Solaris wygrywa w pandemii. Zanotował 3,2 mld zł przychodów

Rekordowy rok Solarisa. Przychody nigdy nie były tak wysokie

Wśród sprzedanych przez Solarisa autobusów w Polsce w roku 2020 królowały pojazdy elektryczne (194 z 365 ogółem sprzedanych sztuk). Całkowita flota Urbino Electric w Polsce to ponad 320 pojazdów, dostarczonych do 27 miast, czyli aż 90 proc. wszystkich elektrycznych autobusów w kraju.

Solaris mocny na głównym rynku, w Niemczech

Rok 2020 był także rekordowy dla firmy Solaris pod względem sprzedaży na rynku niemieckim. Spółka dostarczyła do operatorów transportu publicznego łącznie 329 pojazdów. Z tego blisko 40 proc. stanowiły autobusy bateryjne 12- i 18-metrowe (przegubowe).

Jak podczas konferencji podkreślali przedstawiciele zarządu spółki, szczególnie duży wzrost w całkowitej ubiegłorocznej sprzedaży zanotował w segmencie autobusów z napędami zero- i niskoemisyjnymi. W roku 2018 autobusy hybrydowe, elektryczne i trolejbusy stanowiły łącznie 29 proc. wszystkich sprzedanych pojazdów. W roku 2019 wskaźnik ten wyniósł 40 proc.. Rok 2020 przyniósł kontynuację trendu i wzrost liczby sprzedanych pojazdów z alternatywnym napędem aż do 44 proc.

Zobacz również; 10 najdroższych samochodów na świecie w 2021 roku

Największy w Europie producent elektrycznych autobusów

W roku 2020 był on największym w Europie producentem miejskich autobusów elektrycznych z udziałem na poziomie 20 proc. Łącznie w minionym roku spółka dostarczyła 457 tego typu pojazdów o długości 12 i 18 metrów. To blisko trzykrotnie więcej niż w roku poprzednim, gdy do klientów trafiły 162 modele Urbino Electric. Do największych kontraktów na dostawy autobusów bateryjnych zrealizowanych w roku 2020 należały dostawy 130 przegubowych Solarisów Urbino Electric do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie, 90 Solarisów Urbino Electric do ATM w Mediolanie i 106 autobusów bateryjnych do BVG w Berlinie.

Źródło informacji

10 najszybszych samochodów na świecie w 2021 roku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Co myślisz?

Avatar of zWEB

Napisane przez zWEB

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

„Twoja twarz brzmi znajomo”. Piotr Gawron-Jedlikowski doznał kontuzji

Piotr Gawron-Jedlikowski doznał kontuzji w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”.

Kto jest silniejszy?