Samodzielne prowadzenie księgowości – czy to dobry pomysł?

prowadzenie ksiegowosci v4

Kiedy zabieramy się za założenie własnej firmy, analizujemy potencjalny przychód i ilość wydatków, które będziemy musieli ponieść. W tym momencie często szukamy oszczędności i zastanawiamy się, z których usług możemy zrezygnować lub co możemy wykonać we własnym zakresie. Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć na pytanie czy księgowość warto prowadzić samodzielnie czy jednak lepiej poświęcić swoje środki na to, żeby zajęli się tym specjaliści.

księgowości

 

Prowadzenie księgowości

Każdy przedsiębiorca musi prowadzić księgowość i prawidłowo rozliczać się z państwem. Nie ma jednak żadnego prawa, które ograniczałoby możliwość wykonywania tego wszystkiego samodzielnie. Jeśli czujemy się dobrze w rozgryzaniu zmieniających się często przepisów, prowadzimy działalność, która nie jest pod względem księgowości skomplikowana i nie mamy problemów z tym, żeby wziąć na siebie 100% odpowiedzialności za potencjalnie popełnione błędy w rozliczeniu – możemy śmiało zabrać się za samodzielnie prowadzoną księgowość.

Zobacz również:Jak oszczędzać paliwo?

Większość przedsiębiorców woli jednak zlecić rozliczenia księgowej lub biuru rachunkowemu. Na początku warto zaznaczyć, że nie musi to być wcale droga usługa. Szczególnie dla małych przedsiębiorstw biura księgowe mają często bardzo atrakcyjną cenowo ofertę. Teraz z kolei kilka podstawowych powodów, dla których warto zlecić prowadzenie księgowości specjalistom:

– oszczędność czasu: samodzielne prowadzenie finansów swojej firmy jest po prostu czasochłonne. Wszystkie formalności w połączeniu z potrzebą śledzenia przepisów to nie są zadania, które zajmą nam „tylko chwilę”.

Dlaczego spoty reklamowe to skuteczna forma promocji?

– podzielenie się odpowiedzialnością: biuro księgowe bierze odpowiedzialność za prawidłowe rozliczenie firmy. To na nich spoczywa obowiązek rozwiązania potencjalnych problemów z błędami związanymi z księgowością.

– dostęp do wiedzy ekspertów: współpracując z biurem księgowym mamy kontakt ze specjalistami w dziedzinie podatków, rachunkowości itd. Zawsze możemy zasięgnąć ich rady, co może nieraz pomóc w prowadzeniu własnej firmy.

Treść artykułu powstała razem z biurem rachunkowym Percentum z Bytomia.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

goglenarciarskie

Gogle narciarskie zwykłe i fotochromatyczne – poznaj różnice

zegarek polar do biegania

Jaki zegarek Polar do biegania wybrać?