Łokieć tenisisty leczenie

lokiec tenisisty

Leczenie łokcia tenisisty jest wymagane przy symptomach schorzenia. Zapada na nie coraz więcej osób, które wbrew pozorom wcale nie uprawiają sport.

 

Łokieć tenisisty: leczenie

Łokieć tenisisty jest schorzeniem związanym z mikro urazami w obrębie mięśni. Skupia się on jednak na rejonie nadgarstka, gdzie dolegliwość wynika z uszkodzeniu przyczepu mięśnia prostownika wspólnego palców. Znajduje się on na powierzchni przedramienia, a jego zadaniem jest zginanie grzbietowe ręki i zginanie palców.

Samo schorzenie często nazywane jest chorobą zawodową, ponieważ koncentruje się na ludziach, których praca wymaga powtarzalnych ruchów ręki. Nic więc dziwnego, że głównymi osobami z tą dolegliwością są pracownicy biurowi, informatycy, mechanicy czy pracownicy magazynów. Bardzo często ryzyko schorzenia występuje u tenisistów (stąd nazwa). Zdążają się też przypadki, kiedy łokieć tenisisty pojawia u kogoś pod kątem genetycznym.

Leczenie łokcia tenisisty wymaga od nas trochę zaangażowania i opieki lekarza.

Bezoperacyjne leczenie łokcia tenisisty

Istnieje możliwość leczenia łokcia tenisisty za pomocą środków przeciwbólowych, lecz ich działanie jest doraźne. Głównymi punktami do dojścia do zdrowia są:

  • ograniczenie aktywności fizycznej
  • wdrożenie odpowiedniej rehabilitacji

Ta ostatnia obejmuje zwykle terapię manualną oraz ćwiczenia wzmacniające. Czasem te drugie zastępuje się leczeniem ultradźwiękowym. Istnieje również możliwość podawania leków pod kontrolą USG, bezpośrednio do stawu łokciowego, które zregenerują tkanki, lecz tego rodzaju zabiegi wymagają ingerencji, której wielu się obawia.

Do najlepszych nieinwazyjnych sposobów leczenia łokcia tenisisty zaliczamy:

  • fizjoterapię z zastosowaniem masaży: rozciąganie i wzmacnianie mięśni prostowników
  • falę uderzeniową
  • ultradźwięki
  • terapię laserem z użyciem wiązki światła o niskiej mocy
  • tzw. metodę Topaz (stymuluje ona regenerację uszkodzonego ścięgna)

Łokieć tenisisty do wyleczenia

Współpraca z lekarzem i fizjoterapeutą jest potrzebna do odzyskania pełnej sprawności. Bez pełnego zaangażowania nie uda nam się zyskać takich efektów, jak potrzebujemy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

dystrybutor wody

Dostawa wody do biura

b silownik profilowy seria h

Siłownik pneumatyczny sprawdzi się nawet w trudnych warunkach