Czym zajmują się kancelarie frankowe?

glowne 20221116150702 g8b697898a3c81d56ab56532d2b111be97094d4b2c0cbe65b0585ba77c56e1b547d55d83b07b69b45ce0756bab6d6607f24a4395ebe41b4d2f7e29471bf0cde2c 640.jpg

Kredyty frankowe nie są już oferowane przez większość banków w Polsce, natomiast nadal spłaca je wielu kredytobiorców. Niestety, często mają oni problemy z ich regulowaniem. W takiej sytuacji pomoc mogą zapewnić kancelarie frankowe. Czym dokładnie zajmują się takie kancelarie prawne i kiedy warto skorzystać z ich pomocy?

Kancelaria frankowa – co to jest?

Kancelarie prawne mogą mieć różne specjalizacje. Zaliczają się do nich również kancelarie frankowe, których domeną jest pomoc frankowiczom, czyli kredytobiorcom posiadającym kredyty we franku szwajcarskim – CHF.

Frankowicze bardzo często spotykają się z problemami ze spłatą swojego zadłużenia. Problemy te rozpoczęły się w momencie znacznego podwyższenia stóp procentowych franka szwajcarskiego oraz wzrostem kursu tej waluty. Również wynikają one z nieprawidłowo skonstruowanych umów kredytowych, które często zawierają klauzule abuzywne, czyli niedozwolone przepisami prawa.

W takich przypadkach kancelarie frankowe mogą zaoferować swoim klientom pełną pomoc dotyczącą również spraw sądowych prowadzonych przeciwko bankom.

Kiedy warto skorzystać z usług kancelarii frankowej?

Skorzystanie z pomocy kancelarii frankowej będzie przede wszystkim wskazane wtedy, gdy pojawiają się problemy ze spłatą kredytu frankowego, które wynikają ze źle skonstruowanej umowy kredytowej.

Umowa kredytowa zawierająca klauzule niedozwolone może głównie powodować nadmierne obciążenie klienta, uniemożliwiać mu płatność rat w innej walucie, stosować niekorzystne metody przeliczenia waluty.

Aby ocenić, czy rzeczywiście w umowie znajdują się takie klauzule, konieczne jest skonsultowanie się z prawnikiem, na przykład z kancelarii frankowej. Wtedy może on wskazać, czy rzeczywiście umowa zawiera niedozwolone zapisy i jak można w takim przypadku postąpić.

Najczęściej na skutek wykrycia niedozwolonych klauzul w umowie kredytu frankowego dochodzi do:

  • Odfrankowienia kredytu – oznacza to zmianę dotychczasowej waluty z franka szwajcarskiego na złotego przy zachowaniu kursu z dnia zawarcia umowy kredytowej.
  • Unieważnienie kredytu – kredyt jest wtedy całkowicie unieważniany, co prowadzi do konieczności całościowej spłaty kapitału. Jako że wielu frankowiczów nadpłaciło już kwotę kapitału ze względu na duże różnice kursowe, często okazuje się, że kredyt jest całkowicie spłacony, a nawet można odzyskać część wpłaconej kwoty.

Gdy poszukiwana jest dobra kancelaria frankowa Gliwice – https://jpm-adwokaci.pl/kredyty-walutowe/ są miastem, gdzie także działają tego typu kancelarie prawne. Z ich ofertami można bliżej zapoznać się w internecie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

glowne banner main 2 cropped

Snus – co to za używka? Rodzaje i zażywanie snus

glowne 20221116181751 download

Cechy kurtek sportowych i główne kryteria ich wyboru.