Snus – co to za używka? Rodzaje i zażywanie snus

glowne banner main 2 cropped

Snus jest jedną z używek, która jest bardzo popularna w krajach skandynawskich. Teraz również jest ona dostępna w Polsce. Co warto o niej wiedzieć? Oto najważniejsze informacje dotyczące snus!

Czym jest snus?

Pojęcie snus odnosi się do rodzaju używki stosowanej zwłaszcza w krajach jak Finlandia, Norwegia czy Szwecja. Snus ma postać rozdrobnionych i nawilżonych parą liści tytoniu, dlatego przypomina tabakę, natomiast stosowany jest on w inny sposób, ponieważ umieszcza się go w jamie ustnej.

Warto też wskazać, że podobny wygląd do snus mają woreczki nikotynowe, nazywane też torebkami albo saszetkami nikotynowymi. W tym przypadku zamiast tytoniu w środku torebki znajduje się włókno roślinne nasączone nikotyną oraz substancjami o działaniu zapachowym i smakowym.

Rodzaje snus

Snus jest używką, która jest oferowana w dwóch głównych formach, a dokładnie są to:

Snus rozdrobniony

To rodzaj używki, która składa się z wilgotnego, rozdrobnionego tytoniu przeznaczonego do formowania ręcznie lub w specjalnej maszynce.

Snus w woreczkach

Jest on pakowany w małe woreczki, dlatego nie wymaga już dodatkowego formowania. W tym przypadku snus jest dostępny jako suchy albo jako wilgotny zależnie od tego, czy zawiera on w składzie wodę.

Jak działa snus?

Działanie snus jest podobne do korzystania z papierosów, ponieważ zawiera on również w składzie nikotynę, która odpowiedzialna jest za efekt rozluźnienia, relaksu, przy czym trzeba pamiętać, że ma ona właściwości uzależniające.

W przypadku snus, który stosowany jest w jamie ustnej, działanie polega na wchłanianiu się nikotyny przez śluzówki. Następnie dochodzi do przetransportowania substancji do krwiobiegu, gdzie przenoszona jest ona do dalszych narządów, by dać oczekiwany efekt.

Snus – jak stosować?

Zażywanie snus nie jest skomplikowane. Najprostsze w używaniu są woreczki zawierające w składzie tytoń, ponieważ nie wymagają one wtedy dodatkowego formowania jak snus luźny.

Snus umieszcza się w jamie ustnej, za górną wargą, dlatego też nie powoduje on wtedy pojawienia się uczucia dyskomfortu i może być on używany w dowolnym miejscu. Podczas jego używania dochodzi do zauważalnego uczucia mrowienia, co oznacza, że dochodzi do wchłaniania nikotyny.

Gdzie można zakupić snus?

Aktualnie używki jak snus są bardzo łatwo dostępne i można kupować je w wielu sklepach. Również dostępny jest snus online – https://nikotynowe.pl/ w sklepach działających online.

 

Duży wybór produktów czeka w sklepach jak trafiki oraz kioski, gdzie można kupować snus w różnych formach. Szeroki asortyment jest też dostępny w sklepach internetowych, w których można również wykonać łatwe zakupy bez wychodzenia z domu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

business people

Jakie są konsekwencje zatrudnienia cudzoziemca bez zezwolenia?

glowne 20221116150702 g8b697898a3c81d56ab56532d2b111be97094d4b2c0cbe65b0585ba77c56e1b547d55d83b07b69b45ce0756bab6d6607f24a4395ebe41b4d2f7e29471bf0cde2c 640.jpg

Czym zajmują się kancelarie frankowe?