Roboty sprzątające, które warto kupić w 2022

iRobot Roomba i3
Jeśli zastanawiasz się nad zakupem robota sprzątającego, koniecznie zobacz zestawienie. Robot pomaga utrzymać czystość w domu, a zwłaszcza doceniają go właściciele zwierząt lub alergicy. Poniżej ranking 7 robotów, które warto kupić w 2022 roku. Znajdziesz tu zarówno produkty z wysokiej półki, jak i modele niskobudżetowe.

iRobot Roomba i3

iRobot Roomba i3

Roomba i3 jest liderem naszego rankingu z kilku powodów. Po pierwsze dlatego, że iRobot jest prekursorem robotów sprzątających. To najbardziej doświadczona firma na rynku, która cieszy się znakomitymi opiniami głównie ze względu na bezawaryjną i skuteczną pracę ich urządzeń. Po drugie Roomba i3 dostępna jest teraz w bardzo korzystnej cenie, która jest w zasięgu niemal każdego zainteresowanego kupnem. Przejdźmy jednak do konkretów. Roomba i3 wyposażona jest w trzystopniowy system sprzątania oraz dziesięciokrotnie większą moc ssącą w porównaniu z robotami z serii 600 i 700 z systemem AeroVac. Wykorzystuje nawigację liniową, aby logicznie sprzątać w równych rzędach. Technologia Dirt Direct potrafi odnaleźć najbardziej zabrudzone miejsca i koncentruje na ich wysprzątaniu. Przydaje się też Reactive Sensor, który chroni przed zaklinowaniem. Robotem można sterować za pomocą aplikacji mobilnej.

iRobot Roomba j7+

iRobot Roomba j7+

Jeśli ktoś może przeznaczyć większą kwotę na zakup robota sprzątającego, koniecznie powinien zwrócić uwagę na nową serię j7. Powyżej przedstawiamy wersję j7+, która kosztuje około tysiąc złotych więcej od podstawowej. W zamian dostajemy niemal bezobsługowy sprzęt, dzięki stacji Clean Base z funkcją automatycznego usuwania brudu z robota do worków AllergenLock. Roomba j7 wyposażona jest w dwie gumowe szczotki główne do wszystkich powierzchni, szczotkę do sprzątania przy krawędziach oraz ogromną moc ssącą. Za precyzyjne i logiczne sprzątanie odpowiada system nawigacji PrecisionVision. Co ciekawe, rozpoznaje on przeszkody, które powinien omijać, np. nieczystości po zwierzętach, czy przewody ładowarek. To ogromne ułatwienie, bo nie trzeba przygotowywać domu do sprzątania. Roomba j7 w wersji plus przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym użytkownikom.

Zobacz również: Ranking 5 najpopularniejszych smartwatchy

Roborock S7

Roborock S7

Roborock S7 z funkcją mopowania cieszy się wieloma pozytywnymi opiniami i sporą popularnością. To sprzęt z wyższej półki, ale oferuje naprawdę dobre parametry. Wyposażony jest w nawigację LiDAR PreciSense i potrafi zapamiętać nawet cztery oddzielne piętra w domu. Dzięki niej omija również przeszkody i porusza się logicznie po pomieszczeniach. Trasę robota można śledzić w aplikacji mobilnej. Roborock S7 wykrywa dywany i wyłącza funkcję mopowania na mokro, gdy się do nich zbliży. Odkurzacz z elektronicznym zbiornikiem wody o pojemności 300 ml i zintegrowanym modułem VibraRise wytwarza nawet 3 tys. drgań na minutę. Dzięki temu podłogi zostają skutecznie odkurzone i odświeżone na mokro. Do tego modelu można również dokupić stację z automatycznym opróżnianiem pojemnika w odkurzaczu.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro

