Cechy kurtek sportowych i główne kryteria ich wyboru.

glowne 20221116181751 download

Odpowiedni strój to jeden z obowiązkowych elementów wyposażenia sportowców i osób preferujących aktywny tryb życia. Dzięki właściwemu wyborowi możemy uzyskać zarówno lepsze rezultaty, jak i prawdziwą przyjemność z treningu. Dotyczy to także odzieży wierzchniej, czyli kurtek sportowych.

Czym należy się kierować, wybierając kurtkę sportową?

Wysokiej jakości odzież sportowa powinna być wygodna i uszyta ze specjalnych, oddychających materiałów. Dlatego też nie będzie powodowała żadnego dyskomfortu podczas ćwiczeń i intensywnego treningu. Wybierając kurtką sportową, warto zwrócić uwagę na to, aby była ona uniwersalna. Dzięki temu będziemy mogli z niej korzystać nie tylko podczas wysiłku fizycznego, ale także na spacerze, czy też podczas podróży. W obecnych czasach mamy naprawdę duży wybór odzieży sportowej, w tym także kurtek. Jednak te różnią się od zwykłych, codziennych modeli. Właśnie dlatego warto dowiedzieć się, jak je prawidłowo wybrać.

Czym różnią się kurtki sportowe od casualowych?

W porównaniu do konwencjonalnych kurtek modele sportowe charakteryzują się wieloma funkcjonalnymi cechami, takimi jak wodoodporność, czy też wysoka oddychalność materiału. Przy wyborze odzieży wierzchniej do noszenia na co dzień zwykle kierujemy się kategoriami estetyki i naturalności zastosowanego materiału. Jednak kurtki sportowe są cenione za nieco inne cechy jakościowe.

W zależności od rodzaju zajęć sportowych, a także od pory roku, odzież wierzchnia jest przystosowana do konkretnych aktywności, dzięki jej praktycznemu charakterowi i dodatkowym funkcjom. Przykładowo kurtka do biegania pozwala nie czuć wiatru i uwalnia nadmiar wilgoci, kurtka narciarska zapewnia ciepło i jest odporna na mróz. Jednocześnie powyższe rodzaje kurtek sportowych z reguły są bardzo lekkie, co oznacza, że przy intensywnych ruchach, osoba ćwicząca nie odczuje żadnego dyskomfortu.

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze damskiej kurtki sportowej?

Aby kupić damską kurtkę sportową, która ma gwarancję funkcjonalności i estetyki, należy zwrócić uwagę na następujące parametry:

  • materiał – z reguły jest to porowata tkanina membranowa
  • możliwość dobrej wentylacji, ale jednocześnie obecność zaworów ochronnych z zamkami błyskawicznymi
  • odpowiedni rozmiar – ubrania powinny być dobrze dopasowane i nie mogą krępować ruchów, jednocześnie zbyt luźna kurtka również nie będzie odpowiednia

Praktyczność, funkcjonalność i  estetyczny wzór to cechy idealnej odzieży sportowej.

Wiele renomowanych marek produkujących odzież sportową oferuje duży wybór wysokogatunkowych produktów. Jeśli więc zamierzamy kupić w atrakcyjnej cenie, markową kurtkę sportową, to można zrobić to np. tutaj: https://xdsport.pl/pol_m_Mezczyzna_Kurtki-158.html

Dzięki właściwemu wyborowi kurtki sportowej nasz trening będzie wygodny i produktywny. Bardzo istotne jest, aby ubrania treningowe były odpowiednio wentylowane, odporne na zużycie, a jednocześnie atrakcyjne i oryginalne.

Jaka jest różnica między modelem do biegania a zwykłą kurtką?

Kurtka zaprojektowana do biegania zawsze przewyższa każdą, nawet najbardziej funkcjonalną odzież wierzchnią. Kurtka do biegania ma wiele charakterystycznych cech, które sprawiają, że nadaje się ona do uprawiania aktywnych sportów.

Do cech wyróżniających kurtki do biegania od casualowych modeli należą:

  • Anatomiczny krój tzn. odzież do biegania ma specjalny, przegubowy fason. Oznacza to, że kurtka wykonana jest z uwzględnieniem specyficznej mechaniki ciała podczas biegania, czyli w minimalnym stopniu ingeruje w ruchy, dobrze przylega, ale nie podrażnia skóry.
  • Minimalna waga. Na długich trasach czuć ciężar nawet cienkiej koszulki, nie mówiąc już o kurtce. Dlatego też odzież wierzchnia powinna mieć minimalną wagę i być jak najbardziej zwarta. Jest to także konieczne, aby można było ją zdjąć, zawiesić na pasku, zwinąć i włożyć do plecaka.
  • Oddychalność. Kurtka do biegania jest uszyta z materiału, który odprowadza wilgoć na zewnątrz. Dzięki temu pot odparowuje i nie dochodzi do przegrzania, ani hipotermii. Jest to bardzo istotna cecha, ponieważ podczas biegu jest bardziej gorąco niż zimno. Jeśli więc ubrania są mokre od potu, to można łatwo się przeziębić.

Decydując się na zakup sportowej kurtki do biegania, warto zastosować się do tych praktycznych wskazówek.

Polecamy!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

glowne 20221116150702 g8b697898a3c81d56ab56532d2b111be97094d4b2c0cbe65b0585ba77c56e1b547d55d83b07b69b45ce0756bab6d6607f24a4395ebe41b4d2f7e29471bf0cde2c 640.jpg

Czym zajmują się kancelarie frankowe?

glowne 20221117115025 pexels photo 918281.jpeg

Gdzie znaleźć profesjonalnego lektora do filmów?