Dlaczego jest ważna szatka i świeca na chrzest

baptism baby cute little feet of a girl at christe paq2g3r 1 1

Szatka i świeca to dwa bardzo ważne symbole chrztu świętego. To właśnie one są elementami obowiązkowymi na liście rzeczy, które należy zakupić przygotowując się do chrztu świętego dziecka. O czym warto pamiętać dokonując ich wyboru? Jakie mają znaczenie i co symbolizują?

Szatka do chrztu świętego – co warto o niej wiedzieć?

Podczas chrztu świętego dziecko zostaje przyjęte do wspólnoty osób wierzących, otrzymuje wówczas nowe życie w wierze katolickiej, dzięki któremu staje się umiłowanym dzieckiem Boga. Można powiedzieć, że w momencie przyjęcia chrztu świętego w człowieku dokonuje się wewnętrzna przemiana, a symbolem tej przemiany jest właśnie biała szatka do chrztu. To biel jest, bowiem kolorem czystości i niewinności, a ponadto symbolizuje ona triumf i radość. Dziecko podczas chrztu świętego otrzymuje białą szatkę, którą nakłada na nie matka chrzestna. Dzieje się tak, ponieważ staje się ono nowym stworzeniem i przyobleka się w Chrystusa. Rodzice i rodzice chrzestni są zobowiązani za pomocą słowa i przykładu pomagać dziecku żyć godnie tak jak przystało na dziecko Boże.

Zobacz również: Jaką wodę wybrać i dlaczego? Źródlana czy lecznicza?

Świeca na chrzest – dlaczego to właśnie ona jest tak ważnym symbolem chrztu świętego?

Należy również zaznaczyć, że świeca na chrzest jest tak ważnym symbolem pierwszego sakramentu świętego dziecka, ponieważ to właśnie ona symbolizuje wewnętrzne oświecenie oraz życie duchowe, które człowiek rozpoczyna wraz z przyjęciem chrztu. Duże znaczenie ma również to, że świecę chrzcielną zapala się od Paschału, który to jest symbolem zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa. Dziecko zostaje, więc oświecone przez Chrystusa i na znak tego powinno postępować tak jak postępuje dziecko światłości. Na rodzicach i chrzestnych spoczywa, więc od tego momentu bardzo ważne zadanie, a mianowicie muszą troszczyć się oni o to, aby nowo ochrzczony mały człowiek w swoim przyszłym życiu trwał w wierze.

Zobacz również: Dlaczego kobiety zaraz po seksie korzystają z toalety?

O czym warto pamiętać kupując szatkę do chrztu i świece na chrzest?

Warto również zwrócić uwagę na to, że biała szatka i świeca chrzcielna będą bez wątpienia stanowiły bardzo ważne pamiątki z tego wyjątkowego dnia. Należy, więc odpowiednio przemyśleć ich wybór i zdecydować się na zakup produktów dobrej jakości. Wysokiej klasy, pięknie wykonane szatki i świece na chrzest święty odnajdziemy w sklepie internetowym Balumi.com.pl. To właśnie tu dostępne są gustowne i subtelne szatki do chrztu, na których wyszywane zostają imię dziecka oraz data jego chrztu. Taka szatka na brzegach ozdobiona jest bawełnianą koronką, a pod wyhaftowanym napisem umieszczona jest delikatna kokardka. Jest to klasyczne, a przy tym niezwykle eleganckie rozwiązanie chętnie wybierane przez wiele osób. Jeżeli zaś chodzi o świece na chrzest to w sklepie Balumi dostępne są bardzo pięknie prezentujące się świece w kolorze białym i ecru z ręcznie wykonaną podprofitką. Całości uroku dodaje subtelna wstążeczka. Warto również dodać, że aby jak najlepiej dopasować do siebie te dwa ważne symbole, świecę i szatkę możemy kupić w specjalnie stworzonym zestawie.

Źródło informacji

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

z26873072IER

Trochimiuk oczyszczony z zarzutów. 10 lat długiej walki sędziego

2fe7fe97f51c6ac9547c771124e8

Solidarna Polska apeluje do PiS. Chodzi o rezolucję PE ws. LGBT