Profesjonalne narzędzia do obróbki kamienia – jakie mają zastosowanie?

glówne 20220928120350 g3169675e29ce6539ef90c86079d0458afd3ecb8b8a2ffa5113791daf56e7a6c93eca55dbbc02f5acccb70d8bb0186785 640.jpg

Praca z kamieniem nie musi oznaczać trudnego, hałaśliwego zajęcia w pyle. Przy odpowiednim doborze narzędzi obróbka kamienia może być lekkim, finezyjnym rzemiosłem. Branża kamieniarska nieustannie przechodzi metamorfozę. Czym ciąć kamień, aby praca stała się efektywniejsza, a materiały nie zostały uszkodzone w trakcie obróbki?

Obróbka kamienia – przeszłość i teraźniejszość

Obróbka kamienia pamięta czasy prehistorii. W starożytnym Egipcie podstawowym rodzajem obróbki było obijanie, tarcie zaciśniętym w ręce kamieniem z użyciem ściernego proszku, cięcie miedzianą piłą oraz wiercenie miedzianym lub kamiennym ostrzem z użyciem ściernego proszku. Tak powstawały najważniejsze dla niektórych kultur budowle. Na szczęście żyjemy w czasach, które do nie wymagają aż takiej eksploatacji do obróbki drewna.

Czym jest frez palcowy i gdzie się go stosuje?

Jednym z narzędzi, za pomocą którego możemy nadawać kształt kamieniom jest frez palcowy. Frezowanie to nadawanie materiałom różnych kształtów. Frez tnie na boki oraz poziome, w przeciwieństwie do wiertła, które jedynie wwierca się do środka, pracuje w górę i w dół. Frezy palcowe stosowane są do wąskich nacięć czołowych, żłobień i zagłębień. Dostępne są w wielu rozmiarach, kształtach, pokryciach oraz materiałach, z których są wykonane. Służą do różnych celów. Frezy mogą być ceramiczne, diamentowe, spiczaste, w kształcie łezki lub kulki. Warto zwrócić uwagę na ilość ostrzy oraz pokrycie, bo odpowiednia powłoka może zwiększyć jego wydajność. Należy wziąć pod uwagę, że nie każda powłoka będzie odpowiednia do materiału, który obrabiamy. Popularne powłoki to dwuborek tytanu (TiB2) i azotek glinu i tytanu (AlTiN)

Jeśli chcemy zaopatrzyć się we frezy do miękkiego materiału jak marmur czy kamień wapienny, warto sięgnąć po frez palcowy od firmy Krzemex. Decydując się na narzędzia od zaufanych, renomowanych producentów mamy gwarancję niezawodności oraz podwyższonej funkcjonalności. Na stronie producenta można skorzystać z udostępnionych filtrów, które dobiorą asortyment pod względem szerokości średnic frezów czy parametrów ich pracy.

Narzędzia diamentowe – czym się charakteryzują?

Innym sposobem poradzenia sobie z twardymi materiałami są narzędzia diamentowe. Bez wykorzystania diamentu nie jest możliwe skuteczne wiercenie i cięcie materiałów budowlanych. Do cięcia, szlifowania, frezowania czy wiercenia możemy wykorzystać narzędzia diamentowe. Technika diamentowa sprawdzi się przy obrabianiu betonu, cegły, kamienia czy żelbetu. Zyskała powszechne uznanie i znajduje zastosowanie w szeroko pojętym budownictwie. Akcesoria typu diamentowego można dostać w specjalistycznych sklepach, sieciach budowlanych czy bezpośrednio od producentów. Narzędzia diamentowe wyróżniają się wszechstronnym zastosowaniem oraz trwałością. Piły, frezy, polerki, wałki, wiertła oraz inne wysokiej jakości narzędzia diamentowe na krzemex.pl pozwolą okiełznać najtwardszy kamień czy beton. Zapewniają wygodną pracę i wytrzymałość na obciążenia. Przeznaczone do profesjonalnego wykorzystania.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

glówne pomiar co2

Znaczenie pomiaru dwutlenku węgla w budynkach

glówne 20220927215046 download

Agencja social media – czym powinna się charakteryzować?