Zakładanie firmy za granicą – dlaczego warto skorzystać z usług biura wirtualnego?

fbs24 zakladanie firmy za granica ryzyko czy inwestycja

Wiele osób marzy o tym, aby pracować za granicą „na własny rachunek”. Założenie działalności gospodarczej bywa jednak nie lada wyzwaniem. Sporym utrudnieniem są złożone przepisy, które znacząco różnią się od tych obowiązujących w Polsce. Łatwo o błędy niosące za sobą szereg negatywnych konsekwencji. Nie warto jednak rezygnować z pomysłu na biznes! Wystarczy jedynie skorzystać ze wsparcia doświadczonych, a zarazem kompetentnych doradców. Dzięki nim załatwienie niezbędnych formalności przebiegnie o wiele szybciej. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, to ten wpis jest dla Ciebie!

Kiedy założyć firmę za granicą?

Na założenie własnej działalności gospodarczej za granicą decydują się najczęściej osoby świadczące różnego typu usługi (np. budowlane, remontowe, elektryczne, kosmetyczne, fryzjerskie). Aby założyć własny biznes w Holandii, nie ma konieczności zatrudniania pracowników. Wraz z upływem czasu można zmienić formę prawną firmy, tak aby rozwinąć działalność.

Należy jednak pamiętać o posiadaniu przynajmniej kilku klientów – unikanie stosunku pracy jest ogromnym problemem, który charakteryzuje jednak wysoka wykrywalność przez odpowiednie organy. Skutkiem takiego działania mogą być dotkliwe sankcje, szczególnie te finansowe.

Własna firma za granicą to nie tylko obowiązki, ale również przywileje. Przede wszystkim jest to stałe i pewne miejsce zatrudnienia, co usatysfakcjonuje tych, którzy dotychczas byli uzależnieni od prac dorywczych. Zarejestrowana działalność poprawia wizerunek w oczach potencjalnych klientów. Zwiększa to szansę na nawiązanie współpracy.

Działalność gospodarcza za granicą to również prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy oczekują wyższych zarobków. Oczywiście jest to kwestia bardzo indywidualna, a przemyślana strategia to połowa sukcesu. W przypadku wątpliwości rozsądnie jest skonsultować się ze specjalistami.

Czym jest wirtualne biuro?

Jeśli planujesz założyć firmę za granicą, to koniecznie zapoznaj się z ofertą wirtualnego biura. To świetna opcja dla tych, którzy potrzebują przestrzeni do spotkań z klientami, czy przeprowadzenia szkoleń i konferencji. Wirtualne biuro udostępnia adres, który można wykorzystać podczas rejestracji działalności. Trudno o lepszą propozycję dla tych, którzy nie potrzebują stacjonarnej siedziby. Trzeba wziąć pod uwagę, że ceny wynajmu nie należą do niskich.

Wirtualne biura w Holandii i innych krajach oferują szereg dodatkowych usług, dzięki którym prowadzenie biznesu stanie się prostsze. Mowa tutaj o pomocy administracyjnej i sekretarskiej. Znaczna część spraw może zostać załatwiona online (np. umówienie sali konferencyjnej na spotkanie), co usatysfakcjonuje tych, którzy sporo czasu spędzają w Polsce.

Zalety wirtualnego biura

Chcesz założyć własną firmę i nie wiesz, czy opłaca się skorzystać z usług wirtualnego biura? Sprawdź poniższe argumenty, które pomogą Ci w podjęciu trafnej decyzji.

  • Oszczędność gotówki – zdecydowana większość osób dąży do zminimalizowania kosztów prowadzenia działalności poza granicami kraju. Wirtualne biuro to świetne rozwiązanie dla tych, którzy z różnych powodów nie posiadają stacjonarnej siedziby firmy. Jest to sporym problemem podczas jej rejestracji. Negatywnie wpływa to również na wizerunek marki. Należy jednak pamiętać, że wynajem własnego lokalu stanowi spore obciążenie finansowe. Ponadto bardzo często jest on kompletnie zbędny (np. w przypadku usług mobilnych lub realizowanych u klienta). Nie każdy wie, że wirtualne biuro często umożliwia również zarezerwowanie pomieszczenia (np. sali konferencyjnej) na ustalony termin.
  • Brak konieczności zatrudnienia pracowników – początkujący przedsiębiorca nie może pozwolić sobie na zatrudnienie sekretarki, która pomoże w zarządzaniu spotkaniami z potencjalnym klientem. Wirtualne biuro to również nieograniczony dostęp do profesjonalnej obsługi, która przygotuje odpowiednio salę konferencyjną, zadba o materiały potrzebne na spotkaniu. Jest to wsparcie, które pomoże nie tylko w zarządzaniu w biznesie, ale też wpłynie pozytywnie na wizerunek firmy.
  • Wzrost zaufania klientów – firma posiadająca siedzibę w atrakcyjnej lokalizacji jest o wiele lepiej postrzegana przez klientów. To prosty sposób na zwiększenie zaufania, co jest szczególnie ważne dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki na rynku. Należy podkreślić, że funkcjonowanie wirtualnych biur jest całkowicie legalne i zgodne z obowiązującymi przepisami.

Minimum formalności – z oferty wirtualnego biura może skorzystać każdy. Nie trzeba obawiać się nadmiaru czasochłonnych formalności. Ponadto, w dowolnym momencie można rozszerzyć pakiet usług, według potrzeb i wzrostu firmy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

co najczesciej transportujemy w polsce

Rodzaje transportu – co najczęściej przewozimy?

barbell and kettlebell weights 2022

Jakie partie mięśni można ćwiczyć na kettlebell?