Zastosowanie kurtyn paskowych w magazynach i halach przemysłowych

glowne fotolia 110977064

Nieodłączną częścią działalności przedsiębiorstwa zajmującego się produkcją i obrotem towarów jest powierzchnia magazynowa. Firmy same budują wielkopowierzchniowe magazyny lub je wynajmują. Poprawne funkcjonowanie magazynów stanowi jeden z warunków dobrze zaprojektowanej logistyki i obrotu towarami. Aby tak się stało, muszą one być wyposażone w wiele niezbędnych detali.

Kurtyny paskowe co to jest i jak działa?

Kurtyny PCV wykorzystywane w magazynach i halach przemysłowych wykonane są z pasów o zróżnicowane długości, szerokość pojedynczego pasa wynosi od 20 do 40cm. Pasy wykonane są z miękkiego i elastycznego tworzywa sztucznego. Ich rolą jest zastąpienie stałej ściany lub drzwi i stworzenie mobilnej i umownej ścianki, którą bardzo łatwo pokonać. Ale nie tylko. Tego rodzaju pasy PCV pełnią jednocześnie funkcję ochrony przed uciążliwymi warunkami atmosferycznymi, stanowią optymalną izolację termiczną.

Kurtyna paskowa PCV zapobiega przeciągom, tłumi dźwięki z zewnątrz, chroni wnętrze przed wiatrem i deszczem, blokuje również przedostawanie się do wnętrza kurzu, owadów czy dymu. Podobne zadanie pełni kurtyna do chłodni, która zapobiega wnikaniu do niej ciepłego powietrza. Ma to szczególne znaczenie, gdy chłodna znajduje się w pobliżu miejsc produkcji, gdy przepływ towarów trwa nieustannie. Ale kurtyny PCV potrafią również ochronić wnętrze przed szkodliwymi substancjami wnikającymi do chronionej przestrzeni czy nieprzyjemnymi zapachami, a przynajmniej znacząco spowalniają ten proces.

Kurtyny paskowe otwierają przestrzeń

Kurtyna paskowa PCV jest bezpieczna dla ludzi, co więcej, bardzo często jest bezpieczniejsza i wygodniejsza niż otwierane skrzydła drzwi. Przez kurtynę swobodnie przejedzie wózek widłowy z ładunkiem towarów a nawet samochód. Dzięki właściwościom fizykochemicznym kurtyny jest ona odporna na uszkodzenia mechaniczne, błyskawicznie przesuwa się po pojazdach nie blokując tempa przejazdu. Jednocześnie kurtyny paskowe są trudnozapalne, chronią więc wnętrze przed wnikaniem ognia.

Kurtyny paskowe PCV doskonale sprawdzają się w każdej dziedzinie przemysłu. W zależności od potrzeb spełniają funkcję izolacji termicznej a nawet akustycznej. Magazyny rozstawione w przestrzeni przemysłowej narażone są na hałasy urządzeń mechanicznych, ich spaliny i wytwarzane ciepło. Paski kurtyny skutecznie izolują przestrzeń magazynową przed tymi czynnikami.

Paski PCV wyróżniają się odpornością na działanie olejów mechanicznych, różnego rodzaju środków chemicznych, większości gatunków rozpuszczalników oraz związków zasadowych czy kwasów. Dzięki takim właściwościom bardzo łatwo się je konserwuje, czyści i dezynfekuje, jeżeli tego wymaga produkcja. Kurtynę PCV można myć, czyścić, odkażać czy nabłyszczać. Te właśnie cechy PCV predestynują je do zastosowania w pomieszczeniach produkcyjnych, wszędzie tam gdzie stosuje się malowanie proszkowe czy lakierowanie powierzchni.

Kurtynę PCV można zastosować wewnątrz powierzchni, tworząc w ten sposób jej podziały. Ochroni ona pozostałe pomieszczenia przez roznoszeniem się oparów, aerozoli czy nieprzyjemnych zapachów. Jednocześnie paski PCV nie utrudniają komunikacji i logistyki przemieszczania się osób i towarów. Kurtyny paskowe wykorzystuje się również do osłony maszyn przed czynnikami zewnętrznymi lub odwrotnie, chroni się w ten sposób środowisko przed konsekwencjami pracy niektórych urządzeń.

Kurtyny paskowe PCV to skuteczna i estetyczna ochrona powierzchni magazynowych lub przemysłowych. Chroni urządzenia, maszyny i towary, ale też pracowników.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

pexels tima miroshnichenko 6169043

Przewóz ADR – co to jest

6957cb0f228e705f41d422998ae6e07f

Implanty zębowe w Krakowie: odzyskaj uśmiech dzięki nowoczesnej technologii