Gogle narciarskie zwykłe i fotochromatyczne – poznaj różnice

goglenarciarskie

Narty, buty narciarskie, kask, a dodatkowo także gogle narciarskie – to konieczny asortyment każdego narciarza, który rokrocznie oddaje się białemu szaleństwu. Co zrobić, aby zjazd zawsze był przyjemny? Warto zastanowić się nad wyborem rodzaju gogli narciarskich. Ale czym się różnią gogle zwykłe od fotochromatycznych? Sprawdźmy.

Gogle narciarskie – ochrona i wygoda

Funkcja ochronna jest tą podstawową jeśli mówimy o goglach narciarskich niezależnie od ich typu. Biały, błyszczący śnieg bardzo mocno odbija zimowe promienie słońca, które nawet świecąc znacznie słabiej niż latem, może oślepiać. W takich sytuacjach samo mrużenie oczu może nie wystarczyć, a maksymalne skupienie i uważność to w końcu ważne cechy narciarza – szczególnie tego o bardziej zaawansowanych umiejętnościach, który potrafi i chce rozwijać na stoku większe prędkości. To także kwestia samego komfortu zjazdu. Każdy z nas chciałby czerpać maksimum radości z jazdy na nartach, a bez odpowiednich gogli narciarskich będzie to znacznie utrudnione.

Dobrej jakości gogle narciarskie posiadają:

  • wentylację, która zapobiega parowaniu;
  • podwójne szkło, które zwiększa wytrzymałość;
  • filtr UV dla ochrony wzroku;
  • regulowany pasek, który ułatwia dostosowanie gogli do konkretnej osoby.

Warto także zauważyć, że gogle narciarskie nie działają jedynie jak okulary przeciwsłoneczne. Producenci sprzętu narciarskiego coraz częściej tworzą produkty odpowiednie do jazdy na nartach w każdych warunkach. Szeroki wybór gogli narciarskich znajdziesz na: https://skiracecenter.pl/29-gogle-narciarskie.

Gogle narciarskie fotochromatyczne

Gogle narciarskie

Gogle fotochromatyczne łączą w sobie dwie z pozoru skrajne funkcje. Przede wszystkim przyciemniają one światło w sytuacji, gdy zaczyna ono jarzyć się zbyt mocno – to funkcja znana z klasycznych gogli. Z drugiej strony tego typu gogle mogą rozjaśniać światło, kiedy zachodzi taka konieczność.

Zobacz również: Rosja chce stworzyć własną F1

Ta funkcja przydaje się przy mglistej pogodzie, w pochmurny dzień lub w czasie nocnych sesji jazdy na nartach. Co ciekawe, gogle fotochromatyczne działają intuicyjnie i dostosowują tryb swojej pracy do zmieniających się na stoku warunków.

Fotochromatyczne gogle Atomic

Bardzo dobrym przykładem tego typu gogli narciarskich jest model Atomic SAVOR PHOTO Black 2021 – https://skiracecenter.pl/atomic/6335-gogle-savor-photo-black-21.html#. Cylindryczne soczewki, giętkie oprawki, trójwarstwowa pianka i system OTG, który ułatwia korzystanie z gogli także osobom noszącym okulary korekcyjne – to wszystko cechy, które wynoszą ten produkt do klasy premium. Ponadto ten typ gogli narciarskich Atomic posiada oczywiście fotochromowane szyby, a wszystkie te parametry sprawiają, że jazda na nartach staje się nie tylko bezpieczna, lecz także bardzo komfortowa. Sklep narciarski https://skiracecenter.pl/ oferuje wiele produktów dla początkujących narciarzy i zawodowców, przez co każdy znajdzie tutaj asortyment dostosowany do swoich możliwości.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

trening w ciazy

Mity na temat treningu w ciąży

prowadzenie ksiegowosci v4

Samodzielne prowadzenie księgowości – czy to dobry pomysł?