Czy przyciemnianie szyb jest legalne na całym świecie?

przyciemnione szyby samochod

Coraz więcej kierowców decyduje się na przyciemnianie szyb. Ma to szereg konkretnych powodów. Jednak czy praktyka ta jest legalna w Polsce oraz innych krajach na świecie? Czym różnią się przepisy w różnych częściach świata i zadbać o legalność przyciemnionych szyb?

Dlaczego przyciemnianie szyb to dobry pomysł?

Być może zastanawiasz się teraz, jaki cel ma przyciemnianie szyb. Okazuje się, że z co najmniej kilku powodów jest to rozwiązanie godne uwagi. Po pierwsze, nie ma co ukrywać, że dla wielu osób najważniejszy jest efekt estetyczny. Przyciemnione szyby po prostu wyglądają ciekawie. Ponadto dają dużo prywatności, ponieważ osoby znajdujące się na zewnątrz, nie widzą wnętrza pojazdu. Należy pamiętać również o mniejszym nagrzewaniu się kabiny w upały.

Przepisy w Polsce

Warto podkreślić, że przyciemnianie szyb jest w Polsce całkowicie legalne. Niemniej ma pewne ograniczenia. Otóż co prawda dopuszczalne jest przyciemnianie wszystkich szyb w pojeździe, jednak szyba przednia oraz obie szyby boczne przednie mogą być przyciemnione maksymalnie do 30%. Chodzi o to, aby nie ograniczać widoczności. W przypadku pozostałych szyb, czyli bocznych tylnych i tylnej nie ma żadnych ograniczeń. Tak naprawdę można je zaciemnić nawet w 100%.

Przepisy w innych krajach

W większości krajów, zwłaszcza w Unii Europejskiej, przepisy są takie same lub podobne. Czasami wysokość maksymalnego dopuszczalnego przyciemnienia może się nieco różnić, jednak mowa tutaj o bardzo niewielkich, wręcz kosmetycznych różnicach. Ponadto w każdym kraju może być stosowana nieco inna technika pomiaru stopnia przyciemnienia, dająca odmienne wyniki. Różnice nie są duże, jednak planując wyjazd zagraniczny, lepiej przyciemnić szyby w mniejszym stopniu niż pozwalałaby na to górna granica. Będzie to gwarancją uniknięcia problemów.

Zasadniczo przyciemnienie szyb w granicach 20% pozwoli Ci poruszać się legalnie po ulicach całego świata. Nawet nieco wyższe wartości nie powinny być problemem. Dlatego tak ważne jest, aby przyciemnianiem szyb zajmowali się fachowcy, gwarantujący przyciemnienie do określonego, dopuszczalnego przepisami poziomu.

Zapraszamy po więcej informacji – BearWrap: Przyciemnianie szyb Warszawa.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co myślisz?

Avatar of Redakcja zWeb.pl

Napisane przez Redakcja zWeb.pl

zWEB to miejsce najciekawszych informacji z sieci takich jak ciekawostki, newsy, artykuły, plotki i inne. Dodaj znalezione treści komentując je i głosując na nie.

bluzy damskie z czym je laczyc

Bluzy damskie – z czym je łączyć?

pamietaj o przegladzie samochodu

Święta, sylwester, inne sprawy – masz intensywny czas? Sprawdź, czy na pewno o niczym nie zapomniałeś!