10 najlepszych ryb akwariowych dla początkujących

photomix image 10

Zobacz 10 najlepszych ryb akwariowych, które są idealnym wyborem dla początkujących. Jeśli po raz pierwszy prowadzisz akwarium, gatunki słodkowodne będą idealnym wyborem. Są łatwiejsze w utrzymaniu, a te stworzenia są bardziej wyrozumiałe dla błędów, które możesz popełnić jako początkujący.

Istnieje wiele gatunków słodkowodnych, które możesz trzymać w swoim akwarium, ale kilka z nich jest lepszym wyborem dla początkujących właścicieli akwariów.

Neon Tetras

NeonTetra

Znane ze swoich niebieskich ciał z jasnoczerwonymi paskami, Neon Tetras to jeden z najpopularniejszych gatunków słodkowodnych. Są cienkie, małe i bardzo łatwe w utrzymaniu.

Neonowe tetras nawet nie rosną zbyt długo i osiągają tylko około 2,2 cm długości. Są spokojne i spokojne z natury i najlepiej radzą sobie, gdy trzymasz je w grupach i akwariach z roślinami, skałami i innymi akcesoriami, których mogą użyć do ukrycia.

Mollies

Mollies
Neon Orange Molly Fish (wikipedia).

Mollie są spokojne i małe i nie będziesz musiał wiele robić, aby się nimi zająć. Rosną około 3-4 cali długości i wyglądają całkiem atrakcyjnie.

Mięczaki są wszystkożerne i dlatego zjadają również inne zwierzęta i rośliny. Niezwykle atrakcyjne jest to, że są żywicielami. Ich jaja rozwijają się w ich ciałach i wychodzą jako żywy narybek.

Ponieważ te ryby uwielbiają się rozmnażać, musisz zachować tylko jedną płeć, jeśli masz mały zbiornik i nie chcesz ich zbyt wielu.

Gupiki

Gupiki
Dzikie samce i samice gupików (wikipedia).

Również gupiki to świetny wybór dla początkujących. Nie są wybredne, ale mogą rozmnażać się ze sobą dość szybko, jeśli nie trzymasz osobno płci.

Możesz znaleźć gupiki w wielu kolorach, a samce wyglądają atrakcyjniej niż samice. Ryby te mają żywe osobowości i łatwo przystosowują się do wielu warunków wodnych. To właśnie sprawia, że ​​są tak popularne wśród początkujących akwarystów.

Złota Rybka

Złota rybka Najlepsze ryby akwariowe dla początkujących

To kolejna niezwykle popularna ryba słodkowodna. Mogą rosnąć prawie 14 cali długości na wolności i 5 cali w akwariach i wyglądają bardzo atrakcyjnie. Niektóre żyją nawet ponad 25 lat.

Jeśli chcesz pomieścić je, potrzebujesz akwarium o pojemności co najmniej 20 galonów. Ale ponieważ są one mało wymagające w utrzymaniu, nie masz się czym martwić. Wszystko, co musisz zrobić, to użyć dobrego filtra i co tydzień zmieniać wodę.

Ryba Betta

Ryba Betta
Ryba Betta

Nazywane również bojownikami syjamskimi, Bettas to kolejny dobry wybór dla twojego akwarium. Możesz je znaleźć w różnych kolorach i są w większości łatwe w obsłudze.

Jednak Betta są z natury agresywne i terytorialne, gdy są trzymane z innymi gatunkami, zwłaszcza z samcami. Dobrym pomysłem będzie trzymanie w akwarium tylko kotletów Bettas, a jeśli są spokojne, możesz je również pomieścić z innymi rybami.

Kolce złotego karła

Najlepsze ryby akwariowe
Kolce złotego karła.

Chociaż te ryby nie są dobrze znane, są dobrym wyborem dla początkujących. Dorastają do prawie 1,5 cala długości i można je łatwo rozpoznać po ich złotym kolorze z czarnymi znaczeniami.

Golden Dwarf Barbs najlepiej radzą sobie w akwariach z roślinami. Jedyną rzeczą, o której musisz pamiętać, jest to, aby w akwarium nie umieszczać więcej niż 5 takich ryb.

Skalary

Najlepsze ryby akwariowe

Skalary, część rodziny pielęgnic, może osiągnąć prawie 8 cali wysokości. Są przepiękne i można je znaleźć w wielu różnych wzorach i kolorach.

Skalary mogą jeść inne zwierzęta, takie jak krewetki i owady, a także rośliny. Najlepiej będzie trzymać je z dala od małych rybek. W rzeczywistości nie należy trzymać ze sobą zbyt wielu, ponieważ mają one agresywny i terytorialny charakter.

Platies

Rainbow Platy (pies)
Rainbow Platy (wikipedia)

Platies są słodkowodne, które znajdziesz w wielu egzotycznych kolorach. Na ogół są spokojnymi i mogą dobrze się rozwijać w większości społeczności.

Możesz łatwo trzymać Platies wraz z Mollie i Guppies. Karmienie ich również nie jest trudne. Możesz podać im kombinację białek i pokarmów roślinnych. Jedzenie na bazie mięsa również jest dla nich dobre, więc je również karm.

Zebra Danios

Najlepsze ryby akwariowe

Zebra Danios to kolejny idealny mieszkaniec Twojego pierwszego akwarium. Są mało wymagające w utrzymaniu, małe i rosną tylko około 5 do 7 cm. Ponieważ szkolą ryby, musisz trzymać je w grupach, w przeciwnym razie mogą łatwo się zestresować.

Te małe rybki uwielbiają jeść owady, skorupiaki i robaki. Możesz nawet karmić je zwykłym pokarmem w postaci płatków. Ważną rzeczą do zapamiętania jest to, że Zebra Danios mogą łatwo wyskoczyć z twoich zbiorników, więc upewnij się, że zawsze je zakrywasz.

Tęczowa ryba

Rainbow Najlepsze ryby akwariowe

Ryby tęczowe są również dość powszechne wśród początkujących, ponieważ są łatwe w utrzymaniu. Występują w żywych kolorach, ale nie będziesz w stanie tego zauważyć, dopóki ryby tęczy nie osiągną dorosłości.

Te ryby są dość płochliwe i zwykle spokojne z innymi, takimi jak Tetras i Barbs. Tak więc nie będziesz miał żadnych trudności z umieszczeniem ich w swoim pierwszym akwarium społecznościowym.

Podsumowanie

Ryby nie są tak wyraziste, jak inne zwierzęta, takie jak psy i koty, ale z pewnością są piękne i cenne. Gdy już masz akwarium w swoim domu, nie będziesz w stanie powstrzymać się od oglądania ich pływających tu i tam i radości. Przyniesie dużo pozytywności i całkowicie zmieni aurę Twojego domu.

Może cię zainteresuje; Top 10 fascynujących i niezwykłych motyli

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

Czy aborcja powinna być dozwolona

Sondaż na pytanie: Czy aborcja powinna być dozwolona?

Lewandowski goni rekord Gerda Muellera kolejny krok zrobiony 1

Lewandowski goni rekord Gerda Muellera, kolejny krok zrobiony