Władysław Kosiniak-Kamysz zdradza przepis na wygraną opozycji z PiS

Władysław Kosiniak-Kamysz – Szef Polskiego Stronnictwa Ludowego nie ukrywał, że spodziewa się, iż to właśnie jego partia będzie należeć do przyszłego rządu, już po odsunięciu PiS od władzy. Zaznaczał jednak, że aby do tego doszło, potrzebne jest zrozumienie układu sił na polskiej scenie politycznej.

– Uważamy, że opozycja może wygrać wybory tylko i wyłącznie w dwóch blokach. Ci, którzy pchają nas do jednego bloku, jednego worka, chcą utracić masę wyborców, bo ja sobie nie wyobrażam, żeby na naszą listę, na której będzie Klaudia Jachira, głosował tradycyjny elektorat PSL – mówił Kosiniak-Kamysz.

Władysław Kosiniak-Kamysz

Swoją niechęć Władysław Kosiniak-Kamysz do posłanki Jachiry polityk tłumaczył m.in. jej ostatnimi wystąpieniami w Sejmie. – Klaudia Jachira, która profanuje Rotę, nie przyciągnie głosów tych, którzy tę Rotę śpiewają na polskiej wsi. Na miłość boską, niech ci, którzy proponują jedną listę, się opamiętają, bo doprowadzą do kolejnego zwycięstwa PiS. Wpychają miliony wyborców w ręce PiS, nie dlatego, że tak chcą ci wyborcy, tylko nie będą mieli alternatywy – podkreślał.

Apel Episkopatu przed Wszystkich Świętych reaguje na prośbę ministra

Władysław Kosiniak-Kamysz a centrum skrajności

Kosiniak-Kamysz chciałby, żeby to właśnie PSL stanowiło centrum pomiędzy skrajnościami polskiej lewicy i prawicy. Jego ugrupowanie miałoby należeć do bloku centrowego lub centro-prawicowego, podczas gdy pozostała część opozycji walczyłaby o głosy w bloku…

Źródło informacji

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

Bez nazwy 2

Doda usunęła swój tatuaż po Radku. Ma teraz wielką ranę

Rafael Nadal będzie promował elektromobilność z Kią EV6