Nie wiesz- Jak zrobić dobre CV?

Ciekawe CV – nie wiesz, jak zrobić dobre cv? Sprawdź nasze podpowiedzi!

Jak stworzyć więc dobre CV, które zapadnie rekruterowi w pamięć? Aplikujący o pracę na tym samym stanowisku kandydaci bardzo często składają w tym celu dokumenty, które brzmią niemalże tak samo. Czym wyróżnić się na tle wielu innych kandydatów, nawet tych z bogatszym wykształceniem czy doświadczeniem zawodowym? Oto kilka podpowiedzi!

Dobre CV musi być na temat

Podstawą jest przygotowanie dobrego dokumentu. Powinien on nie tylko opierać się o nasze dane, lecz o ofertę pracy, której dotyczy nasza aplikacja. Takie ogłoszenie powinno być swego rodzaju sitkiem, dzięki któremu oczyścimy informacje dotyczące swojego wykształcenia i doświadczenia z faktów, które nie mają w tym kontekście żadnego znaczenia. Jak zrobić dobre Curriculum Vitae? Wyłącznie na bazie oferty pracy i wymagań dotyczących danego stanowiska, o których wspomina w ogłoszeniu rekruter. Szczególnie uważnie powinniśmy wybierać swoje kompetencje twarde i miękkie. Warto ograniczyć się wyłącznie do tych, które naprawdę odpowiadają na potrzeby danej firmy. W konsekwencji nasze ciekawe CV będzie prezentowało się jak dokument, który stanowi bezpośrednią odpowiedź na konkretne ogłoszenie o pracę. Krótko mówiąc, nasza aplikacja będzie jak „szyta na miarę”.

W dobrym CV, musisz wiedzieć jak dobrze przestawić siebie. Nie pomaga w tym niskie poczucie wartości.

Jak stworzyć dobre CV?

Dobre CV

Najważniejsze, o czym musimy pamiętać, pisząc ciekawe CV to fakt, że rekruter poświęci na nie prawdopodobnie jedynie kilka sekund – w zależności od stopnia zainteresowania daną ofertą pracy. Dla kandydata oznacza to jedno: musi postarać wyróżnić się na tle innych zarówno układem graficznym, jak i treścią swoich dokumentów aplikacyjnych. Jak zrobić dobre CV? Pamiętajmy o:

  • odpowiednim układzie strony – wszystko musi zmieścić się na formacie A4, dlatego najlepiej umieścić podstawowe dane i zdjęcie po lewej lub prawej stronie, a szczegóły takie jak wykształcenie i doświadczenie po drugie stronie w formie chronologicznego wypunktowania,
  • zwięzłym i formalnym języku – CV powinno przekazać najważniejsze informacje w pigułce, rekruter nie ma czasu na czytanie esejów,
  • zaakcentowaniu najważniejszych informacji, na przykład poprzez pogrubienie czcionki,
  • stosowaniu liczb – to one przykuwają wzrok i uwagę.

Do czego przydatna jest folia aluminiowa

Ciekawe CV – jak się wyróżnić?

Co jeśli wszyscy kandydaci na dane stanowisko mają podobną wiedzę i doświadczenie? Do tego doskonale wiedzą, jak sporządzić CV w oparciu o konkretne ogłoszenie w sprawie pracy? W takiej sytuacji pomoże nam jedynie ciekawe CV, które sprawi, że rekruter będzie zainteresowany nasza kandydaturą bardziej niż innymi.

Zobacz również: Polskie Gwiazdy jeździły na hulajnogach dla dzieci

Musimy wykorzystać zatem ten element, który w największym stopniu odróżnia od siebie poszczególnych aplikujących, mianowicie sekcję „o mnie”. Taki segment coraz częściej pojawia się w dokumentach osób, które starają się o zatrudnienie, jednak wielu nadal nie wie, co napisać o sobie w CV. Przedstawiamy więc kilka rozwiązań:

  1. Doświadczenie. Sekcję „o mnie” sprowadź do kilkuzdaniowego streszczenia swojego doświadczenia, uwypuklając informację o tym, jak długo pracujesz i co udało Ci się osiągnąć przez cały okres zatrudnienia.
  2. Pasja. Ciekawe CV to zazwyczaj wyróżnia pracownika-pasjonata. Jeśli kochasz to, czym się zajmujesz, nie bój się napisać o tym w CV. Poinformuj rekrutera, że kolejne osiągnięcia sprawiają Ci radość, a dążenie do celu jest dla Ciebie misją i przygodą.
  3. Osiągnięcia. Jak stworzyć dobre CV? Oczywiście chwaląc się swoimi osiągnięciami zawodowymi i sugerując rekruterowi, że takie same sukcesy odniesiesz również w jego firmie.
  4. Podkreślenie specjalizacji. Czasem bycie ekspertem w jakiejś dziedzinie wystarczy, aby zostawić innych kandydatów daleko w tyle. Poinformuj rekrutera, że jesteś specjalistą w swoim fachu.
  5. Plany zawodowe. Ciekawe CV nie będzie dla rekrutera interesujące, jeśli nie przekona go o tym, że wiążesz z daną firmą swoje plany zawodowe. Opowiedz o tym, co chcesz osiągnąć na wybranym stanowisku.

Jak postępować z ekspresem do kawy

Czytaj więcej..

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

Fryzura bombka

Fryzura bombka – oryginalna i łatwo rozpoznawalna

Top 10 najbogatszych piosenkarek

Top 10 najbogatszych wokalistek w ostatnich czasach