Ekrany smartfonów to siedlisko 1 miliona zarazków. Jak często czyścić swój telefon?

53252108a89cf6a547aae0b0ba94

Zarazki i ekrany smartfonów. W dzisiejszych czasach właściwie nie rozstajemy się ze smartfonem. To niewielkie urządzenie zastępuje nam telefon, kalendarz i komputer – z jego pomocą możemy mieć nieustanny kontakt ze światem, znajomymi, współpracownikami. Telefon gwarantuje nam też niekończącą się rozrywkę – w dowolnym miejscu możemy obejrzeć na nim film, odsłuchać ciekawą prelekcję, zagrać w grę, napisać do znajomych. Nic dziwnego, że ciągle sięgamy po nasze smartfony. Towarzyszą nam zawsze, gdy się nudzimy – w kolejce u lekarza czy na poczcie, w autobusie, podczas rodzinnego przyjęcia, a także… w toalecie. Kiedyś czytało się gazetę, siedząc na sedesie, dziś trzymamy w dłoni telefon i przeglądamy najnowsze wiadomości z kraju i ze świata.

Eksperci apelują o zachowanie higieny szczególnie teraz, gdy świat zmaga się z koronawirusem.

Ekrany smartfonów i zarazki na ekranie… dobre czy złe?

ekrany smartfonów

Wszystko, czego dotykamy, jest pokryte bakteriami. My sami również. Nie dziwi więc, że ekrany smartfonów. są siedliskiem zarazków, nawet bakterii kałowych. Teoretycznie wszystkie te drobnoustroje nie stwarzają dla nas zagrożenia – nieustannie się z nimi stykamy. Niewiele jednak potrzeba, żeby doszło do szkodliwego zakażenia. Ogromne znaczenie ma nasza higiena i styl życia. Jeśli jednocześnie bawimy się telefonem i jemy, zwiększamy ryzyko zakażenia. Jeśli zabieramy ze sobą telefon do toalety i trzymamy go blisko muszli, również.

Sepsa – fakty o których trzeba wiedzieć

Chorobotwórcze zarazki

Powodują zatrucia pokarmowe, przeziębienia i inne infekcje – mogą wywoływać chorobę, jeśli tylko dostaną się do organizmu. – Zakładając, że nie masz otwartych ran na dłoniach, nie ma znaczenia, jak brudne się staną, jeśli je dobrze umyjesz mydłem i wodą przed jedzeniem – mówił w rozmowie z TIME Philip Tierno, profesor kliniczny mikrobiologii z Langone School of Medicine w New York University i dodaje: – Ale jeśli po umyciu bierzesz do ręki telefon (ten sam, który trzymałeś w sklepie w sklepie spożywczym, gdy kupowałeś surowe mięso) narażasz się na niebezpieczeństwo.

Im więcej osób oprócz nas dotyka jakiejś powierzchni, tym większe szanse na zakażenie.

Zobacz również: Jak smartfony oparte na sztucznej inteligencji zmienią dom przyszłości

Jak często należy czyścić telefon?

To zależy od tego, gdzie byłeś i jak bardzo dbasz o higienę. Jeśli nigdy nie korzystasz z telefonu podczas jedzenia, nie musisz być tak sumienny w kwestii czyszczenia urządzenia. Ale jeśli masz tendencję do korzystania z telefonu przez cały czas (w tym podczas posiłków), codzienne czyszczenie za pomocą środka dezynfekującego jest dobrym pomysłem. – Czyszczę mój dwa razy dziennie, raz rano i raz wieczorem – mówi Tierno.

Regularne czyszczenie może być szczególnie korzystne, jeśli używasz gumowej obudowy telefonu; bakterie mają tendencję do łatwiejszego trzymania się tego materiału niż do metalowych, szklanych lub twardych elementów telefonu, mówi ekspert.

Czytaj wiecej…

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

447399db8a3c2e4626e0d023e0ef

Jest już wzór. Banknot 20 zł z Lechem Kaczyńskim

98fb99c4db75376e7d0418f42c6e

Izera. Polski samochód elektryczny w 2024. Na razie hatchback i SUV