Święta, sylwester, inne sprawy – masz intensywny czas? Sprawdź, czy na pewno o niczym nie zapomniałeś!

pamietaj o przegladzie samochodu

W świątecznym chaosie ciężko jest mieć wszystko pod kontrolą. Nietrudno o czymś zapomnieć jak o zobowiązaniach i innych ważnych sprawach, które nie mogą zaczekać. Sprawdź, czy nie zostawiłeś na ostatnią chwilę wymienionych w artykule kwestii.

Przegląd samochodu

Jedną z takich rzeczy, które łatwo przeoczyć jest termin corocznego przeglądu technicznego samochodowego. Należy tego pilnować, w innym wypadku może nas to dużo kosztować. Bez ważnego przeglądu podczas kontroli zapłacimy spory mandat, bo co najmniej 1500 zł. Oprócz kwestii finansowej warto znać stan auta, którym codziennie jeździmy – dla swojego, jak i innych uczestników ruchu drogowego bezpieczeństwa, Zazwyczaj stacje diagnostyczne pojazdów, jeśli wcześniej korzystało się z ich usług przypominają o zbliżającym się terminie wysyłając SMSa. Jednak nie zawsze taka wiadomość może do nas trafić. Obecne przepisy nie wymagają od kierowcy, aby miał przy sobie dowód rejestracyjny pojazdu. Co stanowi zagrożenie, że dokument wyląduje na dnie szuflady i zapomnimy spojrzeć na zapisaną datę. Jeśli posiadamy aplikacje na swoim telefonie mObywatel i mamy dodany tam dowód rejestracyjny, to jest większa szansa, że nie zapomnimy o dacie przeglądu.

Gdzie przeprowadzić przegląd auta?

Do wielu salonów samochodowych przynależy autoryzowany serwis danej marki oraz stacja kontroli pojazdów, tak jest w przypadku np. salon Mitsubishi. Bardzo często znajdują się one zaraz obok salonu. Są również przypadki, że punkty są rozmieszczone na mapie miasta w różnych lokalizacji. W dużych miastach jest wiele miejsc, które wykonają nam przegląd, dlatego wracając z pracy czy zakupów można przy okazji zajechać do punktu znajdującego się po drodze.

Rachunki

Bardzo ważne, aby pilnować takich zobowiązań jak rachunki, czynsz, czy rata kredytu. Dobrze jest mieć w zwyczaju pilnowanie terminów wszystkich zobowiązań i opłacaniu ich w terminie. Chyba nikt nie chciałby dopuścić do sytuacji, w której z powodu braku uwagi nie zapłaciliśmy rachunków za telefon i nie będziemy mogli zadzwonić do rodziny z życzeniami świątecznymi bądź noworocznymi. Nieopłacenie mediów może znowu skutkować odebraniem sobie przyjemność z oglądania kultowych filmów. Już nie mówiąc o niedogodnościach jakie by nas spotkały po wyłączeniu prądu, czy wody.

Najwygodniej i najszybciej opłacać rachunki przez internet, wykonując przelewy ze strony swojego banku. Jeśli jesteś zwolennikiem tradycyjnych płatności możesz to również zrobić idąc do swojego banku, bądź na poczcie, czy w niektórych sklepach. Jednak warto mieć na uwadze, że niektóre miejsca pobierają prowizję. Nie jest to duża kwota, jednak w skali roku może uzbierać się większa sumka.

Prezenty

Prezenty, szczególnie te świąteczne są kolejną rzeczą, przy której można stracić głowę. Czas w grudniu płynie zaskakująco szybko, a ilość osób do obdarowania może sprawić, że ostatecznie o kimś zapomnimy. Na pewno nikt z nas nie chce sprawić bliskiej osobie przykrość, dlatego starajmy się przygotowywać listę osób oraz prezentów, które chcemy kupić. Warto też z odpowiednim wyprzedzeniem robić zakupy, gdy w sklepach nie ma jeszcze tłumów ludzi, wtedy zakupy będą o wiele spokojniejsze, a ryzyko świątecznej pomyłki będzie mniejsze.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

przyciemnione szyby samochod

Czy przyciemnianie szyb jest legalne na całym świecie?

wymiana oleju silnikowego

Wymiana oleju silnikowego – kiedy należy to zrobić i jak się do tego zabrać?