackiej stolicy i stała się symbolem miasta. Mniejsze posiadłości w tym miejscu istniały już od XVI w., ale Schonbrunn (którego nazwa oznacza „piękne źródło” i odnosi się do istniejącej tam studni artezyjskiej) w obecnej majestatycznej postaci powstał za czasów rządów Marii Teresy.

Dodaj komentarz

?s=36&d=mm&r=g

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

#8 Linz, Austria

austria linz

Czy to zasługa dziedzictwa industrialnego Górnej Austrii, czy może bliskość portowych żurawi: w Linzu sztuka i technika przenikają się w magiczny sposób. W dziedzinie kultury zaś Linz od lat podąża drogą niezależnego rozwoju, tworząc innowacyjną scenę artystyczną i będąc ważnym punktem na kulturalnej mapie kontynentu. Stare miasto kusi wąskimi uliczkami, historyczną zabudową i największym średniowiecznym rynkiem w Europie Środkowej. Zwiedzanie Linz to prawdziwa przygoda, szczególnie podczas wjazdu jaskrawożółtą kolejką Linz City Express, najbardziej stromą górską kolejką na szynach, zbudowaną w roku 1898, wjeżdżająca na szczyt Pöstlingberg, lub podczas rejsu na Dunaju.

Dodaj komentarz

?s=36&d=mm&r=g

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

#9 Łódź, Polska

lodz

Wszystkie polskie drogi zdają się prowadzić właśnie do Łodzi – leży wszak przy skrzyżowaniu dwóch głównych autostrad, A1 i A2. Pełna kontrastów, tonąca w zieleni, zadziwiająca awangardowymi instalacjami – przeżywa teraz właśnie drugą młodość. Choć prawa miejskie nadał osadzie Jagiełło, to gwałtowny rozwój miasta nastąpił dopiero 200 lat temu. W efekcie wielkonakładowych inwestycji i ciężkiej pracy Żydów, Niemców, Rosjan i Polaków, Łódź stała głównym ośrodkiem włókiennictwa w Europie, co pokazał Andrzej Wajda w kultowej „Ziemi Obiecanej”. Obok hal produkcyjnych wyrosły eleganckie pałace fabrykantów. Dziś można oglądać kilkadziesiąt z nich, w tym Pałac Izraela Poznańskiego przy jego dawnych zakładach włókienniczych – obecnej Manufakturze.

Dodaj komentarz

?s=36&d=mm&r=g

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

#10 Calgary, Kanada

calgary

Calgary to jedno z najchętniej odwiedzanych kanadyjskich miast. Położone jest w prowincji Alberta, tuż na przedgórzu potężnych Gór Skalistych. Miejsce to znane jest jako ośrodek przemysłowy, handlowy i kulturalny. Prężnie rozwija się tam również turystyka. Calgary w Kanadzie zostało założone w 1875 roku, a prawa miejskie nadano mu w 1894 roku. Już w początkach swojego istnienia miasto rozwijało się bardzo szybko. Było to związane z budową Kolei Transkanadyjskiej, a także z odkryciem złóż ropy naftowej i gazu ziemnego. Dziś Calgary uważane jest za jeden z największych kanadyjskich ośrodków miejskich. Co roku ściągają do niego turyści z całego świata. Czeka tam na nich wiele atrakcji i specyficzna, jak na ten rejon świata, słoneczna pogoda

Dodaj komentarz

?s=36&d=mm&r=g

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

Wypadanie wlosów jakie są przyczyny i rodzaje lysienia

Wypadanie włosów jakie są przyczyny i rodzaje łysienia. 10 przyczyn

Najszybsze motywy Wordpress 2022

Najszybsze motywy WordPress 2022