Jakie partie mięśni można ćwiczyć na kettlebell?

barbell and kettlebell weights 2022

Trening siłowy już od kilku lat przybiera na popularności. Aby zwiększyć masę mięśniową, nie potrzebujesz jednak wielkich sztang ani specjalistycznych sprzętów z siłowni, ponieważ wystarczy ci kettlebell. Ten ciężarek o bardzo nietypowym kształcie pozwoli ci pracować niemalże nad całą sylwetką. Jeśli jesteś więc ciekawy, jak można ćwiczyć z kettlebell, czytaj dalej.

Kompleksowy trening z kettlebell

Ciężary umożliwiają pracę nad całym ciałem – zarówno nad jego górnymi, jak i dolnymi partiami. Najlepszym dowodem są na to ćwiczenia, które możesz znaleźć na tej stronie internetowej https://www.mediaexpert.pl/lp,atlas-cwiczen-kettlebell. Przysiad z ciężarem nad głową wzmocni ręce oraz nogi, russian twist doskonale wpłynie na brzuch, a swing pozwoli pracować nad ramionami. To najlepszy dowód na to, że nawet w domu, przy niewielkim nakładzie finansowym można skutecznie rzeźbić sylwetkę i spalać kalorie. Aby moc prawidłowo ćwiczyć, pamiętaj o ciężarku dopasowanym do twoich możliwości. Zwróć też uwagę na technikę, ponieważ to właśnie dzięki niej twoje treningi będą bezpieczne dla stawów.

Tajemnica treningu nóg z kettlebell

Jeśli masz jeden kettlebell i chcesz jednocześnie aktywować wiele grup mięśni, to dobrze trafiłeś. Bez względu na wykonywane ćwiczenie w pozycji stojącej, ugnij delikatnie nogi. Dzięki temu poczujesz, jak pracują twoje uda oraz pośladki, a dodatkowy ciężar pomoże ci skrócić nieco drogę do celu. Poza tym możesz oczywiście ćwiczyć z dwoma ciężarami, by równomiernie rozłożyć ciężar w przysiadzie sumo, wykroku bądź zakroku. Pamiętaj jednak, że po każdym takim treningu warto rozluźnić mięśnie i nieco się zrelaksować. Nie inwestując w specjalne usługi masażysty, możesz samodzielnie wykonać sobie masaż za pomocą walka. Pod tym adresem https://www.mediaexpert.pl/lp,atlas-cwiczen-rolowanie znajdziesz kilka cennych wskazówek oraz wiele technik, które wykorzystasz po ćwiczeniach.

Co jest ważne podczas treningu z kettlebell?

Chcąc osiągnąć jakiekolwiek efekty treningu z ciężarem, trzeba pamiętać o regularności ćwiczeń i to jest niemalże dla każdego oczywiste. Niestety pragnąc przyspieszyć proces budowy mięśni, początkujący miłośnicy sportu często stawiają na zbyt dużą masę kettlebell, a to może tylko zaszkodzić. Najlepiej zaczynać od najlżejszych ciężarów i stopniowo zwiększać ich masę. Poza tym wykonując ćwiczenia np. z tej strony internetowej https://www.mediaexpert.pl/lp,atlas-cwiczen-rolowanie, zwróć uwagę na poprawność w czasie swojej sesji. Trening najlepiej wykonywać przed lustrem, ponieważ to pozwoli na szybką korektę postawy, a co za tym idzie, unikniesz także kontuzji. Pamiętaj też, że w przypadku ciężarów pośpiech nie ma sensu. Tu lepiej postawić na dokładność, by nie wyrządzić sobie krzywdy. Trenując regularnie i rozsądnie na pewno osiągniesz swój cel, szybciej niż myślisz.

Trening siłowy to najlepszy sposób, by perfekcyjnie wyrzeźbić ciało. Wiele osób jednak zapomina, że rosnąca masa mięśniowa ma większe zapotrzebowanie kaloryczne, dlatego jej kształtowanie wspomaga także odchudzenie. Zamiast więc siedzieć na kanapie, kup szybko kettlebell i bierz się do ćwiczeń. Jeśli zaczniesz już teraz, masz spore szanse osiągnąć sukces do lata. Być może taka forma aktywności stanie się twoją pasją, a nie tylko krótką przygodą, która ma zagwarantować szybsze wyniki odchudzania.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

fbs24 zakladanie firmy za granica ryzyko czy inwestycja

Zakładanie firmy za granicą – dlaczego warto skorzystać z usług biura wirtualnego?

freak fighty w polsce dlaczego staly sie tak popularne

Freak fighty w Polsce – dlaczego stały się tak popularne?