Jakie są realia pracy masażysty?

masseuse doing massage for male client 2021 08 26 15 27 36 utc

Masażysta to bardzo popularny zawód. Z jego usług korzysta coraz więcej ludzi, powstaje coraz więcej ciekawych zabiegów. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy warto rozpocząć karierę jako masażysta, poniżej przedstawiam Ci realia pracy masażysty

Miejsce masażu w świecie zdrowia

Pomimo tego, że techniki i rodzaje masażu są różne, to jednak ten typ terapii jest ogólnie zaliczany jako dodatkowa usługa medyczna.

Nic w tym dziwnego.

Dobry masażysta jest nam w stanie realnie pomóc z wieloma dolegliwościami. Złagodzi ból pleców, odpręży nas i zrelaksuje, a także rozluźni pospinane mięśnie.

Innymi słowy masaż wpływa korzystnie na nasze zdrowie i kondycję naszego ciała.

Miejsce pracy

Jako masażysta możesz szukać zatrudnienia w wielu miejscach.

Pracę znajdziesz między innymi w klubach fitness, SPA, kurortach wypoczynkowych, placówkach opieki zdrowotnej oraz oczywiście w salonach masażu. Pamiętaj, że możesz także otworzyć swój salon i pracować na własny rachunek, a z czasem nawet zatrudniać innych masażystów.

Często spotykaną opcją prowadzenia własnego interesu jest posiadanie swojego łóżka do masażu i dojeżdżanie do klientów. Ponosisz o wiele mniejsze koszty prowadzenia działalności, a nadal pracujesz na własny rachunek.

Zapotrzebowanie na tego typu usługi jest naprawdę duże i jeśli masz do tego talent i posiadasz odpowiednie umiejętności i zapał, na pewno Ci się uda!

Jeśli zastanawiasz się jak zostać masażystą, czytaj dalej, a zaspokoję Twoją ciekawość.

Co to znaczy “dobry masażysta”?

Jaki powinien być dobry masażysta?

Z pewnością powinien mieć miłą aparycję i wzbudzać zaufanie. Czy tego chcemy czy nie, pierwsze wrażenie zawsze dotyczy wyglądu. A biorąc pod uwagę specyfikę tego zawodu, to niezwykle istotne, by mieć przyjazny wygląd.

Dzięki temu łatwiej nam będzie zbudować pozytywne relacje z klientami. W końcu muszą nam zaufać, a przecież źle wykonany masaż może mieć fatalne skutki dla zdrowia.

Kolejną niezbędną cechą jest wysoka kultura osobista i łatwe nawiązywanie kontaktów.

Ludzie korzystający z pomocy masażysty często lubią z nim porozmawiać w trakcie zabiegu. Taka niezobowiązująca rozmowa jest bardzo ważną częścią całości.

Również pozwala na budowanie relacji i zaufania, co z kolei przyczyni się do budowania bazy stałych klientów.

Musisz być także przygotowane na nieregularne godziny pracy. Duża część klientów będzie korzystać z Twoich usług po pracy bądź wieczorem.

Zarobki masażysty

Jakie są realia pracy masażysty
 

Skoro już wiesz, gdzie mógłbyś pracować jako masażysta i na co powinieneś zwrócić uwagę, kiedy już nim zostaniesz, możemy przejść do najważniejszej kwestii – pieniędzy.

Oczywiście trudno podać jakąś jedną kwotę miesięczną, na którą mógłbyś liczyć w tym zawodzie. Różnią się od siebie znacznie w zależności od miasta, w którym pracujesz i miejsca, gdzie jesteś zatrudniony.

Oczywiście prowadząc własną działalność jesteś w stanie zarobić najwięcej, ale nie będzie to stały, jednolity dochód. Natomiast pracując w salonie masażu zarobisz najprawdopodobniej stosunkowo mniej.

Mediana miesięcznego wynagrodzenia wśród pracowników etatowych wynosi 3120 zł brutto. 50% osób na takim stanowisku otrzyma od 2600 zł brutto do 3890 zł brutto. Na wyższą pensję może liczyć 25% pozostałych masażystów.

Oczywiście najlepiej w tej branży zarabiają osoby pracujące w dużych miastach, w których ludzie bardziej dbają o swoje zdrowie.

Tajemnicą zawodową masażysty?

Czujesz się zachęcony i zmotywowany, by spróbować swoich sił w tym zawodzie?

Jeśli tak, możesz zapisać się na specjalny kurs masażu lub do szkoły masażu.

Nauka opiera się w dużej mierze na Twoich umiejętnościach manualnych.

To wymagająca praca, w której niezbędna jest oczywiście nie tylko wiedza praktyczna, ale także teoretyczna. Ale przy dużym zaangażowaniu i motywacji, nauka idzie sprawnie.

Co istotne, po ukończeniu kursu bądź szkoły otrzymasz specjalny certyfikat (pamiętaj, żeby upewnić się, że ukończenie kursu równa się otrzymaniu ważnego certyfikatu), który staje się dokumentem potwierdzającym to, jakie nabyłeś umiejętności i co potrafisz.

Dyplom jest Twoją przepustką do pracy w zawodzie.

Choć pamiętaj, że nawet po jego otrzymaniu powinieneś nadal się rozwijać. Istnieje wiele różnych technik i typów masażu. Im więcej będziesz potrafił, tym szerszą ofertę zaprezentujesz swojemu klientowi.

Ponadto bardzo ważne jest to, by dostosowywać masaż indywidualnie do każdego klienta.

Takie podejście z pewnością zapewni Ci sukces w świecie masażu!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

mezczyzna na motorze w tle zachodzace slonce i palmy

Jak wybrać motocykl? Nasze porady!

pylony reklamowe

Graffico – reklamy do nieba – producent pylonów poza schematami