w

10 najlepszych ryb akwariowych dla początkujących

Trzymanie akwarium w domu zapewnia wiele korzyści zdrowotnych, takich jak obniżenie ciśnienia krwi i poziomu stresu. Ponadto pokój, w którym go umieścisz, automatycznie zaczyna wyglądać atrakcyjniej i żywszy.

10 najlepszych ryb akwariowych dla początkujących

Zobacz 10 najlepszych ryb akwariowych, które są idealnym wyborem dla początkujących. Jeśli po raz pierwszy prowadzisz akwarium, gatunki słodkowodne będą idealnym wyborem. Są łatwiejsze w utrzymaniu, a te stworzenia są bardziej wyrozumiałe dla błędów, które możesz popełnić jako początkujący.

Istnieje wiele gatunków słodkowodnych, które możesz trzymać w swoim akwarium, ale kilka z nich jest lepszym wyborem dla początkujących właścicieli akwariów.

Neon Tetras

NeonTetra

10 najlepszych ryb akwariowych dla początkujących 12

Znane ze swoich niebieskich ciał z jasnoczerwonymi paskami, Neon Tetras to jeden z najpopularniejszych gatunków słodkowodnych. Są cienkie, małe i bardzo łatwe w utrzymaniu.

Neonowe tetras nawet nie rosną zbyt długo i osiągają tylko około 2,2 cm długości. Są spokojne i spokojne z natury i najlepiej radzą sobie, gdy trzymasz je w grupach i akwariach z roślinami, skałami i innymi akcesoriami, których mogą użyć do ukrycia.

Mollies

Mollies

Neon Orange Molly Fish (wikipedia).

Mollie są spokojne i małe i nie będziesz musiał wiele robić, aby się nimi zająć. Rosną około 3-4 cali długości i wyglądają całkiem atrakcyjnie.

Mięczaki są wszystkożerne i dlatego zjadają również inne zwierzęta i rośliny. Niezwykle atrakcyjne jest to, że są żywicielami. Ich jaja rozwijają się w ich ciałach i wychodzą jako żywy narybek.

Ponieważ te ryby uwielbiają się rozmnażać, musisz zachować tylko jedną płeć, jeśli masz mały zbiornik i nie chcesz ich zbyt wielu.

Gupiki

Gupiki
Dzikie samce i samice gupików (wikipedia).

Również gupiki to świetny wybór dla początkujących. Nie są wybredne, ale mogą rozmnażać się ze sobą dość szybko, jeśli nie trzymasz osobno płci.

Możesz znaleźć gupiki w wielu kolorach, a samce wyglądają atrakcyjniej niż samice. Ryby te mają żywe osobowości i łatwo przystosowują się do wielu warunków wodnych. To właśnie sprawia, że ​​są tak popularne wśród początkujących akwarystów.

Złota Rybka

Złota rybka Najlepsze ryby akwariowe dla początkujących
10 najlepszych ryb akwariowych dla początkujących 13

To kolejna niezwykle popularna ryba słodkowodna. Mogą rosnąć prawie 14 cali długości na wolności i 5 cali w akwariach i wyglądają bardzo atrakcyjnie. Niektóre żyją nawet ponad 25 lat.

Jeśli chcesz pomieścić je, potrzebujesz akwarium o pojemności co najmniej 20 galonów. Ale ponieważ są one mało wymagające w utrzymaniu, nie masz się czym martwić. Wszystko, co musisz zrobić, to użyć dobrego filtra i co tydzień zmieniać wodę.

Ryba Betta

Ryba Betta
Ryba Betta

Nazywane również bojownikami syjamskimi, Bettas to kolejny dobry wybór dla twojego akwarium. Możesz je znaleźć w różnych kolorach i są w większości łatwe w obsłudze.