Niewątpliwie Xiaomi należy do jednych z najpopularniejszych producentów odkurzaczy automatycznych w Polsce. Chętnie sięgamy po sprzęt z Chin, bo często jest po prostu tańszy od produktów renomowanych producentów. Jak sama nazwa wskazuje, Mi Robot Vacuum Mop Pro ma trzy tryby czyszczenia: czyszczenie na sucho i na mokro za jednym razem, czyszczenie tylko na sucho oraz tylko na mokro. Nawigacja laserowa tworzy trasy, aby poruszał się możliwie jak najbardziej inteligentnie, a nie chaotycznie, jak najtańsze modele. Co ciekawe, jeden zbiornik 2w1 może służyć tylko do przechwytywania pyłów lub z podziałem: 300 ml na brud i 200 ml na wodę w przypadku odkurzania i mopowania. Aplikacja mobilna Mi Home daje dostęp do mapy domu, harmonogramów sprzątania i tworzenia wirtualnych ścian.

iRobot Roomba Combo

iRobot Roomba Combo

Choć zdecydowanie najlepsze efekty sprzątania na mokro otrzymamy kupując drugie oddzielne urządzenie (Braavę), to iRobot oferuje również tańsze rozwiązanie w postaci Roomby Combo z funkcją mopowania. Usuwa ona kurz, brud i zabrudzenia z powierzchni twardych i dywanów przy użyciu szczotki do odkurzania w kształcie litery V, 2 szczotek do sprzątania przy krawędziach oraz dużej siły ssącej. Do wyboru są też trzy tryby mopowania, które wykorzystują zbiornik na wodę o pojemności 400 ml oraz elektroniczną pompę do kontrolowania przepływu wody. Robot współpracuje z asystentami Google i Alexa, dzięki czemu można nim sterować głosowo. Roomba Combo porusza się logicznie dzięki inteligentnej nawigacji liniowej.

ROIDMI Eve Plus

ROIDMI Eve Plus

Roidmi powstało dopiero w 2015 roku, ale już stało się w Chinach liderem odkurzaczy bezprzewodowych. Niektórzy mogą nie wiedzieć, ale jest częścią ekosystemu Xiaomi. Eve Plus jest o tyle ciekawy, że jest nie tylko urządzeniem dwa w jednym (odkurza i mopuje), ale ma również samoopróżniającą stację odpadową. W tej cenie nie można też narzekać na parametry tego robota. Wyposażony jest w mocną siłę ssania, nawigację laserową LDS Lidar oraz pojemną baterię, która pozwala jednorazowo posprzątać nawet 250 m2 powierzchni. Odkurzaczem można oczywiście sterować za pomocą smartfona. W aplikacji można wyznaczyć strefy sprzątania, nadać nazwy pomieszczeniom oraz ustawić harmonogram pracy.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Essential

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Essential

Na koniec przedstawiamy jeden z najtańszych odkurzaczy dwa w jednym (z funkcją mopowania) cieszący się sporą popularnością. Xiaomi mi Robot Vacuum Mop Essential to sprzęt dla tych, którzy chcą mieć podstawowego robota, który pomoże w utrzymaniu czystości, ale nie potrzebują nadzwyczajnej wydajności i efektywności sprzątania. Akumulator pozwala na 90 minut pracy, co wystarczy do posprzątania średniej wielkości mieszkania. Ustawienia i proces odkurzania można śledzić w aplikacji Mi Home. Nie ma on zaawansowanych funkcji nawigacji ani mapowania pomieszczeń, ale w ciągu 1,5 godziny skutecznie usunie brud z podłogi.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

photomix image 4

Ranking 5 najpopularniejszych smartwatchy

5 nawyków

Zobacz 5 nawyków, które wydłuża zdrowie nawet o 10 lat

Wróć do góry

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła?

Nie pamiętasz hasła?

Wpisze dane Twojego konta, a my wyślemy Ci link, przy pomocy którego będziesz mógł zresetować hasło.

Link do zmiany hasła jest nieprawidłowy lub wygasł.

Zaloguj się

Polityka Prywatności

To use social login you have to agree with the storage and handling of your data by this website. %privacy_policy%

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.