Jak wybrać motocykl? Nasze porady!

mezczyzna na motorze w tle zachodzace slonce i palmy

Wiatr we włosach, poczucie wolności i doskonała zabawa- to wszystko daje nam jazda na motocyklu. Pomimo tego, że jest to rewelacyjna metoda turystyki, rekreacji czy przemieszania się, wybór odpowiedniego modelu nie jest sprawą oczywistą i prostą. W świecie jednośladów napotkać możemy ogromny wybór różnych motocykli, a właściwy wybór zależy od bardzo wielu, różnorodnych czynników. Jak wybrać motocykl, by dopasować go do naszych oczekiwań i umiejętności? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych porad? Zaczynamy!

Zacznijmy od początku, czyli jak będę używać swojego motocykla?

Przeznaczenie jednośladu odgrywa ogromne znaczenie podczas jego wyboru. Wyróżnić możemy wiele głównych celów, dla których decydujemy się na zakup motocykla, jednak istnieją dwie główne grupy: rekreacyjna bądź praktyczna. Cel rekreacyjny to przede wszystkim wycieczki za miasto, lifestyle, zloty czy towarzyskie spotkania. Motocykl do celów praktycznych zazwyczaj wybierany jest jako nasz główny środek transportu dnia codziennego. O ile w celach rekreacyjnych wszystko co niepraktyczne, ale chwytające za serce i cieszące oko cieszy się ogromną popularnością, o tyle podczas wyboru motocykla do celów praktycznych, należy zwrócić szczególną uwagę na takie kwestie jak wysokość kanapy, w celu zachowania maksymalnej wygody, by móc cieszyć się z codziennego użytku. Jak dobrać motocykl do wzrostu? Musimy usiąść na motocyklu przed dokonaniem zakupu oraz ocenić m.in. czy nie przytłacza on nas swoimi gabarytami, czy swobodnie możemy wykonać na nim manewry, czy nasza stopa ma możliwość dotykania podłoża podczas postoju. Musimy zwrócić także uwagę, czy przyjęta pozycja na danym motocyklu jest dla nas komfortowa.

Warto zwrócić uwagę także na wysokość kosztów utrzymania, by jednoślad nie pochłonął większości naszych środków finansowych przeznaczonych na dany miesiąc. Niebagatelne znacznie podczas wyboru wymarzonego motocykla odgrywa również ilość kilometrów, jaką zamierzamy pokonywać. Jak wybrać motocykl? Jeśli jednoślad będzie pokonywał rocznie kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy, musi charakteryzować się o wiele wyższą niezawodnością niż sprzęt tzw. pokazowy, użytkowany w weekendy. Na stronie internetowej https://motomio.pl/kategoria-produktu/pojazdy-od-reki/ odnaleźć możemy wiele, różnorodnych modeli, które wpiszą się z najróżniejsze oczekiwania szerokiej grupy miłośników jednośladów.

Prawo jazdy- to ma znaczenie?

Pomimo tego, że nie jest do dla wszystkich kwestia oczywista, posiadane prawo jazdy ma ogromny wpływ na wybór konkretnego modelu motocykla. Możemy posiadać uprawnienia na kategorie A, A1, A2 bądź AM. Najbardziej komfortowym rozwiązaniem jest posiadanie kategorii A- w tym przypadku wszystkie motocykle są w naszym zasięgu. Jak kupić motocykl, by móc cieszyć się z jego prowadzenia posiadając prawo jazdy na konkretną kategorię?.

A2

Prawo jazdy kategorii A2 daje uprawnienia do prowadzenia motocykla o maksymalnej mocy 35kW.

A1

Prawo jazdy kategorii A1 ogranicza nasz wybór do motocykli o pojemności 125 ccm, mocy 11kW oraz stosunku mocy do jego masy 0,1 kW/kg. Pomimo restrykcyjnych wymagań, posiadając tego rodzaju uprawnienia, jesteśmy w stanie odnaleźć niezwykle ciekawe modele motocykli, które będą zachwycać nas swoim designem oraz funkcjonalnością.

AM

Kategoria AM pozwala na prowadzenie motorowerów o maksymalnej pojemności 50 ccm oraz mocy nieprzekraczającej 4 kW.

Ilość środków finansowych dostępnych na zakup motocykla

Jeśli zastanawiasz się jak wybrać motocykl, przede wszystkim odpowiedź sobie na pytanie: „Ile jestem w stanie na niego przeznaczyć?”. To znacznie zawęzi zakres poszukiwań i ułatwi finalny wybór. Na stronie internetowej https://motomio.pl/sklep/ do naszej dyspozycji oddano różnego rodzaju modele motocykli w szerokim przedziale cenowym.

Wybierając motor, oprócz jego ceny należy uwzględnić również koszty jego rejestracji oraz ubezpieczenia, koszty serwisowe czy specjalistyczną odzież dedykowaną do jazdy motocyklem, która stanowi ochronę i bezpieczeństwo w razie kolizji czy wypadków.

Wybierz motocykl dopasowany do własnych potrzeb i ciesz się z jego użytkowania przez długi czas.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

felga samochodowa2

Jak wybrać idealne felgi do opon?

masseuse doing massage for male client 2021 08 26 15 27 36 utc

Jakie są realia pracy masażysty?