Ciekawe propozycje zajęć dodatkowych dla dzieci w szkole podstawowej

surface oad5um45cik unsplash

Szkoła podstawowa to czas intensywnego rozwoju u dzieci. To właśnie wtedy pojawiają się pierwsze pasje i uwidaczniają się talenty. Proces edukacji zawiera jednak tyle różnych elementów, że nie zawsze udaje się na to wszystko znaleźć czas. Receptą okazują się zajęcia dodatkowe, na które dziecko może uczęszczać już po godzinach lekcyjnych lub zdalnie z domowego zacisza. Możliwości jest tutaj naprawdę dużo! Zapraszamy do lektury!

Programowanie to świetna zabawa!

Świetną propozycją na twórcze spędzenie wolnego czasu po szkole są zajęcia z programowania. Dzieci nieustannie w coś grają zarówno na smartfonach, jak i komputerach — dlatego warto to połączyć z nauką. Kodowanie umożliwia tworzenie własnych gier, aplikacji czy stron internetowych. To okazja do niecodziennej zabawy, a także treningu kreatywności, wyobraźni i logicznego myślenia!

Pomocny może być tu zwłaszcza kurs programowania dla dzieci online. Rodzice oszczędzają w ten sposób czas, który normalnie muszą poświęcić na dowiezienie dziecka na zajęcia, a przyszły mały kursant może w spokoju skupić się na nauce z domowego zacisza. Co więcej, do uczestnictwa w takich zajęciach wystarczy jedynie dostęp do Internetu i własny laptop. Nauka programowania pozytywnie wpływa na rozwój mózgu, uczy radzenia sobie z porażkami i wyciągania wniosków z popełnionych błędów. Jest to też świetny trening kreatywności i analitycznego myślenia. Poza tym, jeśli dziecku spodoba się programowanie, to jest duża szansa, że będzie chciało uczyć się ono dalej, a w przyszłości być może zostanie pełnoprawnym programistom.

Kursy programowania dla dzieci znajdziesz na stronie https://pixblocks.com/

Zajęcia z języków obcych? Czemu nie!

Inną propozycją zajęć dodatkowych są zajęcia z języków obcych. Nie jest tajemnicą, że we współczesnym świecie znajomość języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym to absolutne minimum, aby w ogóle funkcjonować w społeczeństwie. Język angielski jest standardem, który powinien znać każdy. Dlatego też dziecko powinno się go uczyć już od najmłodszych lat, kiedy zdobywana wiedza jest łatwo przyswajalna. Oczywiście, w sieci aż roi się od kursów online, które mogą być świetną alternatywą dla stacjonarnych zajęć w szkole.

Angielski to jednak niejedyny język, którego warto się uczyć. Na popularności zyskują ostatnio: hiszpański i francuski, które wykorzystuje się coraz częściej także w komunikacji biznesowej. Przyjmuje się, że każda osoba powinna posługiwać się przynajmniej 3 językami na poziomie, umożliwiającym swobodną komunikację.

Zajęcia artystyczne w różnych formatach

Bardzo ciekawą opcją wśród zajęć dodatkowych dla dzieci w szkole podstawowej są również lekcje artystyczne. Mowa tutaj m.in. o zajęciach muzycznych czy plastycznych, a nawet o kursach tańca. Jeśli dziecko przejawia zainteresowanie rysunkiem, muzyką, śpiewem, tańcem czy aktorstwem — to dobrze jest zweryfikować jego talenty na takich zajęciach.

W przypadku zajęć artystycznych trudno jest znaleźć alternatywę w świecie online. Wyjątkiem są kursy z tworzenia grafik 2D lub 3D – co też może być ciekawym rozwiązaniem na późniejszych etapach edukacji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

mezczyzna nalewa alkohol z karafki do szklanek

Karafki na nalewki – jakie wybrać?

czyratysazleniekoniecznie

Czy raty są złe? Niekoniecznie!