Szczoteczka soniczna – 9 rzeczy, które warto o niej wiedzieć

Szczoteczka soniczna

Poszukując najbardziej nowoczesnej szczoteczki do zębów, często stawiamy na szczoteczki soniczne. Urządzenia te stały się bardzo popularne. Wzięły szturmem rynek i podbiły serca użytkowników. Dlaczego warto rozważyć taki zakup i jak wybrać sprzęt, który rzeczywiście będzie najlepszy? Oto 9 rzeczy, które mogą pomóc podjąć nam właściwą decyzję

Profesjonalne narzędzia do obróbki kamienia – jakie mają zastosowanie?

 

1. Soniczność, czyli…

Częstokroć kupując szczoteczkę soniczną nie zastanawiamy się, co właściwie oznacza ta nazwa. Warto zaznaczyć, że chodzi o zdolność wytwarzania przez urządzenie słyszalnych fal dźwiękowych dzięki drganiu szczoteczki i główki. Specjalna konstrukcja urządzenia sprawia, że owe fale generują chmurę bąbelków. W połączeniu z pastą, śliną i wodą chmura ta dociera do trudniej dostępnych miejsc i pomaga nam w myciu zębów.

Jaki papier ścierny do drewna kupić?

Tradycyjna szczoteczka soniczna z podłużną główką wykonuje jedynie ruch z boku na bok, ale i tak jest bardziej skuteczna od szczoteczki manualnej. Dlaczego? Specjalna konstrukcja jest zdolna do emitowania fali dźwiękowej, która generuje chmurę bąbelków. Chmura ta dociera do trudno dostępnych miejsc i pomaga umyć zęby. Jest to jedynie funkcja pomocnicza, ponieważ skuteczność szczoteczki do zębów zależy od możliwie jak najlepszym kontakcie włókien z powierzchnią zęba oraz czyszczenie mechaniczne, czyli to, jakie główka wykonuje ruchy, które przekładają się na to, jak usuwa płytkę bakteryjną i osad z trudno dostępnych miejsc. Na tym, w dużym skrócie, polega soniczność.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Dodane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

Glośnik z prawdziwego zdarzenia

Głośnik z prawdziwego zdarzenia. Taki prezent zmieni oblicze domowej rozrywki

koro musisz z niego korzystać rób to oszczędnie

Skoro musisz z niego korzystać, rób to oszczędnie. Co zrobić, by komputer zużywał mniej energii?